PIENO RŪGŠTIS 80% (E270 food grade), L

6,36 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Pieno rūgštis

Laktoninė rūgštis, AHA rūgštis, E270

Formulė

C3H6O3

Struktūra

 

IUPAC

2-Hydroxypropanoic acid

INCI

LACTIC ACID

CAS

50-21-5

79-33-4 (L)

10326-41-7 (D)

Molinė masė

90,078 g/mol

Tankis

1,22 g/cm3

Tirpumas

Maišosi bet kokiu santykiu su vandeniu

 

Pieno rūgštis bespalvis arba gelsvos spalvos skystis, turintis būdingą rauginto pieno kvapą. Ji yra organinė rūgštis, dalyvaujanti įvairiuose biocheminiuose procesuose.

Maisto pramonėje naudojama, kaip konservantas, rūgštingumo reguliatorius, skonio stipriklis ir turi INS numerį 270 arba kaip E numerį E270. Pieno rūgštis naudojama kaip maisto konservantas, kietiklis ir kvapioji medžiaga. Tai perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis ir naudojama perdirbant mėsą kaip minkštinimo ir mėsos kvapo sustiprinimo priemonė. Kai kuriuos aluose (rūgščiame aluje) sąmoningai yra pridedama pieno rūgšties, viena iš tokių rūšių yra belgiškas lambics. Dažniausiai pieno rūgštis aluje gaminama iš įvairių bakterijų padermių. Šios bakterijos cukrų fermentuoja į rūgštis, priešingai nei mielės, kurios fermentuoja cukrų į etanolį. Atvėsinus misą, mielėms ir bakterijoms leidžiama „nukristi“ į atvirus fermentatorius. Įprastesnių alaus rūšių aludariai užtikrintų, kad tokios bakterijoms nepatektų į fermentatorių. Kiti rūgštaus alaus stiliai yra „Berliner weisse“, „Flandrijos raudonasis“ ir „American wild ale“. Vyno gamyboje natūrali obuolių rūgštis paverčiama pieno rūgštimi, siekiant sumažinti aštrumą ir dėl kitų su skoniu susijusių priežasčių, dažnai naudojamas natūralus arba kontroliuojamas bakterinis procesas. Jeigu bakterijų poveikis yra nestabilus, papildomai yra pridedama pieno rūgšties, kad išlaikyti stabilius gaminių parametrus.

Plovimo pramonėje naudojama, kaip natūralus ingredientas nukalkinimui, antimikrobinė medžiaga, kuri yra natūrali ir nekenksminga aplinkai. Dažniausiai sutinkamas ekologiškuose nukalkintojuose skirtuose kavos aparatams.

Kosmetikoje AHA (Alfa Hidroksi Acid) rūgščių grupei priklausanti pieno rūgštis naudojama, kaip odos drėkiklis, valiklis, tonizatorius. Ji sudaryta iš trejų anglies atomų, todėl geriausiai veikia paviršiniuose odos sluoksniuose; daugiausiai epidermyje. Būtent dėl šios priežasties Pieno rūgštis, suaktyvindama odos ląsteles sparčiai regeneracijai, išsprendžia paviršinių spuogų, randų problemas bei išsiskiria odą šviesinančiu, intensyviai drėkinančiu poveikiu. Dažniausiai naudojamos koncentracijos nuo 1 iki 20%. Svarbu nenaudoti koncentruotos pieno rūgšties, nes tirpalas yra stipriai rūgštinis, todėl gali sukelti odos dirginimą ar nudegimą.

Gyvulinkystėje pieno rūgštis naudojama gana plačiai. Galima sutikti daug priemonių skirtų gyvulių odos priežiūrai (gydomieji tepalai, dezinfekavimo priemonės, spenių vilgikliai po melžimo, valikliai prieš melžimą ir pan.). Taip pat pieno rūgštis sutinkama kaip gyvulių mitybinis priedas, kuris pagerina žolėdžių gyvūnų virškinimą, nes rūgštis padeda greičiau fermentuoti pašarus. Taip pat naudojama kaip kvėpiklis, bei rūgštingumo reguliatorius, tokiu būdu gyvulių pašarai tampa skanesni, bei kvapnesni ir taip padidinamas pašarų suėdamumas. Gyvūnai greičiau priauga svorio, duoda daugiau pieno. Pieno rūgštis gyvulių mityboje pasižymi Skrandžio pH mažinimu, buferinių pašaro savybių sumažinimu, proteolitinių fermentų aktyvumo didinimas/kasos sekrecijos pagerinimas, virškinimo fermentų aktyvumo skatinimas, naudingo bakterinio augimo skatinimas, sumažėjęs patogenų išgyvenimas skrandyje/mikrobų populiacijos balanso palaikymas, tiesioginis bakterijų nužudymas.

Uodų pritraukimo priemonėse pieno rūgštis su amonio bikarbonatu labai traukia uodus, todėl naudojama uodų pritraukimo priemonėse.

Mokyklų eksperimentuose naudojama kaip žaliava kvapiųjų esterių gavime, bei kaip žaliava maisto juslinėms savybėms.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E270 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

 

Pavojingumo frazės:

H315 Dirgina odą.

H318 Smarkiai pažeidžia akis

Atsargumo frazės:

P264 Po naudojimo kruopščiai nuplauti rankas.

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/ dėvėti apsauginius drabužius/ naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P302+P352 PATEKUS ANT ODOS: Nuplauti dideliu kiekiu muilo ir vandens.

P332 + P313 Jeigu sudirginama oda: kreiptis į gydytoją.

P305 + P351 + P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P337+P313 Jei akių dirginimas nepraeina: kreiptis į gydytoją.

P362 Nusivilkti užterštus drabužius ir išskalbti prieš vėl juos apsivelkant.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password