AMONIO CHLORIDAS 99%, kg

2,48 €
CHEM003
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Amonio chloridas

Sal ammoniac, Salmiac, Nushadir salt, Sal armagnac, Salt armoniack, Salmiak

Formulė

NH4Cl

Struktūra

Amonio chloridas 2DAmonio chloridas 3D

IUPAC

Amonio chloridas (Ammonium chloride)

INCI

AMMONIUM CHLORIDE

CAS

12125-02-9

Molinė masė

53,49 g/mol

Tankis

1,519 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

244 g/L (−15 °C)
294 g/L (0 °C)
383.0 g/L (25 °C)
454.4 g/L (40 °C)
740.8 g/L (100 °C)

Metanolyje:

32 g/kg (17 °C)
33.5 g/kg (19 °C)
35.4 g/kg (25 °C)

Etanolyje:

6 g/L

(19 °C)

Glicerolyje:

97 g/kg

Sieros diokside:

0.09 g/kg (0 °C)
0.031 g/kg

(25 °C)

Acto rūgštyje:

0.67 g/kg (16.6 °C)

Balta kristalinė druska, neorganinis junginys, kurio formulė NH4Cl, labai gerai tirpsta vandenyje. Amonio chlorido tirpalai yra šiek tiek rūgštiniai. Sal amoniakas yra natūralios, mineraloginės amonio chlorido formos pavadinimas. Mineralas dažniausiai susidaro deginant anglies sąvartynus nuo akmens anglių dujomis kondensacijos. Jis taip pat aptinkamas kai kurių vulkaninių angų tipų. Jis dažniausiai naudojamas trąšoms ir kvapiosioms medžiagoms kai kurių rūšių saldymedyje.

Pagrindinis amonio chlorido panaudojimas yra azoto šaltinis trąšose, pvz., Chloroamonio fosfatas. Pagrindinės žemės ūkio kultūros, tręšiamos šiuo būdu, yra ryžiai ir kviečiai Azijoje.

Metalo apdirbimas. Amonio chloridas naudojamas kaip valomasis srautas gaminant metalus, kuriuos reikia padengti alavu, cinkuoti arba lituoti. Tiekiamas srautu jis valo ruošinių paviršių, reaguojant su metalo oksidais paviršiuje, kad susidarytų lakusis metalo chloridas.

Medicinoje amonio chloridas yra naudojamas kosulį lengvinančiuose preparatuose. Jis sukelia erzinantį poveikį bronchų gleivinei, dėl kurio susidaro perteklinis kvėpavimo takų skystis, dėl ko yra lengviau atsikosėti. Amonio druskos dirgina skrandžio gleivinę ir gali sukelti pykinimą ir vėmimą. Amonio chloridas naudojamas kaip sisteminis rūgštinantis agentas sunkios metabolinės alkalozės gydymui, atliekant distalinės inkstų kanalėlių acidozės diagnostiką, palaikyti rūgštinį šlapimo pH, gydant kai kuriuos šlapimo takų sutrikimus.

Maisto pramonėje amonio chloridas, naudojamas kaip maisto priedas E, numeris E510, dirbantis kaip mielių maistinė medžiaga duonos gamyboje bei kaip rūgštingumą reguliuojanti medžiaga. Tai pašarų papildas galvijams ir mitybinės terpės sudedamoji dalis mielėms ir daugeliui mikroorganizmų.

Laboratorijoje amonio chloridas naudojamas žemai temperatūrai pasiekti aušinimo voniose. Amonio chlorido tirpalai su amoniaku naudojami kaip buferiniai tirpalai, įskaitant ACK (amonio chlorido ir kalio) lizės buferį.

Kosmetikos gamyboje amonio chloridas naudojamas kaip buferis, kad būtų išlaikomas vienodas pH viso produkto naudojimo laikotarpiu.

  • pH reguliatorius: Stabilizuoja kosmetikos pH
  • Maskavimas: sumažina arba slopina produkto kvapą arba pagrindinį skonį
  • Klampumo kontrolė: padidina arba sumažina kosmetikos klampumą

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H302 Kenksminga prarijus

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą.

Atsargumo frazės:

P270 Naudojant šį produktą, nevalgyti, negerti ir nerūkyti.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P310 Nedelsiant skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOS BIURĄ arba kreiptis į gydytoją.

CHEM003

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password