CITRINŲ RŪGŠTIS (E330 food grade) 99,9%, kg

5,45 €
CHEM010
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Citrinos rūgštis

Citrinų rūgštis, maistinė citrinos rūgštis, E330, citrinų rūgšties monohidratas

Formulė

C6H8O7

Struktūra

Citrinos rūgštis 2DCitrinos rūgštis 3D

IUPAC

2-Hydroxypropane-1,2,3-tricarboxylic acid

INCI

CITRIC ACID

CAS

77-92-9

Molinė masė

Monohidratas – 210,038 g/mol

Tankis

Monohidratas – 1,542 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

117.43 g/100 mL (10 °C)
147.76 g/100 mL (20 °C)
180.89 g/100 mL (30 °C)
220.19 g/100 mL (40 °C)
382.48 g/100 mL (80 °C)
547.79 g/100 mL (100 °C)

Etanolyje:

62 g/100 g

(25 °C)

Amilacetate:

4.41 g/100 g

(25 °C)

Dietilo eteryje:

1.05 g/100 g

(25 °C)

1,4-dioksane:

35.9 g/100 g

(25 °C)

Maistui ir gėrimams citrinos rūgštis naudojama kaip prieskonis, aromatizuojantis priedas ar kaip konservantas. ES citrinos rūgšties priedai maisto gaminiuose žymimi E indikatoriumi – E330. Maisto papilduose citrinos rūgštis naudojama įvairių metalų citratų (druskų) pavidalu. Leduose citrinų rūgštis naudojama kaip emulsiklis, neleidžia riebalams atsiskirti nuo visos masės, o karamelei neleidžia jos paviršiuje susidaryti sacharozės (cukraus) kristalams (stabdo sacharozės kristalizaciją). Kartu su natrio bikarbonatu citrinos rūgštis naudojama kaip papildas. Kulinarijoje gali būti naudojama vietoj acto ar citrinų sulčių. Gali būti naudojama maisto dažymo procese subalansuoti pH vertę.

Žemės ūkyje naudojama vandens rūgštingumo reguliavimui. Esant pH apie 5.5 visų mikroelementų pasisavinamumas tampa didžiausias. T.y. reikalingas mažesnis trąšų kiekis, jos lengviau pasisavinamos ir augalų augimas tampa greitesnis, derlius didesnis. Naudojant citrinos rūgštį vandens rūgštinimui, reikia žinoti vandens kietumą. Dažniausiai pasitaikančios naudojimo normos yra 100-500g citrinos rūgšties 1000L vandens. Tikslus rūgšties kiekis parenkamas arba atliekant bandymus vietoje arba perskaičiuojant pagal vandens kokybinius parametrus.

Rugštis

Koncentracija

g/m3 vandens neutralizuojant 50 ppm šarmingumo

ml/m3 vandens neutralizuojant 50 mg/L (ppm) šarmingumo

Gaunamas elementas

Citrinos r.

99.9

133.34

205.61

-

Valyme kaip priemonė ar agentas (priedas) kompleksinių junginių sudarymui. Citrinų rūgštis su metalais sudarydama junginius paverčia juos tirpiais. Efektyviai valo ir trukdo naujų kalkių nuosėdų atsiradimui vandens garinimo įrenginiuose, katiluose (boileriuose), virduliuose ir kt. Labai dažnai naudojama kavos aparatų nukalkinimo priemonėse tiek skystose (kaip sudėtinis komponentas), tiek kietose (tiek gryna, tiek kaip viena iš sudedamųjų dalių). Citrinos rūgštimi gali būti minkštinamas vanduo – kietame vandenyje suriša metalus ir taip leidžia muilams ir skalbimo priemonėms efektyviai suformuoti putas. 6 % citrinos rūgšties tirpalas efektyviai valo kieto vandens paliktas dėmes ant stiklinių indų. Gali būti naudojama šampūnuose, kad iš plaukų pašalinti vaškus.

Vandens filtrų įkrovos regeneracijai citrinų rūgštis naudojama geležies, kalcio, magnio ir kitų metalų pašalinimui nuo vandens minkštinimo filtrų anijonitinės įkrovos dervos. Naudojamas kiekis 0,5-1kg citrinų rūgšties vienam maišui druskos tablečių.

Pramonėje citrinos rūgštis naudojama ištirpdyti ant plieno susidariusias rūdis arba kaip pakaitalas azoto rūgščiai pasyvuoti nerūdijantį plieną.

Kosmetikoje citrinų rūgštis naudojama beveik visuose kosmetikos produktuose kaip ingredientas, kuris reguliuoja pH vertę. Gali būti naudojama kaip priemonė odos ir veido priežiūrai – pašalina nuo odos negyvas ląsteles ir pagreitina naujų susidarymą. Citrinų rūgštis tinka veido kaukių gamybai:

  • Spuoguotai veido odai galima naudoti citrinų rūgšties ir pieno kaukę: dubenėlyje sumaišyti ¼ puodelio vandens, ¼ puodelio neriebaus pieno ir 2 valgomuosius šaukštus citrinų rūgšties miltelių. Gerai sumaišytą masę uždėti ant veido ir palaikyti 15 min. Kai kaukė sukietės ir pradės trupėti, nuplauti veidą drungnu vandeniu.
  • Kaukė užsikimšusių veido porų valymui

Puode sumaišyti ½ puodelio vandens, 2 valgomuosius šaukštus citrinų rūgšties miltelių, ½ puodelio apelsinų sulčių bei želatinos be priedų pakelį. Kaitinti ir maišyti mišinį ant vidutinės ugnies kol visi ingredientai gerai ištirps. Leisti mišiniui atvėsti ir tada įdėti į šaldytuvą 25 minutėms. Po to galima naudoti kaip veido kaukę, užtepus ant veido, laikyti 30 min kol sukietės, tada atsargiai kaukę pašalinti nuo veido.

Medicina. Neleidžia inkstuose susidaryti akmenims, nes suriša kalcį. Yra geras antioksidantas, kuris neutralizuoja laisvuosius radikalus, kurie skatina vėžinių ląstelių (auglių) susidarymą. Padeda kūnui geriau absorbuoti mineralus iš maisto produktų. Gali išgydyti skaudančią gerklę, užmušant infekciją sukeliančias bakterijas – skalauti gerklę vandeniniu citrinų rūgšties tirpalu.

Kiti citrinos rūgšties panaudojimo būdai: gali būti naudojama kaip bekvapė alternatyva baltam actui naudojamam dažymui rūgštiniais dažais. Citrinos rūgšties druska natrio citratas yra Benedikto reagento komponentas, kuris naudojamas kiekybiškai ir kiekybiškai identifikuoti redukuojančių cukrų kiekį. Citrinų rūgštis naudojama fotografijoje gaminant fotografines juosteles. Pati citrinų rūgštis, o taip pat ir kalio bei natrio citratai gali būti naudojami kraujo rūgštingumo reguliavimui. Su kitais priedais gali būti naudojama kaip vonios muilas, druska – reaguojant su vandeniu sukelia putojantį efektą. 10 % farmacinės klasės citrinų rūgšties tirpalas gali būti naudojamas kaip kilimų valiklis pašalinti dėmes.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E330 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą

Atsargumo frazės:

P264 Po naudojimo kruopščiai nuplauti rankas.

P280 Naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P305 + P351 + P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P337 + P313 Jei akių dirginimas nepraeina: kreiptis į gydytoją.

P391 Surinkti ištekėjusią medžiagą.

CHEM010

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password