KAOLINAS (BALTASIS MOLIS), kg

3,30 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Kaolinas

Baltasis molis (angl. kaolin clay), kaolinitas, kinietiškas molis, china clay

Formulė

Al2(OH)4Si2O5

Struktūra

Kaolinas 2DKaolinas 3D

IUPAC

Kaolinas – Kaolin (oxo-oxoalumanyloxy-[oxo(oxoalumanyloxy)silyl]oxysilane;dihydrate)

INCI

KAOLIN

CAS

1332-58-7

Molinė masė

258.16 g/mol

Tankis

2.16–2.68 g/cm3 (kietos fazės)

Tirpumas

Vandenyje: netirpus

Eteryje: netirpus

Kaolinas – nuosėdinė uoliena, susidedanti iš kaolinito ir kvarco, taip pat iš feldšpatų, žėručio, pirito ir kitų priemaišų. Uolienos vardas kilęs nuo pirmosios radimvietės Kaolingo kalnų Kinijoje pavadinimo. Dažniausiai baltos spalvos milteliai.

Kosmetikoje Baltasis molis dar kitaip vadinamas kaolinu yra universaliausias ir plačiausiai naudojamas molis kosmetikoje. Daugiausiai naudojamas veido kaukėse, kur atlieka absorbento ir šveitiklio funkcijas. Kaolinas dėl absorbento savybių taip pat mažina kosmetikos priemonių tūrį, veikia kaip rišiklis. Kaolinas yra švelniausias iš visų molių, veikia labai švelniai ir neerzina odos, todėl jis puikiai tinka žmonėms, kurių oda yra sausa ir jautri. Švelniai sutraukia poras, greitina žaizdelių gijimą bei šalina uždegiminį procesą. Šilti baltojo molio kompresai pašalina nuovargį, veikia raminančiai. Kaip ir kiekvienas kosmetinis molis, lygina odą bei gerina odos kraujo apytaką. Gali būti naudojamas ir esant išsiplėtusiems kapiliarams. Kaolinas naudojamas po spuogelių likusiems randeliams, dėmelėms balinti, išsiplėtusiems kapiliarams sutraukti, dėmelėms, todėl oda tampa baltesnė ir skaistesnė. Kosmetinė veido kaukė su baltuoju moliu valo odą, aprūpina odos ląsteles deguonimi. Prisotina odą mikroelementais, suteikia jai elastingumo. Baltąjį molį galima naudoti kaip švelnų odos šveitiklį, kuris išlygina smulkias raukšleles, tonizuoja, švelniai balina ir atgaivina veido odą. Plaukų kaukė maitina galvos odą, stimuliuoja plaukų augimą, stabdo pleiskanų atsiradimą. Reguliariai naudodami baltąjį molį veido ir kūno odai suteiksite sveiką išvaizdą. Baltasis molis nepašalina iš odos riebalų, todėl tinka sausai odai. Sutinkamas veido kaukėse, plaukų kaukėse, veido šveitikliuose, prieš darbą naudojamuose odos apsauginiuose kremuose, SPA kūno procedūroms, tokioms kaip kūno įvyniojimai, kokonai arba taškinėms procedūroms, tokioms kaip tik pėdos, nugara ar rankos. Galima įlašinti eterinio aliejaus, kad suteiktų malonų aromatą, arba įlašinti jūros dumblių, kad būtų padidinta gydymo maistinė vertė.

Sodininkystėje kaolinas naudojamas kaip ekologiška priemonė: ekologinėje žemdirbystėje purškiant pasėlius, kad būtų išvengta vabzdžių žalos, o obuolių atveju – nuo saulės nuplikymo.

Statybos pramonėje jis naudojamas kaip baliklis tradiciniuose akmens mūro namuose Nepale (dažniausiai yra nudažoma viršutinė dalis baltu kaolino moliu, o vidurys – raudonu moliu; raudonas molis gali nusitęsti iki apačios, o pamatas gali būti nudažytas juodai). Taip pat pakeistoje metakaolino formoje kaip pucolanas; dedamas į betono mišinį, metakaolinas pagreitina portlandcemenčio hidrataciją ir dalyvauja pucolaninėje reakcijoje su portlanditu, susidariusiu hidratuojant pagrindines cemento mineralines medžiagas (pvz., alitą).

Dažų pramonėje kaloinas naudojamas kaip baltos spalvos pigmentas, dažuose, kad padidintų titano dioksido (TiO2) baltą pigmentą ir pakeistų blizgesį.

Vandens valyme kaip adsorbentai vandens ir nuotekų valymui. Kaolino dalelės pritraukia mažas daleles (flokules), kurios skendi vandenyje, į didesnius agregatus, bei jas nusodina, taip vanduo yra išvalomas nuo kietųjų dalelių.

Medicinoje baltasis molis naudojamas skrandžio sutrikimams nuraminti, panašiai kaip papūgos (o vėliau ir žmonės) Pietų Amerikoje iš pradžių naudojo jį (pastaruoju metu pramoniniu būdu gaminami kaolinito preparatai buvo įprasti viduriavimui gydyti; labiausiai paplitęs iš jų buvo kaopektatas, kuris atsisakė kaolino naudojimo ir pradėjo naudoti atapulgitą, o vėliau (JAV) bismuto subsalicilatą (veiklioji Pepto-Bismol sudedamoji dalis). Taip pat atliekant tyrimus bei sukelti kraujo krešėjimą atliekant diagnostines procedūras, pvz. Kaolino krešėjimo laikas

Keramokoje naudojamas glazūroms ir masėms ypač baltas Kaolinas. Glazūrose didina atsparumą įbrėžimams, klampumą, cheminį atsparumą.

Cheminė analizė Sudėtis %

SiO₂ 50.4

Al₂O₃ 34.3

Fe₂O₃ 0.5

K₂O 1.9

TiO₂ 0.4

Na₂O 0.2

Įvairūs pramoniniai panaudojimai: kaip šviesą skleidžianti medžiaga baltose kaitrinėse lemputėse, pramoninėje izoliacinėje medžiagoje, vadinamoje Kaowool (mineralinės vatos forma), Gumos savybių keitimui vulkanizuojant, klijuose, skirtuose reologijai modifikuoti, kaip užpildas, suteikiantis tūrio, arba danga, kuri pagerina paviršių gaminant popierių, kaip radiologinio datavimo rodiklis, nes kaolinite gali būti labai mažų urano ir torio pėdsakų

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: ATSARGIAI

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H373 Ilgai ar reguliariai įkvepiant, gali pakenkti plaučiams.

Atsargumo frazės:

P260 Neįkvėpti dulkių.

P284 Esant nepakankamam vėdinimui, naudoti kvėpavimo takų apsaugos priemones

P501 Turinį/talpyklą šalinti laikantis vietinių/regioninių/nacionalinių/tarptautinių teisės aktų reikalavimų.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password