NATRIO DOKUZATAS 60%, (Natrio dioktil sulfosucinatas) DOSS, L

6,11 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio dokuzatas

bis(2-etylheksyl) sulfosucinatas, dioktil sulfosucinatas, DOSS

Formulė

C20H37NaO7S

Struktūra

Natrio dokuzatas 2DNatrio dokuzatas 3D

IUPAC

Natrio 1,4-di (2etilheksoksi), 1,4 dioksibutano 2 sulfonatas - Sodium 1,4-bis(2-ethylhexoxy)-1,4-dioxobutane-2-sulfonate

INCI

DIETHYLHEXYL SODIUM SULFOSUCCINATE

CAS

577-11-7

Molinė masė

444.56

Tankis

1.10 g/mL 20 °C

Tirpumas

Vandenyje: 14 g/L prie 25 °C, 55 g/L prie 70 °C.

Etanolyje: 1:30

Chloroforme: 1:1

Petrolio eteryje: neribotai (25 °C).

Labai aktyvi paviršinio veikimo medžiaga plačiau žinoma kaip natrio dokuzatas arba dioktylsulfosucinatas yra anijoninis PAM, kuris naudojamas mikroemulsijų sudarymui nenaudojant antrinių ir papildomų PAM bei pasižymi įvairiu vandeninės fazės elgesiu, įskaitant ir daugybines skystųjų kristalų fazes.

Maisto pramonėje natrio dokuzatas naudojamas kaip paviršiaus aktyvi medžiaga, drėkiklis, dispersantas, tirštiklis, tirpiklis, emulsiklis. Naudojamos koncentracijos yra iki 0,5%. Dažniausiai sutinkamas tepiuose riebalų mišiniuose, tepamuose sūriuose, varškės užtepėlėse, salotų padažuose ir yra žymimas E480 numeriu E klasifikacijoje.

Gyvulinkystėje DOSS‘as naudojamas kaip vienas iš komponentų mikroinkapsuliavime. Šis metodas naudojamas apsaugoti vertiguosius pašarų priedų komponentus nesuirusius skrandyje, bei siekiant leisti jiems nukeliauti toliau virškinamuoju traktu.

Medicinoje natrio dokuzatas naudojamas kaip aktyvus komponentas siekiant pašalinti sierą iš ausų, gydant peristaltikos pažeidimus, analinės angos odos pažeidimus ir kitus hemoraginių darinių pažeidimus, bei kaip lubrikantas ir emulsiklis gaminant tabletes ar aktyvias emulsijas.

Žemės ūkyje DOSS naudojamas kaip emulsiklis fungicidų, herbicidų bei kitų produktų gamyboje, kad būtų galima produktui lengviau susimaišyti su vandeniu, bei paskleisti purškimo būdu ant lapų.

Kosmetikoje dioktylsulfosucinatas naudojamas tiek kaip emulsiklis O/W emulsijų pagrindu sudarytuose produktuose, tiek ir vandens pagrindu pagamintuose produktuose, kaip PAM, valiklis. Jis gali būti naudojamas kaip hidrotropas, leidžiantis pagaminti skaidrias formuluotes, kada jos kitais atvejais yra nepermatomos dėl susidarančios emulsijos. Dažniausiai sutinkamas vonios produktuose, kūno ir odos priemonėse, skutimosi putose ir kt. Kosmetikos gaminiuose išskiriamos šios funkcijos:

  • Valiklis: padeda išlaikyti švarų paviršių
  • Emulsiklis: Skatina intymių mišinių tarp nesimaišančių skysčių susidarymą, modifikuodamas paviršiaus įtampą (vanduo ir aliejus)
  • Hidrotropas: padidina mažai tirpios medžiagos tirpumą vandenyje.
  • Paviršinio aktyvumo medžiaga: sumažina kosmetikos paviršiaus įtempimą ir prisideda prie tolygaus produkto pasiskirstymo jį naudojant

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H315 Dirgina odą.

H318 Smarkiai pažeidžia akis.

Atsargumo frazės:

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/ dėvėti apsauginius drabužius/ naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P302+P352 PATEKUS ANT ODOS: nuplauti dideliu kiekiu muilo ir vandens.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P310 Nedelsiant skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOS BIURĄ/ kreiptis į gydytoją.

P332+P313 Jeigu sudirginama oda: kreiptis į gydytoją.

P501 Turinį/talpyklą išpilti (išmesti) laikantis vietinių/ regioninių/ nacionalinių/ tarptautinių teisės aktų reikalavimų.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password