ATMP, AMINO TRIMETILEN FOSFONINĖ RŪGŠTIS, 50%, L

4,13 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

ATMP

Tris(phosphonomethyl)amine; Nitrilotrimethylphosphonic acid; Aminotris(methylphosphonic acid); NTMP

Formulė

C3H12NO9P3

Struktūra

ATMP 2DATMP 3D

IUPAC

[Bis(phosphonomethyl)amino]methylphosphonic acid

CAS

6419-19-8

Molinė masė

299,048 g/mol

Tankis

1,33 g/cm3 (20 °C)

Tirpumas

Vandenyje 61 g/100 mL

ATMP – fosforo rūgšties darinys gaunamas atliekant Mannicho tipo reakciją (angl. „Mannich reaction“) panaudojant amoniaką, formaldehidą ir fosforo rūgštį. Junginio cheminė formulė yra N(CH2PO3H2)3. Kadangi pasižymi puikiomis chelatinėmis savybėmis, efektyviau stabdo nuosėdų susidarymą (nusėdimą) ant membranos nei polifosfatai. Gali stabdyti nuosėdų susidarymą vandeninėse sistemose. ATMP yra nitrilotriacino rūgšties fosfonato analogas.

Valymo pramonėje ATMP naudojamas kaip antikorozinis priedas metalų paviršių valikliuose, kaip paviršiaus aktyvi medžiaga, kuri neputoja (automobilių priežiūros gaminiai, valymo ir baldų priežiūros gaminiai, skalbinių ir indų plovimo produktai). Taip pat naudojamas kaip vandens minkštiklis, kuris suriša metalų jonus chelatinėje formoje.

Šildymo pramonėje ATMP naudojamas kaip metalų jonų surišėjęs šildymo ar šaldymo sistemose, kuris neleidžia susidaryti kalkinėms nuosėdoms. Tuo pačiu ATMP fosfonatas atlieko korozijos inhibitavimo funkciją, kuri neleidžia tirpti, rūdyti geležinėms bei varinėms (bronzinėms) detalėms. Rekomenduojamos naudojimo normos yra 1-20 mg/L jei naudojamas kaip vandens minkštiklis ir metalo jonų surišėjęs, o siekiant turėti ir korozijos inhibitoriaus funkciją rekomenduojamos normos yra 20-60mg/L.

Audimo pramonėje ir audinių dažyme ATMP naudojamas kaip priedas dažymo vonioms, kad surištų metalų jonus, leistų geriau įsiskverbti dažams į audinį, bei išlaikytų nepakitusią spalvą.

Vandens paruošime amino trimetil fosfoninė rūgštis naudojama gaminant distiliuotą vandenį atvirkštinio osmoso būdu, kaip kalkių inhibitorius. ATMP suriša kalcio ir magnio jonus, tokiu būdu membrana išlieka neužsikišusi, bei jos nereikia papildomai valyti ar plauti. Dažnai ATMP būna membranų ploviklių sudėtyje.

Naftos pramonėje ATMP naudojamas gręžinių skysčių sudėtyje kaip klampos reguliatorius. ATMP galima sutikti kaip tepimo skysčių pagrindinį komponentą arba kaip tepimo skysčių priedas.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H290 Gali ėsdinti metalus.

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą.

Atsargumo frazės:

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/ dėvėti apsauginius drabužius/ naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P234 Laikyti tik originalioje talpykloje.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P337+P313 Jei akių dirginimas nepraeina: kreiptis į gydytoją.

P390 Absorbuokite išsiliejusią medžiagą, siekiant išvengti materialinės žalos.

P406 Laikyti korozijai atsparioje talpykloje, turinčioje atsparią vidinę dangą.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password