MANGANO DIOKSIDAS 95%, KG

4,16 €
5,20 €
Sutaupote 20%
Prekės dydis, kg
Kiekis

  • Condition: −20%
  • Available: 

Parametras

Savybė

Mangano oksidas

Mangano dioksidas, pirolusitas

Formulė

MnO2

Struktūra

Mangano oksidas 2DMangano oksidas 3D

IUPAC

Dioksi manganas

CAS

1313-13-9

Molinė masė

86,937 g/mol

Tankis

5.00g/cm3

Tirpumas

Vandenyje: netirpsta

Mangano dioksidas yra neorganinis junginys, kurio formulė MnO2. Ši juoda arba ruda kieta medžiaga yra natūrali ir žinoma kaip mineralas pirolusitas, kuris yra pagrindinė mangano rūdos ir mangano junginių sudedamoji dalis, pvz. tokių kaip KMnO4 pirmtakas.

Metalo apdirbime mangano oksidas naudojamas kaip metalo paviršiaus kietintojas, gaminant metalų lydinius, kaip sudedamoji dalis, kuri suteikia tvirtumo metalo lydiniui. Taip pat mangano oksidu pasyvuojami metalo paviršiai, kad apsaugoti jį nuo korozijos. Kai kuriais atvejais gali būt naudojamas kaip vandenį hidrofobizuojanti medžiaga, kad drėgmė nesilaikytų ant metalinių paviršių.

Dažymo pramonėje mangano oksidas naudojamas kaip juodos spalvos pigmentas tiek dažuose, tiek paviršių dangose. Taip pat naudojamas gumos gaminių dažymui, plastiko gaminių spalvinimui. Stiklo ir keramikos gaminiuose mangano dioksidas naudojamas rudų ir juodų spalvų išgavimui.

Baterijų gamyboje mangano oksidas yra sausųjų elementų sudedamoji dalis, tokių kaip šarminės baterijos ir vadinamosios „Leclanché“ baterijos arba cinko ir anglies baterijos.

Statybose mangano oksidas naudojamas gaminant spalvinius betono gaminius. Rekomenduojama išeiga 2 - 6 kg/100 kg. cemento. Spalvos intensyvumas priklauso nuo užpildų ir cemento spalvos. Rekomenduojama šiuos gaminius naudoti patalpose, jeigu nėra papildomai apdirbti, kad taptų atsparūs lauko sąlygoms. Restauracijoje mangano oksidas naudojamas gaminant juodos spalvos aliejinius dažus, nes nuo senų laikų mangano oksidas buvo naudojamas išgautu juodus-rusvus dažus.

Mokyklose mangano oksidas naudojamas kaip komponentas ar katalizatorius tokiuose eksperimentuose kaip „Dramblio dantų pasta“, chloro dujų gamyboje reaguojant su druskos rūgštimi, Mangano termito eksperimente, kada mangano oksidas sumaišomas su aliuminio pudra ir uždegamas magnio degikliu. Vandenilio peroksido skaldyme mangano oksidas naudojamas kaip pigesnė alternatyva kalio jodidui, bei kaip alternatyva kalio permanganatui, kuriam įsigyti taikomi apribojimai. Skaldymo greitis yra lėtesni nei kalio jodido, bet reakcija vyksta stabiliau, todėl eksperimente labiau pasireiškia pastos efektas.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H302+H332 Kenksminga prarijus arba įkvėpus

H373 Gali pakenkti organams (smegenys), jeigu medžiaga veikia ilgai arba kartotinai(įkvėpus)

Atsargumo frazės:

P260 Neįkvėpti dulkių.

P314 Pasijutus blogai, kreiptis į gydytoją

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password