Pigmentai

Pigmentai yra medžiagos, kurios atspindi tam tikrus šviesos spektrus, taip suteikdamos atitinkamas spalvas. Pigmentai gali būti tiek neorganiniai pvz titano dioksidas, kalcio karbonatas, chromo sulfatas, mangano dioksidas, tiek ir organiniai pvz. florosceinas, vario ftalocianinas ar kt. Pigmentai pasižymi nevienodu tirpumu skysčiuose: organiniai pigmentai dažniausiai tirpsta vandenyje, bet netirpsta riebaliniuose skysčiuose, bet yra išimčių, neorganiniai pigmentai dažniausiai yra visiškai netirpūs arba labai mažai tirpūs vandenyje, todėl gražią spalvą suteikia tik tinkamai paskirstyti.

Skaityti plačiau...

Aktyvūs filtrai

Populiariausi pigmentai yra perlo efektą turintys pigmentai. Gaunamos nuostabios matinį blizgesį turinčios spalvos.
Perlų pigmentai yra neorganiniai, todėl jie yra netirpūs vandenyje, o tik pasiskirsto po dažų bazę. Šių pigmentų privalumas, kad jie yra ilgaamžiai ir nebijo lauko sąlygų.
Neorganiniai pigmentai yra netirpūs ir nereaguoja su kitomis medžiagomis, todėl yra saugūs naudoti. Organiniai pigmentai nors ir nėra ženklinami kaip keliantys pavojų, bet reikia saugoti, kad dideli kiekiai nepatektų į nutekuosius vandenis.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password