MAGNIO NITRATAS 99%, kg

3,47 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Magnio nitratas

Nitromagnezitas, magnio salietra, NPK su ME, magnio dinitratas

Formulė

Mg2(NO3)2

Struktūra

IUPAC

Magnio nitratas (Magnesium nitrate)

INCI

MAGNESIUM NITRATE

CAS

10377-60-3 (bevandenis)

Molinė masė

148.32 g/mol (bevandenis)

Tankis

2.3 g/cm3 (bevandenis) 

Tirpumas

Vandenyje:

Bevandenis:
71 g/100 mL (20 °C) 

Vidutinis tirpumas etanolyje ir amoniake

Magnio nitratas reiškia neorganinius junginius, kurių formulė Mg(NO3)2 (H2O) x, kur x = 6, 2 ir 0. Visi jie yra baltos kietosios medžiagos. Bevandenė medžiaga yra higroskopinė, stovint ore greitai susidaro heksahidratas. Visos druskos labai gerai tirpsta tiek vandenyje, tiek etanolyje.

Sodininkystėje, žemdirbystėje magnio nitratas naudojamas kaip trąšos. NPK rodiklis 11-0-0+15%MgO. Naudojama tręšimui per lapus ir laistymui, lengvai tirpsta ir nepalieka nuosėdų vandenyje. Sudėtyje esantis didelis kiekis magnio ir azoto skatina augalo fotosintezės procesą, augimą bei vystymąsi. Gali būti naudojamos papildomam tręšimui per dirvą, ypač esant magnio trūkumui ir didžiausio poreikio laikotarpiu. Magnio nitratas sodininkystėje ir daržininkystėje naudojamas magnio trūkumui augaluose ar dirvožemyje koreguoti. Šio junginio pranašumas prieš kitas magnio druskas yra didelis jo tirpumas, todėl gali būti naudojamas tręšimui per lapus. Palyginus su kitomis magnio trąšomis, jo reakcija yra neutrali ir beveik neturi įtakos dirvožemio pH reakcijai. Dažniausiai naudojamas sodo (vaismedžiams, uoginiams augalams), šiltnamio (agurkams, pomidorams, paprikoms), daržo (salotoms, ridikėliams, bulvėms), vazoniniams augalams ir kai kurioms gėlėms, pvz.: rožėms tręšti. Tręšimui per lapus - naudojama 0,1-0,6% koncentracijos tirpalą (10-60 g/10 l vandens). Vaismedžiai ir vaiskrūmiai purškiami 1% koncentracijos tirpalu (100 g/10 l vandens). Tręšimui per šaknis - dekoratyviniai augalai, gėlės, vejos ir kiti augalai laistomi 0,2% koncentracijos tirpalu (20 g/10 l vandens).

Kosmetikoje magnio nitratas naudojamas kaip odos bei plaukų kondicionierius. Magnio jonai padeda lengviau įsisavinti kitus aktyvius komponentus, bei suteikia odai ir plaukams švelnumo pojūtį. Naudojant magnio dinitratą jis nekeičia nei produkto nei odos pH.

Akvariumuose ar akvakultūroje magnio nitratas naudojamas pastovios magnio koncentracijos palaikymui jūriniuose akvariumuose, kuriuose laikomi dideli koralų kiekiai. Jis yra lėčiau įsisavinamas kacionavimosi metu, todėl lėčiau išsenka jo atsargos. Magnio sulfatas naudojamas stabilizuoti šarmingumui ir kalcio kiekiui, nes esant magnio trūkumui, kalcis iš joninės (tirpios) formos pereina į kietą (nepasisavinamą) kalcio karbonato formą. Naudojant magnio nitratą skatinamas ir dumblių ar žaliųjų augalų augimas, todėl jo naudojimas tampa ribotas, kad nebūtų per didelės eutrofikacijos.

Valymo pramonėje mangio nitratas naudojamas kaip sudėtinė dalis oro gaivikliuose, kvapiosiose žvakėse, kilimų valikliuose, kvepalų gamyboje, kaip funkcinis priedas.

Maisto pramonėje magnio sulfatas gali būti naudojamas kaip priedas alaus gamyboje padidinant mineralų reikalingų mielių augimui kiekį arba kaip koaguliantas tofu gamybai.

Chemijoje bevandenis magnio nitratas dėl savo hidrofilinių savybių įprastai naudojamas kaip drėgmę sugerianti medžiaga organinėje sintezėje.

Mokyklų eksperimentuose magnio nitratas sumaišytas su cinko milteliais naudojamas šviečiančios dūmų uždangos bandyme, nes degant išsiskiria daug baltų dūmų, o degimo vieta išskiria ryškią baltą šviesą.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos: Netaikoma

Pavojingumo frazės: Netaikoma

Atsargumo frazės: Netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password