NATRIO LAURYL ETER SULFATAS (SLES 25%), L

2,75 €
Dydis / talpa
Kiekis

  • Condition: Išpardavimas!
  • Available: 

Parametras

Savybė

Natrio lauryletersulfatas

Alkoholiai C12–14, etoksilinti (1–2,5 EO), sulfato natrio druskos.

Formulė

CH3(CH2)11(OCH2CH2)nOSO3Na

Struktūra

 

IUPAC

α-Sulfo-ω-(dodecyloksi)-poli(oksietano-1,2-diyl) natrio druska,  α-Sulfo-ω-(dodecyloxy)-poly(oxyethane-1,2-diyl) sodium salt

CAS

68891-38-3

Molinė masė

~384 g/mol

Tankis

1,10 g/cm3

Tirpumas

Maišosi bet kokiu santykiu

 

Natrio laurylsulfatas arba natrio dodecilsulfatas (angl. sodium laurilsulfate, sodium dodecyl sulfate) yra organinis junginys, kuris pagamintas pagrinde iš natūralios kilmės ingredientų, sudėtyje neturintis konservantų, bei visiškai ištirpsta net ir labai kietame vandenyje. Pasižymi sinerginiu poveikiu (sustiprinančiu) su nejoninėmis ir amfoterinėmis paviršiaus aktyviomis medžiagomis.

Kosmetikoje naudojama kaip labai aktyvi paviršinio veikimo medžiaga, skirta riebalų, sukietėjusių nuosėdų šalinimui. Aukštos koncentracijos naudojama grindų, automobilių plovimui; mažai koncentruota – dantų pastai, šampūnams, skutimosi, kosmetinėms vonios putoms gaminti. Pasižymi dideliu putojimu.

Statybose natrio lauryl etoksi sulfatas gaminant purškiamas šiltinimo putas. Jis sumaišomas su fosforo rūgštimi, amidinėmis dervomis ir pro purkštuvą išpurškiamas. Jo paskirtis suformuoti ir išlaikyti putą. Kartais SLES naudojamas kaip alternatyva ABS rūgščiai, bet nėra labai paplitęs, dėl savo mažesnės aktyvios medžiagos koncentracijos, bei tirštos konsistencijos.

Medicinoje SLES‘as pasižymi plėtriosiomis savybėmis, todėl dedamas į klizmas kaip laisvinamoji medžiaga nuo vidurių užkietėjimo. Natrio laurilsulfato yra aspirine ir kai kuriuose kituose tirpiuose vandenyje vaistuose.

Energetikoje natrio laurilsulfatas neseniai pradėtas naudoti kaip katalizatorius dujų ir metano hidratų susidarymo reakcijose, kurias, remiantis paskutiniais tyrimais, pagreitina iki 700 kartų.

Biochemijoje šis junginys taip pat naudojamas poliakrilamidozolių elektroforezėje DNR išskyrimo metu denatūruojant baltymus. Jis nutraukia tarp baltymų esančius nekovalentinius (vandenilinius) ryšius ir suardo bendrą molekulės struktūrą.

Dažymo pramonėje SLES;as naudojamas kaip dispersinių sistemų sudedamoji dalis, kada yra daromi dažai, dažų bazė ar kaip vienas iš komponentų savadarbiuose dažuose, pigmentų valiklis, putokšlis ar nešvarumų pašalintojas. Kitose pramonės šakose jis gali būti naudojamas kaip slydimą gerinanti medžiaga ar kaip lengvai nuplaunamas vandeniu tepalas.

Mokyklose SLES naudojamas įdomiuosiuose eksperimentuose, pvz „dramblio dantų pastos“, „degančių putų“, „muilo burbulų“, „putų jūros“ ir kt., kur reikalinga sukelti putojimą, išlaikyti jas stabilias ilgesnį laiką prie įvairių pH, temperatūrinių sąlygų.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

 

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Pavojinga

Pavojaus piktogramos:

 

Pavojingumo frazės:

H315 Dirgina odą.

H318 Smarkiai pažeidžia akis.

H412 Kenksminga vandens organizmams, sukelia ilgalaikius pakitimus.

Atsargumo frazės:

P262 Saugotis, kad nepatektų į akis, ant odos ar drabužių.

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P337+P313 Jei akių dirginimas nepraeina: kreiptis į gydytoją.

P501 Turinį/ talpyklą išpilti (išmesti) laikantis vietinių/ regioninių/ nacionalinių/ tarptautinių teisės aktų reikalavimų.

 

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password