Šarmai

Šarmai yra junginių grupė, kur junginiai pakeičia ph ribose nuo 7 iki 14. Dažniausiai galima sutikti neorganinius šarminių metalų ar šarminių žemių metalų hidroksidus, kurie pasižymi labai stipria Ph įtaka. Druskos sudarytos iš šarminių metalų ir silpnos rūgštinės grupės taip pat priskiriamos šarmams, pvz. natrio karbonatas arba kitaip kalcinuota soda pH pakeičia iki 11. Organiniai dariniai taip pat gali pakeisti pH į šarminę pusę kur dažniausiai pasitaikantys yra aminai su didesniu OH grupių skaičiumi.

Skaityti plačiau...

Aktyvūs filtrai

Stipriausiu šarmu laikomas natrio hidroksidas 50%, kuris yra tiek koncentruotas, kad neatskiedus jo su vandeniu, jis neveikia.
Pasirinkimas priklauso nuo panaudojimo: esant labai stipriam riebaliniam užterštumui rekomenduojama rinktis natrio hidroksidą, tvarkantis buityje: natrio karbonatą, dirvožemio šarminimui: kalcio hidroksidą arba kalio karbonatą.
Populiariausi šarmai yra: natrio hidroksidas (kaustinė soda), natrio karbonatas (kalcinuota soda), kalio karbonatas (potašo karbonatas), natrio hidrokarbonatas (maistinė soda).

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password