ETANOLIS DEN5F (Denatūruotas etilo alkoholis pagal 5f) 97%, L

4,96 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Etanolis (denatūruotas)

Absolute alcohol, alcohol, cologne spirit, drinking alcohol, ethylic alcohol, EtOH, ethyl alcohol, ethyl hydrate, ethyl hydroxide, ethylol, grain alcohol, hydroxyethane, methylcarbinol

Formulė

C2H6O

Struktūra

Etanolis 2DEtanolis 3D

IUPAC

Etanolis

INCI

ALCOHOL

CAS

64-17-5

Molinė masė

46,069 g/mol

Tankis

0,7893 g/cm3 (20 °C)

Tirpumas

Vandenyje netirpus, maišosi.

Tai etanolis su papildomais priedais, dėl kurių jis negali būti naudojamas kaip svaigalai. Denatūruotas etanolis pagaminamas į jį pridedant priedų, kurie jį padaro nuodingą arba jį dažant.

Denatūruoto alkoholio panaudojimas beveik identiškas grynam etanoliui, išskyrus medicininiams tikslams, maisto ir gėrimo pramonėje bei tam tikrose cheminėse reakcijose, kur denatūruoto etilo alkoholio priedai gali pakenkti reakcijai. Taip pat jo negalima naudoti kaip kuro.

Laboratorijose dėl žemos lydymosi temperatūros (-114,14 °C) ir nedidelio toksiškumo etanolis kartais naudojamas laboratorijose kaip aušinimo skystis. Taip pat naudojamas kaip aktyvus skystis spiritiniuose termometruose, bei kaip skystis spiritinėse kaitinimo lemputėse

Valyme dėl antibakterinių savybių tinka naudoti kaip buitinė valymo priemonė įvairiems paviršiams – mediena, stiklas, plastikas, drabužiai ir kita tekstilė (jei denatūruotas alkoholis yra nedažytas). Valymo efektyvumą padidina ir tai, kad pasižymi geromis tirpiklio savybėmis – tirpina riebalus ir dėmes, taip pat pašalina nežymius įbrėžimus nuo kai kurių paviršių. Greitai garuoja, todėl po valymo nepalieka žymių.

Kosmetikoje panaudojamos antibakterinės etanolio savybės, gaminant kosmetiką etanolis naudojamas siekiant išvengti patogenų patekimo į produkciją. Alkoholis, dar vadinamas etanoliu, yra bespalvis skystis, turintis stiprų kvapą. Jis naudojamas kosmetikoje dėl plataus spektro antimikrobinių savybių (priešgrybelinių, antivirusinių ir antibakterinių). Jis taip pat daugeliu kitų atvejų naudojamas kaip konservantas, tirpiklis arba prakaitavimui mažinti dezodorantuose. Pagrindinės INCI funkcijos:

  • Antiputokšlis: pašalina putas gamybos metu / sumažina putų susidarymą skystuose galutiniuose produktuose
  • Antimikrobinis: padeda sulėtinti mikroorganizmų augimą odoje ir stabdo mikrobų vystymąsi
  • Sutraukiantis: padeda sugriežtinti odos poras
  • Maskavimas: sumažina arba slopina produkto kvapą arba pagrindinį skonį
  • Tirpiklis: ištirpina kitas medžiagas
  • Klampumo kontrolė: padidina arba sumažina kosmetikos klampumą

Anatomijoje 70-75 % denatūruotas alkoholis gali būti naudojamas ilgalaikio mėginių saugojimui kadangi neleidžia kauptis ir daugintis bakterijoms, kurios mėginį ardytų.

Plačiausiai naudojamas kaip tirpiklis. Efektyviai tirpina daugybę medžiagų (klijai, vaškai, riebalai, dažai, raudonas vynas, rašalo dėmės).

Medienos pramonė. Naudojamas kartu su šelaku („Shellac“ laku). Šelakas – tai natūrali derva, kuri naudojama kaip apdaila medžio drožlių gamybai, suteikia medienai blizgesį. Kai denatūruotas etanolis sumaišomas su šelaku gaunami kibni subsistencija kuria lengvai gali būti padengiama mediena. Šis mišinys ne tik suteikia medienai blizgesį, bet ir apsaugo medieną nuo įbrėžimų ir UV spindulių. Sumaišius ~0,91 kg (2 lbs) šelako su 7,57 l (2 gallons) denatūruoto alkoholio gaunamas mišinys, kuris užtikrins medienai apsaugą nuo UV spindulių ir įbrėžimų. Denatūruotų alkoholiu medieną taip pat galima apdirbti po jos šlifavimo, kad pašalinti likutines dulkes.

Kenkėjų kontrolė. Denatūruotas alkoholis yra efektyvus insekticidas ir gali būti naudojamas išnaikinti įvairiems kenkėjams.

Kaip tirpiklis etanolis naudojamas įvarių dažų skiedimui, dažytų paviršių valymui, riebalų tirpinimui, paviršių nuriebalinimui. Tai yra netoksiškas tirpiklis, todėl yra labai plačiai naudojamas.

Automobiliuose naudojamas, kaip kuro priedas, neleidžiantis susidaryti kondencatui bake, ko pasekoje neužšąla kuro sistema žiemą. Rekomenuojama koncentracija nuo 0,5% iki 5% nuo kuro kiekio. Be to gali būti naudojamas, kaip stabdžių ledo tirpiklis (aktualu žiemos metu krovininiam transportui). Taip pat grynas etanolis naudojamas stabdžių diskam valyti nuo stabdžių skysčio DOT3 ar DOT4 valyti.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Pavojinga

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H225 Labai degūs skystis ir garai

Atsargumo frazės:

P210 Laikyti atokiau nuo šilumos šaltinių, žiežirbų, atviros liepsnos, karštų paviršių.-Nerūkyti.

P233 Talpyklą laikyti sandariai uždarytą.

P240 Įžeminti/įtvirtinti talpyklą ir priėmimo įrangą.

P403+P235 Laikyti gerai vėdinamoje vietoje. Laikyti vėsioje vietoje.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password