SIEROS RŪGŠTIS (techninė), 98%, L

2,48 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Sieros rūgštis

Sulfatinė rūgštis, vandenilio sulfatas, Oil of vitriol, Acidum sulfuricum, Acide sulfurique

Formulė

H2SO4

Struktūra

Sieros rugstis 2DSieros rugstis 3D

IUPAC

Sieros rūgštis (sulfatinė rūgštis) – sulfuric acid (Tetraoxosulphate (VI) acid)

INCI

SULFURIC ACID

CAS

7664-93-9

Molinė masė

98,079 g/mol

Tankis

1.8302 g/cm3 (98%)

Tirpumas

Su vandeniu maišosi bet kokiu santykiu, išskiria didelį kiekį šilumos

Sieros rūgštis yra stipri neorganinė (mineralinė) rūgštis kurios formulė yra H2SO4. Tai bespalvis, kartais šiek tiek į geltonumą, klampus skystis, kuris maišosi su vandeniu bet kokiais santykiais. Kartais spalva gali būti tamsi dėl esančių organinių priemaišų arba specialiai, norint įspėti žmonės apie šio skysčio pavojingumą.

Žemės ūkyje ir sodininkystėje sieros rūgštis naudojama bulvių derliui nuimti. Pora dienų prieš bulvių derliaus nuėmimą bulvių laukai nupurškiami sieros rūgšties tirpalu, kad stiebai su lapais pajuoduotų. Taip jie yra išdžiovinami, kad neužsikištų padargai derliaus nuėmimo metu. Maistinių kultūrų derliaus nuėmimui naudojamas vandeninis tirpalas kuriame yra karbamido ir sieros rūgšties derinys. Pastarojo molinis santykis yra maždaug nuo 1:4 iki 7:4 . Tokia, šių elementų kompozicija yra greitai veikianti, netoksiška, santykinai nepavojinga įrangai ir aplinkai. Naudojant šį metodą, išvengiama toksiškų medžiagų maisto produkte, žymiai mažiau sugadinama derliaus, viskas vyksta daug greičiau ir efektyviau. Šis derinys yra ypač tinkamas ankstyvam bulvių ir burokų nuėmimui. Labai nedidelės karbamido ir sieros rūgšties koncentracijos gali sukelti didelį augalinių lapų išdžiūvimą. Didesnė koncentracija paprastai skatina greitesnį išdžiūvimą ir sumažina aktyvių medžiagų praradimą iš lapų riziką. Tinkamiausi tirpalai purškimui, kuriuose sieros rūgštis sudaro apie 5% masės, o tirpalai, kuriuose karbamido ir sieros rūgšties derinys sudaro 10% masės dažniausiai naudojami esant mažesniems purškimo kiekiams. Paprastai tirpalai taikomi lapams, kurių norma yra mažiausiai maždaug 22,5 kg / ha , atsižvelgiant į bendrą karbamido ir sieros rūgšties kiekį. Greitesnis sausinimas gaunamas naudojant apie 56 kg / ha, o dozuojant apie 336 kg / ha dažniausiai ypač greitai sunaikina visų rūšių pasėlių lapus. Paprastai, norint žymiai palengvinti pasėlių derliaus nuėmimą purškiama prieš 24 valandas ar anksčiau, dozavimas vyrauja nuo 56 iki maždaug 560 kg / ha. Žemės ūkyje sieros rūgštis naudojama vandens, kuriuo laistomi rūgščią dirvą mėgstantys augalai, rūgštinimui.

Rugstis

Koncentracija

g/m3 vandens neutralizuojant 50 ppm šarmingumo

ml/m3 vandens neutralizuojant 50 ppm šarmingumo

Gaunamas elementas

Sieros r.

98

37.98

69.88

16.1 ppm S

Irigacinio vandens pH mažinimui labai palanku naudoti sieros rūgštį pasibaigus augalų intensyvaus augimo periodui, kada reikia žemo vandens pH, bet nebereikia skatinti augalo augimo, bei aktualus ekonominis aspektas. Sodininkystėje sieros rūgštis naudojama siekiant sumažinti sodinukų ligas ir parazitus, kurie juos puola sumažinant dirvožemio pH, tokiu atveju sumažėja mikroorganizmų dauginimasis dirvožemyje.

