MAGNIO OKSIDAS 90% (feed grade), kg

2,90 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Magnio oksidas

Magnezija, pašarinis magnis

Formulė

MgO

Struktūra

 

IUPAC

Magnio oksidas (Magnesium oxide)

CAS

1309-48-4

Molinė masė

40.304 g/mol

Tankis

3.6 g/cm3 (kristalo) 

Tirpumas

Rūgštyse, amoniake, alkoholyje netirpus

 

Magnio oksidas (MgO) arba magnezija yra baltas (maistinio grynumo) arba rusvas (pašarinio/techninio grynumo) higroskopinis kietas mineralas, natūralios kilmės. Jis turi empirinę MgO formulę ir susideda iš Mg2+ jonų ir O2− jonų gardelės, sujungtos joniniu ryšiu. Magnio hidroksidas susidaro reaguojant su vandeniu (MgO + H2O → Mg(OH)2), tačiau jį galima pakeisti kaitinant, kad būtų pašalinta drėgmė.

Statybose yra pagrindinis ugniai atsparių statybinių medžiagų komponentas. Magnio oksido sienų plokštės turi keletą patrauklių savybių: atsparumą ugniai, atsparumą termitams, atsparumą drėgmei, atsparumą pelėsiui bei stiprumą.

Keramikoje magnio oksidas (Magnezija) naudojamas kaip priedas turintis aukštą paviršiaus įtempimą, mažina smulkių įtrūkimų atsiradimą, sutraukia glazūrą. Lydymosi temperatūra: 2642°C

Vandens valyme magnio oksidas yra plačiai naudojamas dirvožemio ir požeminio vandens valymui, nuotekų valymui, geriamojo vandens valymui, išmetamųjų teršalų valymui ir atliekų apdorojimo pramonėje dėl savo buferinio pajėgumo ir susijusio efektyvumo stabilizuojant ištirpusus sunkiuosius metalus. Daugelis sunkiųjų metalų rūšių, tokių kaip švinas ir kadmis, labiausiai tirpsta vandenyje esant rūgščiam pH (žemiau 6), taip pat esant aukštam (virš 11). Metalų tirpumas veikia rūšių biologinį prieinamumą ir dirvožemio bei požeminio vandens sistemų judrumą. Granuliuotas MgO dažnai sumaišomas su metalais užterštu dirvožemiu ar atliekomis, kurių pH taip pat paprastai yra žemas (rūgštinis), kad pH būtų 8–10, kur daugumos metalų tirpumas yra mažiausias (bazinis). Metalo hidroksido kompleksai linkę nusodinti iš vandeninio tirpalo, kai pH yra 8–10. MgO yra laikomas efektyviausiu metalų stabilizavimo junginiu, lyginant su portlandcementu, kalkėmis, krosnių dulkių produktais, elektros energijos gamybos atliekomis ir įvairiais patentuotais produktais dėl puikios „MgO“ buferinės talpos, ekonomiškumo ir lengvo bei saugaus valdymo. Dauguma, jei ne visi produktai, kurie parduodami kaip sunkiųjų metalų stabilizavimo technologijos, sukuria labai aukštas pH sąlygas vandeninguose sluoksniuose, tuo tarpu MgO sukuria idealią vandens sluoksnio būklę, kurios pH yra 8–10. Be to, jeigu yra didesnis kiekis magnio oksido dirvožemyje, jis tampa kaip magnio šaltinis daugeliui biologinių sistemų, dirvožemio ir požeminio vandens mikrobų populiacijoms.

Maisto pramonėje jis naudojamas kaip lipnumą mažinanti medžiaga. Sutinkamas šiuose produktuose: kakavos produktai; konservuoti žirniai; ir šaldyti desertai. Jis turi E numerį E530.

Pigmentas. Magnio oksidas dažuose naudojamas kaip pigmentas ir yra nepermatomas. Turėdamas rusvą/rudą atspalvį jis puikiai tinka siekiant išgauti švelnų pastelinį rudumą. Magnio oksidas kaip pigmentas tapyboje buvo pradėtas naudoti XVIII a. Viduryje. Jis taip pat yra vienas iš mineralinio makiažo komponentų turinčių švelnų rusvą atspalvį. MgO naudojamas padidinti sukibimą su paviršiumi, todėl galima sutikti kaip antraeilį komponentą nepermatomuose dažuose.

Restauracijoje MgO aerozolio formoje naudojamas bibliotekų moksle ir kolekcijų valdyme, siekiant sumažinti rūgštinių popieriaus elementų rūgštingumą. Šiame procese MgO (ir panašių junginių) šarmingumas neutralizuoja santykinai didelį rūgštingumą, būdingą žemos kokybės popieriui, taip sulėtindamas gedimo greitį.

Sodininkystėje ir žemės ūkyje magnio oksidas naudojamas kaip vidutinio/lėto tirpimo ir pasisavinimo magnio mokroelementinė trąša. Ji labia patogi tuo, kad užtikrina ilgalaikį magnio tiekimą augalams, bei tuo pačiu neleidžia užrūgštėti dirvožemiui.

Gyvulinkystėje naudojamas, kaip vertingas magnio šaltinis gyvulių racione, siekiant padidinti magnio suvartojimą. Jis gali būti naudojamas tiek profilaktikai mikroelementų trūkumui, tiek kaip elektrolitų šaltinis, tiek ir gydant magnio trūkumą.

Dangose magnio oksidas gali būti rūkomas ant nepermatomos medžiagos paviršiaus, kad susidarytų integruota sfera (sferinis vaizdas dar kitaip žinomas 3D)

Elektros pramonėje jis plačiai naudojamas kaip elektros izoliatorius vamzdinių konstrukcijų kaitinimo elementuose. Yra keli dalelių dydžiai, o dažniausiai naudojami 40 ir 80 dydžiai. Plačiai naudojamas dėl didelio dielektrinio stiprumo ir vidutinio šilumos laidumo. MgO paprastai susmulkinamas ir sutankinamas su minimaliomis oro tuštumomis. Jis taip pat naudojamas kaip karščiui atsparaus elektros kabelio izoliatorius.

 

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

 

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos:

  

Pavojingumo frazės:

Netaikoma

Atsargumo frazės:

Netaikoma

 

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password