KALIO NITRATAS (tech grade) 99%, kg

4,39 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Kalio nitratas

Kalio salietra, potašo nitratas, potašo salietra, saltpeter, saltpetre, nitrate of potash

Formulė

KNO3

Struktūra

Kalio nitratas 2DKalio nitratas 3D

IUPAC

Kalio nitratas (Potassium nitrate)

CAS

7757-79-1

Molinė masė

101,1032 g/mol

Tankis

2,109 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

133 g/L (0 °C)

316 g/L (20 °C)

383 g/L (25 °C)

2439 g/L (100 °C)

Mažai tirpus alkoholyje, tirpus glicerine, amoniake.

Kalio nitratas yra cheminis junginys, kurio cheminė formulė KNO3. Tai joninė kalio jonų K+ ir nitratų jonų NO3− druska, todėl yra šarminio metalo nitratas. Kalio nitratas yra plačiai naudojamas, daugiausia kaip kalio ir nitratinio azoto šaltinis arba kaip oksidatorius (deguonies šaltinis).

Žemės ūkyje kalio nitratas naudojamas trąšose kaip azoto ir kalio šaltinis - du makroelementai augalams vienu metu. Naudojant gryną, jo NPK rodiklis yra 13-0-44. Ypač vertinga koncentruota kalio trąša papildomam augalų tręšimui. Agurkai, pomidorai, šakniavaisiai, intensyviausio augimo metu sunaudoja daug kalio. Kalio salietroje yra net 46% kalio ir jis greitai augalų įsisavinamas. K20 – 46%, N – 13,5%. Rekomenduojama trąšų norma 10m2:

Salotos, ridikėliai, pupelės, žirneliai 90-180 g

Svogūnai, porai, krapai, ridikai 180-290 g

Kalafiorai, agurkai, cukinijos, pomidorai 290-360 g

Kopūstai, burokėliai, morkos, salierai 360-450 g

Pirotechnikoje kalio nitratas naudojamas kaip pagrindinė žaliava gaminant juodąjį paraką. Juodasis parakas šiais laikais naudojamas šaudant antikvariniais ginklais, gaminant modelines raketas su parako varikliais (raketų saldainis). Tradicinė cukraus propelento formulė paprastai ruošiama 65:35 (13: 7) kalio nitrato ir kuro santykiu. Kaip kuras gali būti naudojama: cukrus, sorbitolis, ksilitolis, dekstrozė ir kt.) Degimo laikas iki 128s. Kalio salietra taip pat gali būti naudojama, kaip žaliava dūmų uždangoms (dūmų bomboms). Kai kuriais atvejais gali būti naudojama gaminant šaltąsias ugneles (kalio salietra, cukraus pudra, aliuminio pudra, geležies drožlės). Jis taip pat pridedamas prie cigarečių, kad būtų išlaikytas tolygus tabako sudegimas, ir yra naudojamas užtikrinti visišką popierinių kasečių, skirtų artileriniams užtaisams ir rutuliniams revolveriams, degimą.

Maisto pramonėje kalio nitratas vis dar naudojamas kai kuriuose maisto produktuose, pvz., Saliamyje, sausai vytintame kumpyje, kepiniuose ir (kai kuriose šalyse) sūryme, naudojamame sūdytai jautienai gaminti (kartais kartu su natrio nitritu). Vakarų Afrikos virtuvėje kalio nitratas (salpetras) plačiai naudojamas kaip tirštiklis sriubose ir troškiniuose, tokiuose kaip okra sriuba ir isi ewu. Jis taip pat naudojamas maistui suminkštinti ir virimo laikui sutrumpinti verdant pupeles ir kietą mėsą. Saltpetre taip pat yra esminis ingredientas gaminant specialias košes, tokias kaip kunun kanwa, pažodžiui išvertus iš hauzų kalbos kaip „salietros košė“. Šetlando salose (JK) jis naudojamas konservuojant avieną gaminant reestit avieną, vietinį delikatesą.

Kosmetikoje kalio nitratas naudojamas dantų pastose jautriems dantims gydyti. Istoriškai naudojamas astmai gydyti. Naudojamas kai kuriose dantų pastose astmos simptomams palengvinti. Suteikia kosmetinį poveikį burnos ertmei (valymas, dezodoracija ir apsauga), veikia, kaip raminantis agentas: padeda sumažinti diskomfortą odoje ar galvos odoje. Dažniausiai sutinkamos koncentracijos iki 0,1% kosmetikos masės, suaugusiųjų dantų pastoje iki 5,89%.

Medicinoje kalio salietra naudojama kaip pagrindinė inkstų tablečių sudedamoji dalis, palengvinanti cistito, pielito ir uretrito simptomus. Kovoja su aukštu kraujospūdžiu ir kadaise buvo naudojamas kaip priemonė nuo hipotenzijos. Dėl didelio kalio kiekio, padeda greitai atstatyti elektrolitų balansą, bei pagerinti širdies darbą.

Valymo pramonėje kalio nitratas naudojamas kaip pagrindinis komponentas valand aliuminio paviršius, bei siekiant jo nepažeisti. Taip pat gali būti kaip aliuminio valymo pastų sudedamoji dalis.

Sodininkystėje potašo nitratas yra kai kurių medžių kelmų šalinimo produktų sudedamoji dalis (paprastai apie 98%). Jis pagreitina natūralų kelmo irimą, tiekdamas azotą grybams, skaidantiems kelmo medieną.

Metalų apdirbime kalio nitratas naudojamas termiškai apdorojant metalus kaip vidutinės temperatūros išlydytą druskos vonią, dažniausiai kartu su natrio nitritu. Panaši vonia naudojama patvariai mėlynos/juodos spalvos apdailai, paprastai matomai ant šaunamųjų ginklų. Dėl savo oksiduojančios kokybės, tirpumo vandenyje ir mažos kainos jis yra idealus trumpalaikis rūdžių inhibitorius.

Priešgaisrinėse sistemose pagrindinis KNO3 panaudojimas yra kaip kondensuotų aerozolinių priešgaisrinių sistemų veiklioji medžiaga. Degant ugnies liepsnoje, susidaro kalio karbonatas, kuris nusėda ant paviršių, bei sudaro porėtą struktūrą, taip neleidžia deguoniui pasiekti degių paviršių. Tokiu būdu stabdomas gaisro plitimas, bei degių paviršių degumas.

Mokyklų eksperimentuose kalio nitratas naudojamas kaip etalonas nitratų nustatymo eksperimente. Taip pat naudojamas degimo bandymuose, kada siekiama tiksliai suskaičiuoti oksidatoriaus ir reduktoriaus kiekius, esant medžiagoms su priemaišoms. Kai kuriais atvejais naudojama juodojo parako, spalvotų dūmų (pridedant spalvotų kreidelių į kalio nitrato ir cukraus pudros mišinį) ar parako raketų bandymuose.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: ATSARGIAI

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H272 Gali padidinti gaisrą, oksidatorius

Atsargumo frazės:

P210 Laikyti atokiau nuo atviros liepsnos ir karštų paviršių. Nerūkyti.

P220 Laikyti/sandėliuoti atokiau nuo degių medžiagų.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password