Medienos pramonėje maždaug 5-10% sieros rūgštis naudojama medienai juodinti. Gaunami cheminiai išdeginimai, kurie atrodo panašiai kaip ir išdeginimai su ugnimi, tik šiuo atveju galima išgauti pageidaujamą tamsumą nuo šviesiai rusvo iki juodo, bei išryškinti, bi išlaikyti medienos raštą. Juodinant sieros rūgštimi medieną yra pažeidžiamas paviršius daug mažiau nei deginant ugnimi. Prieš apdirbant medieną rekomenduojama atlikti bandinį mažai matomoje vietoje.

Metalo pramonėje tauriųjų metalų išgavimo pramonėje sieros rūgštis naudojama kaip stipri rūgštis siekiant pakeisti tauriųjų metalų būseną iš kietos į joninę (skystą) tiek tirpinant, tiek naudojant kaip galvaninio elemento terpę. Metalo mene sieros rūgštis naudojama metalo juodinimui (su geležimi sudaro geležies II oksidą, kuris yra pasyvus ir juodos spalvos. Tokiu būdu galima ne tik išgauti juodą metalo spalvą, bet ir sudaryti apsauginę metalo dangą. Kartais sieros rūgštis naudojama užbaigiant kalvystės gaminius, pvz kalavijus, tam, kad išryškinti metalo struktūrą. Metalo skulptūroje sieros rūgštis naudojama įvairių metalų oksidacijai, tam kad gauti sendinto metalo efektą. Sieros rūgšties tirpalai naudojami aliuminio paviršiaus pasyvavimui, t.y. anoduoto aliuminio gamyboje.

Laboratorijose sieros rūgštis naudojama kaip katalizatorius įvairiose reakcijose. Pavyzdžiui, tai yra įprastas rūgštinis katalizatorius, paverčiantis cikloheksanono oksimą į kaprolaktamą, kuris naudojamas nailonui gaminti. Ji naudojama druskos rūgščiai iš druskos gaminti naudojant Manheimo procesą. Naftos perdirbime, pavyzdžiui, kaip izobutano ir izobutileno reakcijos katalizatorius, gaunant izooktaną - junginį, kuris padidina benzino (benzino) oktaninį rodiklį.

Trąšų pramonėje sieros rūgštis naudojama gaminant fosforo rūgštį, fosfatus, fosfatines trąšas. Apatitai (fosfatiniai mineralai) veikiami sieros rūgštimi, bei gaunamas kalcio sulfatas ir fosforo rūgštis, bei kaip tarpiniai produktai susidaro kalcio hidrofosfatas ir/ar kalcio dihidrofosfatas (kitaip žinomas kaip superfosfatas). Tokiu būdu netirpūs mineralai paverčiami tirpiais, kuriuos jau gali pasisavinti augalai.

Ca3(PO4)2(k) + 2H2SO4(aq) + 4H2O(s) → Ca(H2PO4)2(k) + 2CaSO4 ∙ 2H2O(k)

Kaip azoto trąša gali būti naudojamas amonio sulfatas, kuris gaunamas neutralizuojant amoniaką sieros rūgštimi. Dažniausiai šis procesas vykdomas plieno gamyklose, kai aukštose temperatūrose susidaro amoniakas, kuris surišamas sieros rūgštimi ir gali būt nusodinamas miltelių pavidalu. Kristalai yra rudi, dėl juose esančių geležies priemaišų.

Akumuliatoriuose sieros rūgštis naudojama kaip rūgštinis elektrolitas švino baterijose. Dažniausiai sutinkamas 33.5% tirpalas lengvųjų automobilių akumuliatoriuose (1,25-1,28 g/ml) ir/arba 37.52% tirpalas pramoninės technikos akumuliatoriuose (1,285 g/ml)

Vandens valyme sieros rūgštis naudojama pH reguliavimui, kaip pigi ir labai efektyvi priemonė. Sumažinant vandens pH terpę iki 7, galima pašalinti nemalonų natrio/sodos skonį, padidinti dezinfekavimo efektyvumą naudojant chloro junginius. Taip pat sumažinama sistemų korozijos rizika, nes esant vandens pH didesniam nei 9, gali pradėt kuoduoti varis, cinkas, aliuminis, geležis ir kt. Sieros rūgšties naudojimas padeda perskirti vandenyje esančias emulsijas (aliejus/vandenyje) į atskiras fazes, taip padidinant valymo efektyvumą. Sieros rūgšties naudojimas mažina vandens kietumą (1 molis sieros rūgšties sureaguoja su 2 moliais kalkių). Ši rūgštis taip pat gali būti naudojama vandens minkštinimo filtrų regeneracijoje, siekiant pašalinti metalų sankaupas ant filtrų įkrovos.

