GLIKOLIO RŪGŠTIS 70%, L

9,00 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Glikolio rūgštis

2 - Hidroksietano rūgštis, 2 - Hidroksietano karboksirūgštis, hidroksiacto rūgštis

Formulė

C2H4O3

Struktūra

 Glikolio rugstis 2D.png

IUPAC

2-Hydroxyethanoic acid

CAS

79-14-1

Molinė masė

76.05g/mol

Tankis

1,25 g/cm3 (70%)

Tirpumas

Maišosi bet kokiu santykiu su vandeniu, maišosi su alkoholiais, acto rūgštimi, acetonu, etilacetatu

 

Glikolio rūgštis (hidroacto rūgštis arba hidroksiacto rūgštis), kurios cheminė formulė C2H4O3 (taip pat sutinkama kaip HOCH2CO2H) yra mažiausia α-hidroksi rūgštis (AHA). Ši bespalvė, bekvapė ir higroskopinė kristalinė kieta medžiaga gerai tirpsta vandenyje. Dažnai sutinkama ne tik kaip kristalinė medžiaga, o kaip 70% tirpalas. Ji naudojama įvairiose odos priežiūros priemonėse, valymo produktuose, dažų pramonėje ir kt.

Kosmetikoje AHA (Alfa Hidroksi Acid) rūgščių grupei priklausanti glikolio rūgštis naudojama, kaip odos drėkiklis, valiklis, tonizatorius. Dėl savo gebėjimo prasiskverbti į odą, glikolio rūgštis naudojama odos priežiūros produktuose, dažniausiai kaip cheminis valiklis. Užtepus, glikolio rūgštis reaguoja su viršutiniu epidermio sluoksniu, susilpnindama lipidų, laikančių negyvas odos ląsteles, jungiamąsias savybes. Tai leidžia nušveisti raginį sluoksnį, atskleidžiant gyvas odos ląsteles. Naudojama produktuose skirtuose nuo senėjimo, raukšlių, išsausėjimo, hiperpigmentacijos, siekiant odos skaistinimo, bei aknės ar spuogų Dažniausiai naudojamos koncentracijos nuo 1 iki 20%. Svarbu nenaudoti koncentruotos glikolio rūgšties, nes tirpalas yra stipriai rūgštinis, todėl gali sukelti odos dirginimą ar nudegimą.

Tekstilės pramonėje glikolio rūgštis naudojama tekstilės pramonėje kaip dažymo ir rauginimo priemonė, kuri padeda suminkštinti apdirbamas odas, bei leidžia daug lengviau įsiskverbti pigmentams į odą, bei audinius. Taip pat glikolio rūgštis gali būti naudojama kaip senos odos ar odinių paviršių atnaujinimo ar valymo priemonė.

Dažų ir klijų pramonėje glikolio rūgštis naudojama klijuose ir plastikuose. Glikolio rūgštis dažnai įtraukiama į emulsijos polimerus, tirpiklius ir dažus bei dažų priedus, siekiant pagerinti tekėjimo savybes ir suteikti blizgesį. Ji naudojama paviršių apdorojimo produktuose, kurie padidina plytelių grindų trinties koeficientą.

Apdorojant tekstilę, odą ir metalus; kontroliuojant pH, ir visur, kur reikalinga pigi organinė rūgštis, pvz. klijų gamyboje, balinant varį, valant dezaktyvaciją, dažant, galvanizuojant, metalu raugant, valant ir chemiškai frezuojant.

Plovimo pramonėje naudojama, kaip natūralus ingredientas nukalkinimui, antimikrobinė medžiaga, kuri yra natūrali ir nekenksminga aplinkai. Dažniausiai sutinkamas ekologiškuose nukalkintojuose skirtuose kavos aparatams. Glikolio rūgšties savybė sudaryti tiek tirpias druskas, tiek ir chelatuoti metalų jonus, ją padaro daug efektyvesnią, bei tuo pačiu daug švelnesnią valomiems paviršiams. Glikolio rūgštis įeina į dažų ir lakų valiklių sudėtį, padedant lengviau įsiskverbti ir pašalinti dažus ir lakus nuo valomų paviršių. Taip pat glikolio rūgštis naudojama šviesinant varinius paviršius siekiant nuvalyti vario oksidus, bet nenorint pažeisti ir/ar padidinti paviršiaus šiurkštumo.

Žemdirbystėje glikolio rūgštis naudojama gana plačiai. Sutinkama kaip beicas ar beicavimo produktų sudedamoji dalis, kuri padeda apsaugoti kruopas nuo pelėsių prieš sėjimą ar daiginimą. Taip pat glikolio rūgštis gali būti naudojama kaip pašarų konservantas, bei kaip skonio stipriklis, kuris sustiprina tiek augalų skonį, tiek ir kvapiąsias savybes.

Gyvulinkystėje galima sutikti daug priemonių skirtų gyvulių odos priežiūrai (gydomieji tepalai, dezinfekavimo priemonės, spenių vilgikliai po melžimo, valikliai prieš melžimą ir pan.). Taip pat naudojama kaip kvėpiklis, bei rūgštingumo reguliatorius, tokiu būdu gyvulių pašarai tampa skanesni, bei kvapnesni ir taip padidinamas pašarų suėdamumas. Gyvūnai greičiau priauga svorio, duoda daugiau pieno. Glikolio rūgštis gyvulių mityboje pasižymi Skrandžio pH mažinimu, buferinių pašaro savybių sumažinimu, proteolitinių fermentų aktyvumo didinimas/kasos sekrecijos pagerinimas, virškinimo fermentų aktyvumo skatinimas, naudingo bakterinio augimo skatinimas, sumažėjęs patogenų išgyvenimas skrandyje/mikrobų populiacijos balanso palaikymas, tiesioginis bakterijų nužudymas.

Mokyklų eksperimentuose naudojama kaip žaliava kvapiųjų esterių gavime, bei kaip žaliava maisto juslinėms savybėms.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

 

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

   

Pavojingumo frazės:

H314 Smarkiai nudegina odą ir pažeidžia akis.

H332 Kenksminga įkvėpus

Atsargumo frazės:

P271 Naudoti tik lauke arba gerai vėdinamoje patalpoje.

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių (veido) apsaugos priemones/naudoti klausos apsaugos priemones/...

P310 Nedelsiant skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOS BIURĄ/ kreiptis į gydytoją/....

P301+P330+P331 PRARIJUS: išskalauti burną. NESKATINTI vėmimo.

P303+P361+P353 PATEKUS ANT ODOS (arba plaukų): nedelsiant nuvilkti visus užterštus drabužius. Odą nuplauti vandeniu [arba čiurkšle].

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvaigalima tai padaryti. Toliauplauti akis.

P304+P340 ĮKVĖPUS: išnešti nukentėjusįjį į gryną orą; jam būtina patogi padėtis, leidžianti laisvai kvėpuoti.

P312 Pasijutus blogai, skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOS BIURĄ/ kreiptis į gydytoją/

 

EUH071 Ėsdina kvėpavimo takus

EUH208 Sudėtyje yra formaldehido tirpalas, Gali sukelti alerginę reakciją

 

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password