PROPILENGIKOLIO METILETERIO ACETATAS (PMA) 99%, L

7,49 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Propilenglikolio metileterio acetatas

PGMEA, 1-metoksi 2 propanyl acetatas, 1-metoksipropylacetatas, PM acetatas, Dowanol PMA, 1-Methoxy-2-propanol acetate, PM Acetate, PMA, 1-Methoxypropylacetate.

Formulė

C6H12O3

Struktūra

Propilenglikolio metileterio acetatas 2DPropilenglikolio metileterio acetatas 3D

IUPAC

1-metoksi 2 propanyl acetatas - 1-Methoxy-2-propanyl acetate

CAS

108-65-6

Molinė masė

132.159 g/mol

Tankis

0.962 g/cm3

Tirpumas

19.8g /100mL H2O (25°C)

PMA glikolio eteris turi mažiausią klampumą iš visos glikolio eterių linijos ir puikiai sumažina klampumą. Likusi OH grupė glikolio eterio molekulėje yra padengta acetato grupe, kuri sumažina jos poliškumą ir tirpiklio klampumą. Acetato grupė taip pat pašalina reaktyvųjį vandenilį iš OH grupės, esančios kituose glikolio eteriuose; Taigi, PMA glikolio eteris yra puikus tirpiklio pasirinkimas uretanams ir kitoms protonams jautrioms sistemoms. PMA glikolio eteris yra gana greitai išgaruojantis glikolio eteris, kuris nustato efektyvumo standartą sistemose, kuriose yra daug kietųjų medžiagų, tirpikliais. Jis užtikrina puikų aktyvų tirpumą labai įvairioms dervų rūšims, įskaitant akrilus, epoksidus, alkidus, poliesterius ir daugelį kitų.

Dažų pramonėje propilenglikolio metileterio acetatas naudojamas kaip rišantysis agentas ir vandens pagrindo dažų tekėjimą gerinančios medžiagos. Aktyvus tirpiklis dangoms tirpiklių pagrindu, aktyvus tirpiklis šilkografijos dažams tirpiklių pagrindu, aprotinis tirpiklis dangų sistemose, kuriose OH reaktyvumas yra nepageidaujamas (pvz., PU / izocianatas ir epoksidas). PGMEA nedideliais kiekiais pridedamas į dažus gali reguliuoti jų klampą, taip padidinant ar sumažinant jų pasklidimą ant paviršiaus dažant. Naudojamas dangų sistemoms sudarytoms iš didesnio kiekio riebalinės kilmės komponentų, pvz. įskaitant celiuliozės acetato butiratą, nitroceliuliozę, epoksidines dervas, akrilo kopolimerus ir fenoksidervas. Dėl lėto garavimo greičio ir gero tirpiklio aktyvumo PM acetatas yra veiksmingas sulėtinantis tirpiklis, skirtas naudoti lakuose, skiedikliuose ir kepimo emaliuose. Jis tiekiamas kaip uretano tipo tirpiklis.

Plastiko pramonėje naudojamas kaip tirpiklis 3D spausdinime. Jis gali būti pridedamas į 3D plastiką siekiant suformuoti atitinkamą džiūvimo laiką bei skysto plastiko klampą. Taip pat gali būti naudojamas kaip valymo priemonė po objektų spausdinimo arba siekiant pakeisti atspausdintų objektų paviršių savybes, pvz sušvelninti paviršių kad mažiau matytūsi lieto plastiko sluoksniai arba kad aštrūs detalių kraštai taptų švelnesni.

Valyme PMA naudojamas tiek naftos produktų pagrindu, tiek ir vandens pagrindu pagamintose valymo priemonėse. Taip pat yra viena iš sudėtinių dalių buitinės chemijos priemonėse, siekiant ištirpinti riebalinius nešvarumus, pakeisti paviršiaus įtempimą bei nesukelti produkto putojimo. Didelės koncentracijos sistemose PMA naudojamas kaip skystiklis, kuris išlaiko produktus skystus, bei neleidžia jiems sutirštėti. Jo pranašumas lyginant su butilglikoliu yra silpnas, vaisinių natų turintis kvapas, todėl net ir naudojant didesnėmis koncentracijomis, neiškreipia kvapų, bei nedirgina kvėpavimo takų.

Kosmetikoje PGMEA naudojamas kaip tirpiklis nagų lakuose. Taip pat jis veikia kaip skystiklis, t.y. skystina mišinius, bei neleidžia jiems susisluoksniuoti, persiskirti ar sutirštėti. Taip pat padeda ištirpinti riebalinės fazės komponentus. Jis yra vidutinio ir lėto garavimo tirpiklis. Turi 20% tirpumą vandenyje ir idealiai tinka kaip jungiklis daugelyje tirpiklių sistemų, kur vyrauja riebalinės (hidrofobinės) kilmės komponentai.

Elektronikoje PGMEA yra dažniausiai naudojamas tirpiklis puslaidininkių pramonėje, visų pirma skirtas paviršių lipniosioms medžiagoms, tokioms kaip bis (trimetilsilil) aminas (HMDS), naudoti ant silicio plokščių. Šis junginys dažnai yra labiausiai paplitęs ore esantis molekulinis užterštumas (AMC) puslaidininkių švariose patalpose, nes jis išgaruoja į aplinkos orą.

Statybų pramonėje propilenglokolio metileterio acetatas naudojamas gaminant statybinės chemijos produktus: silikonus, sandariklius, statybinius valiklius, dažus, mastikas ir pan. Pagrindinė PMA funkcija yra tirpiklis, rišiklis, bei džiūvimo reguliatorius.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: ATSARGIAI

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H226 Degūs skystis ir garai

H336: Gali sukelti mieguistumą arba galvos svaigimą

Atsargumo frazės:

P210 Laikyti atokiau nuo šilumos šaltinių, karštų paviršių, žiežirbų, atviros liepsnos arba kitų degimo šaltinių. Nerūkyti.

P261 Stengtis neįkvėpti dulkių/dūmų/dujų/rūko/garų/aerozolio.

P303+P361+P353 PATEKUS ANT ODOS (arba plaukų): Nusivilkite visus užterštus drabužius. Nuplaukite odą vandeniu arba po dušu

P304+P340 ĮKVĖPUS: išnešti nukentėjusįjį į gryną orą; jam būtina patogi padėtis, leidžianti laisvai kvėpuoti.

P370+P378 Gaisro atveju: gesinti naudokite vandens srovę, alkoholiui atsparias putas, sausą cheminę medžiagą arba anglies dioksidą.

P403+P235 Laikyti gerai vėdinamoje vietoje. Laikyti vėsioje vietoje.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password