Maisto pramonėje sieros rūgštis naudojama kaip techninė pagalbinė medžiaga ir kaip priedas E513, sūrių gamyboje, taip pat cukraus perdirbimo gamyklose ir geriamojo vandens valymui, modifikuoto krakmolo gamybai ir specialiems išrūgų baltymams, kurie reikalingi raumenų vystymosi produktams. Sieros rūgštis gali būti naudojama dviem būdais: kaip techninė pagalbinė medžiaga arba kaip priedas E513, kuris yra nekenksmingas sveikatai. Pirmuoju atveju nereikia nurodyti sieros rūgšties naudojimo. Antruoju atveju, tai turi būti nurodyta priedų sąraše. Sieros rūgštis, skirta maisto pramonei, saugoma specialiose talpyklose, kad būtų išvengta užteršimo. E513 sieros rūgštis griežtai atskirta nuo rūgšties, kuri naudojama tik techniniams tikslams. Sieros rūgštis nėra specialiai dedama į maistą kaip konservantas. Tačiau kaip pH reguliavimo priemonė, ji yra laikoma bendros paskirties maisto priedu ir yra naudojama tiesiogiai valdyti pH maisto apdorojimo metu, stabdant bakterijų ir mikrobų augimą. Sieros rūgštis naudojama maisto rūgščių gamyboje (t.y citrinų ir pieno rūgščių) ir pH reguliavime maisto produktuose perdirbimo metu. Sieros rūgšties leidžiama ne daugiau kaip 0,014% alkoholiniuose gėrimuose ir 0,0003% sūriuose. Kaip maisto priedas, naudojamas modifikuotų apynių ekstrakto gamybai ir kaip modifikuoto krakmolo pH reduktorius. Taip pat ekstrahavimo procese, konkrečiai, naudojama sieros rūgštis, sureguliuoja vandenį, naudojamą fukoidanams iš rudųjų jūros dumblių ekstrahuoti. Fukoidanas yra sulfatinis polisacharidas, naudojamas kaip maisto papildų ingredientas.

Valymo pramonėje sieros rūgštis naudojama dideliais kiekiais plieno pramonėje rūdžių ir apnašų valymui nuo pagamintos plieno produkcijos. Pridėjus vandenilio peroksido į sieros rūgšties tirpalą gaunamas „Piranijos tirpalas“, kuris yra labai stiprus, bet tuo pačiu labai toksiškas. Dažniausiai šis mišinys naudojamas elektronikos komponentų ėsdinimui arba laboratorijose stiklinių indų valymui. Sieros rūgštis didelėmis koncentracijomis gali būti sutinkama rūgštiniuose vamzdžių valikliuose, kad ištirpdytų purvą, plaukus ar suardytų popierines servetėles.

Mokyklose sieros rūgštis naudojama kaip katalizatorius daugelyje reakcijų, kur reikia pašalinti vandenį iš reakcijos. Tai gali būti nitrinimo, esterinimo, skaldymo, džiovinimo ar kitokio tipo reakcijos. Sieros rūgštis naudojama siekiant pašalinti vandenį iš cukraus ir taip suformuojant kietą anglies struktūrą. C11H22O11(k) → 12C(k) + 11H2O(d). Šis eksperimentas dar kitaip žinomas kaip „Juodasis drakonas“.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Įgyvendinant 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2019/1148 dėl prekybos sprogstamųjų medžiagų pirmtakais ir jų naudojimo, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1907/2006 ir panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 98/2013 (OL L 186, 2019 7 11, p. 1). produktas parduodamas tik Juridiniams asmenims, ūkininkamas ar individualią veiklą vykdantiems asmenims patvirtinus įgaliojimą pirkti bei teisėtą naudojimo paskirtį pasirašytinai.

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H314 Smarkiai nudegina odą ir pažeidžia akis.

Atsargumo frazės:

P102 Laikyti vaikams neprieinamoje vietoje.

P223 Saugoti nuo bet kokio galimo kontakto su vandeniu, nes smarkiai reaguoja ir gali susidaryti ugnies pliūpsnis.

P260 Neįkvėpti garų/aerozolio.

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P301+P330+P331 PRARIJUS: išskalauti burną. NESKATINTI vėmimo.

P303+P361+P353 PATEKUS ANT ODOS (arba plaukų): Nedelsiant nuvilkti/pašalinti visus užterštus drabužius. Odą nuplauti vandeniu/čiurkšle.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P405 Laikyti užrakintą.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password