Na DTPMP, NATRIO DIETILEN TRIAMINOPENTA (METILENO FOSFONATAS), 32%, L

4,96 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

DTPMP

Dietilen triaminopenta (metileno fosfonatas), [[(fosfonometil)imino]di[(etilennitrilo)di (metilen)]]tetrakisfosfato rūgštis, natrio druska

Formulė

C9H27N3O15P5 x Na

Struktūra

IUPAC

sodium hydrogen [10,10-dihydroxy-10-oxido- 2,5,8-tris(phosphonomethyl)-2,5,8-triaza-10-phosphadec-1-yl]phosphonate

INCI

SODIUM DIETHYLENETRIAMINE PENTAMETHYLENE PHOSPHONATE

CAS

22042-96-2

Molinė masė

608.20g/mol

Tankis

1,32 g/cm3 (20 °C)

Tirpumas

Vandenyje tirpsta neribotai

DTPMP–pasižymi puikiomis chelatinėmis savybėmis, efektyviau stabdo nuosėdų susidarymą (nusėdimą) ant membranos nei polifosfatai. Labai efektyviai stabdo nuosėdų susidarymą vandeninėse sistemose. DTPMP yra naudojamas kaip stabilizatorius peroksidams. Stabilus esant tiek aukštam pH, tiek didelei elektrolitų koncentracijai, tiek ir aukštose temperatūrose. Ypač efektyvus siekiant surišti bario jonus, bei neleidžiant iškristi labai stabilioms bario sulfato (BaSO4) nuosėdoms.

Valymo pramonėje Dietilen triamino penta (metileno fosfonatas) naudojamas kaip stabilizatorius įvairių tipų peroksido pagrindo balikliuose, bei valikliuose. Taip pat plačiai naudojamas kaip plovimo priemonė arba jos sudedamoji dalis profesionaliuose indų plovimo skysčiuose ar membranų paviršių valikliuose

Šildymo pramonėje DTPMP naudojamas kaip metalų jonų surišėjęs šildymo ar šaldymo sistemose, kuris neleidžia susidaryti kalkinėms nuosėdoms, tiek kalcio karbonatui, tiek kalcio sulfatui o ypač bario sulfatui. DTPMP naudojama tais atvejais, kada yra didelė rizika susidaryt bario sulfato nuosėdoms, nes joms susidarius ir išsėdus ant paviršių, jos praktiškai nenuvalomos su jokiais rūgštiniais plovikliais ar rūgščių tirpalais. Taip pat DTPMP šilumos pernešimo skysčiuose naudojamas kaip labai efektyvus korozijos inhibitorius, bet jo naudojimą riboja fosfatinės ir amino grupės kurios patekusios į gamtą skatina eutrofikaciją. Rekomenduojamos naudojimo normos yra 5-15 mg/L.

Baseinuose DTPMP naudojamas ne tik kaip kalkinių nuosėdų inhibitorius, bet pagrinde kaip aktyvaus deguonies stabilizatorius. DTPMP leidžia ilgiau išlaikyti peroksidą stabilų, todėl baseine esantis vanduo ilgiau išsilaiko skaidrus, bei reikalingas mažesnis aktyvaus deguonies priemonių dozavimas, tam, kad palaikyti atitinkamą deguonies lygį baseine. DTPMP veikia kaip deflokuliantas, todėl nepatartina jo naudoti su flokuliantais, nes šis fosfonatas suriša flokuliantą ir abu tampa neaktyvūs.

Audimo pramonėje ir audinių dažyme DTPMP naudojamas kaip priedas dažymo vonioms, kad surištų metalų jonus (sekvestrantas), leistų geriau įsiskverbti dažams į audinį, bei išlaikytų nepakitusią spalvą. DTPMP naudojamas kartu su geležies jonais sudaro kompleksinį junginį, kuriuo padengus poliesterio pluoštą gaunamas nedegus audinys. Pagamintu kompleksu galima impregnuoti ir kitus pluoštus, kad jie taptų nedegūs ar mažai degūs.

Vandens paruošime dietilen triamino penta (metileno fosfonatas) naudojamas gaminant distiliuotą vandenį atvirkštinio osmoso būdu, kaip kalkių inhibitorius. DTPMP suriša kalcio, magnio, bario jonus, bei neleidžia susidaryti kalcio sulfatui o ypač bario sulfatui, tokiu būdu membrana išlieka neužsikišusi, bei jos nereikia papildomai valyti ar plauti. DTPMP patartina naudoti tose vietose, kur yra bario tiekiamame vandenyje, nes iškritus bario sulfato nuosėdoms, praktiškai neįmanoma jų pašalinti nuo membranų, taip stipriai sutrumpėja membranų tarnavimo laikas, bei padidėja jų aptarnavimo ir keitimo poreikis. Dažnai DTPMP būna membranų ploviklių sudėtyje. Naudojimo privalumas, jog junginys nėra toksiškas.

Žemės ūkyje DTPMP naudojamas kaip kompleksinių trąšų, pesticidų ar dirvožemio kondicionierių sudedamoji ar pagrindinė dalis. Šis fosfonatas turėdamas labai stiprių chelatinių savybių padeda išlaikyti metalo jonus aktyvioje formoje, neleidžiant jiems sureaguoti su aplinkoje esančiais neorganiniais anijonais pvz. karbonatais, fosfatais ir kt. ir pereiti į kietą neveiklią formą. Kadangi DTPMP yra organinis junginys, su labai stipriomis paviršiaus drėkinamosiomis savybėmis, tai labai palengvina veikliųjų medžiagų įsiskverbimą per lapus ir nunešimą į reikiamą vietą augalų ląstelėse. Taip pat papildomai augalai ir dirvožemio bakterijos yra pamaitinamo tiek azoto tiek ir fosforo elementais, taip padidinant NPK rodiklį.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Neatikoma

Pavojaus piktogramos: Netaikoma 

Pavojingumo frazės: Netaikoma

Atsargumo frazės: Netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password