NATRIO HIDROSULFITAS (Natrio ditionitas), 88%, kg

5,89 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio hidrosulfitas

Natrio ditionitas, SDT, D-Ox, Hydrolin, Reductone, sodium hydrosulfite, sodium sulfoxylate, Sulfoxylate Vatrolite, Virtex L Hydrosulfit, Prayon Blankit, Albite A, Konite Zepar, Burmol, Arostit

Formulė

Na2S2O4

Struktūra

Natrio ditionitas 2D.png

IUPAC

Natrio ditionitas (Disodium dithionite)

CAS

7775-14-6

Molinė masė

174.107g/mol

Tankis

2,38 g/cm3 (bevandenis)

Tirpumas

Vandenyje 30,0 g/100 ml (20 °C)

Natrio ditionitas (taip pat žinomas kaip natrio hidrosulfitas ar SDT) yra balti kristaliniai milteliai, turintys silpną sieros kvapą. Nors jis yra stabilus, kai nėra oro, jis suyra karštame vandenyje ir rūgščių tirpaluose.

Švaros pramonėje – natrio ditionitas naudojamas namuose kaip balinamų skalbinių, dažų išėmimo priemonė, kai skalbiniai netyčia buvo nudažyti spalvotu daiktu, aukštos temperatūros skalbimo cikle. Dažniausiai naudojama apie 5 gramai vienam skalbimui. Sutinkamas kaip sudėtinė dalis skalbikliuose ar balinimo priemonėse.

Vandens gerinime natrio hidrosulfitas naudojamas kaip deguonies šalinimo agentas, skirtas garo katilams tiekiamam vandeniui valyti, kad būtų išvengta korozijos problemų. Taip pat sutinkamas vandens nugeležinimo ir minkštinimo filtrų valymo produktuose. Kadangi natrio ditionitas yra stiprus reduktorius, plovimo ciklo metu, oksiduotą geležį (rūdis ir rudas apnašas) redukuoja iki joninės būsenos (padaro tirpią vandenyje), taip yra nuvalomos tiek filtrų įkrovos, tiek katijonitinės ir anijonitinės dervos esančios minkštinimo filtruose. Dažnai būna „IRONOUT“ tipo valikliuose, tiek miltelinėj formoj, tiek ir skystoje.

Kosmetikoje natrio hidrosulfitas naudojamas kaip antioksidantas, bei reduktorius, kuris išlaiko gaminius stabilius, nekeičiančius spalvos, bei kvapo. Taip pat redukcinės savybės leidžia kontroliuoti produktų tirštumą.

Fotografijos pramonėje SDT naudojamas siekiant apsaugoti kūrėjo tirpalus nuo oksidacijos ir praplauti fiksatorių (natrio tiosulfatą) iš plėvelės ir fotopopierių emulsijų.

Tekstilėje naudojamas kaip balinimo, desulfurinimo ir dechlorinimo agentas. Odos prekyboje naudojamas rauginimo ekstraktų sulfonavimui. Odų apdirbimo pramonėje naudojamas, kaip labai efektyvus baliklis, bei pigmentų suardytojas. Tekstilės ir audinių paruošime SDT naudojamas kaip netirpių pigmentų šalintojas juos redukuojant į tirpius, bei balinant ir šviesinant labai stiprius pvz indigo pigmentus.

Metalo apdirbime SDT naudojamas sidabro, vario ir geležies oksidų pašalinimui nuo antikvarinių ir istorinių radinių. Dėl savo redukuojančių savybių natrio ditionitas netirpius metalų oksidus paverčia tirpiais, bei tuo pačiu dėl šarminės terpės, bei deguonies surišimo, veikia kaip korozijos inhibitorius, kuris neleidžia metalams vėl pasidengti oksidais.

Žuvininkystėje natrio ditionitas naudojamas reguliuoti žuvų aktyvumą.

Chemijos pramonėje natrio hidrosulfitas taip pat naudojamas gryninti laboratorinius reagentus. Naudojamas chemijos gamyboje kaip sulfoninimo ir sulfometilinimo agentas.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

 

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

  

Pavojingumo frazės: Netaikoma

H251 Savaime kaistančios, gali užsidegti.

H302 Kenksminga prarijus

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą.

Atsargumo frazės:

P235+P410 Laikyti vėsioje vietoje. Saugoti nuo saulės šviesos

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių (veido) apsaugos priemones

P301+P312 PRARIJUS: Pasijutus blogai, skambinti į Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biurą arba kreiptis į gydytoją.

P302+P352 PATEKUS ANT ODOS: nuplauti dideliu kiekiu muilo ir vandens.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P420 Laikyti atokiau nuo kitų medžiagų

 

EUH031 Kontaktuodama su rūgštimis išskiria toksiškas dujas.

 

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password