ALIUMINIO SULFATAS TETRADEKAHIDRATAS, 99%, kg

2,31 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Aliuminio sulfatas

Filtravimo alumas, alugenitas

Formulė

Al2(SO4)3

Struktūra

Aliuminio sulfatas 2DAliuminio sulfatas 3D

IUPAC

Aliuminio sulfatas

INCI

ALUMINUM SULFATE

CAS

16828-12-9

Molinė masė

342,15 g/mol

Tankis

1.1g/cm3 (kietos fazės)

Tirpumas

Vandenyje

31.2 g/100 mL (0 °C)

36.4 g/100 mL (20 °C)

89.0 g/100 mL (100 °C)

Aliuminio sulfatas dažniausiai naudojamas kaip koaguliantas gamtinių vandenų, skirtų pramonei ir žmogaus vartojimui, nuskaidrinimui, nutekamųjų vandenų valymui, popieriaus pramonėje. Granuliuotas aliuminio sulfatas ir jo tirpalas nedegus, nesprogus, pasižymi silpnomis rūgštinėmis savybėmis.

Sodininkystėje aliuminio sulfatas kartais naudojamas norint sumažinti sodo dirvožemio pH, nes jis hidrolizuojasi, kad susidarytų aliuminio hidroksido nuosėdos ir praskiestas sieros rūgšties tirpalas. Pavyzdžiui, sodininkas gali įpilti aliuminio sulfato į dirvožemį, kad sumažėtų pH, o tai savo ruožtu leis hortenzijos gėlėms pakeisti kitokią spalvą (mėlyną). Dėl aliuminio gėlės tampa mėlynos; esant aukštesniam pH, aliuminis augalui tampa neprieinamas. Jis taip pat gali būti labai efektyvus kaip moliuscicidas, naikinantis ispaniškus šliužus soduose ir daržuose.

Statybos pramonėje jis naudojamas kaip hidroizoliacinė medžiaga ir kietėjimo greitintojas betone. Kitas naudojimo būdas - putų agentas gesinant putas, t.y. kaip antiputintojas.

Gyvulinkystėje aliuminio sulfatas naudojamas gyvūnų pašaruose kaip baktericidas saugantis pašarus nuo gedimo ir išlaikančius juos ilgiau šviežesnius.

Vandens valyme aliuminio sulfatas naudojamas kaip koaguliantas baseinams, t.y. kuomet teigiami jonai patenka į vandenį, jie pritraukia neigiamai įkrautus jonus ir prasideda koaguliacijos procesas. Daugelis šių dalelių yra koaguliuojamos ir sulaikomos filtre. Tačiau netgi kai kurios koaguliuotos medžiagos gali būti pernelyg mažos, kad jas sulaikytų filtrai (ypač smėlio filtrai), todėl sekančiu etapu naudojami flokuliantai. Rekomenduojamas dozavimas yra 20-50 g aliuminio sulfato į 10 m3 vandens.

Kosmetikoje aliuminio sulfatas gali būti naudojamas makiažo, kaklo ir veido priežiūros priemonėse, asmeninės higienos produktuose, kaip dezodorantas, sutraukiantis agentas arba kaip antiseptikas paviršinėms skutimosi žaizdoms. Aliuminio sulfatas sukelia odos tempimo ar dilgčiojimo pojūtį. Jis taip pat sutraukia arba sutraukia kūno audinius, kurie efektyviai sustabdo kraujo ar kitų sekretų tekėjimą. Aliuminio sulfatas taip pat gali sumažinti ar pašalinti nemalonų kvapą ir apsaugo nuo tokių kvapų susidarymo odoje.

Tekstilės pramonėje aliuminio sulfatas ištirpęs dideliame kiekyje neutralaus ar šiek tiek šarminio vandens, aliuminio sulfatas sukuria želatinos aliuminio hidroksido Al(OH)3 nuosėdas. Dažant ir spausdinant ant audinio, želatinos nuosėdos padeda dažams prilipti prie drabužių pluošto, todėl pigmentas tampa netirpus. Naudojant aliuminio sulfatą suspenduotos priemaišos susikaupia į didesnes daleles ir lengviau nusėda į indo dugną (arba išfiltruojamos). Šis procesas vadinamas koaguliacija ar flokuliacija.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Pavojinga

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H318 Smarkiai pažeidžia akis.

Atsargumo frazės:

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/ dėvėti apsauginius drabužius/ naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P310 Nedelsiant skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOS BIURĄ/kreiptis į gydytoją.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password