HEDP, ETIDRONO RŪGŠTIS, 60%, L

5,21 €
CHEM075
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

HEDP (Etidrono rūgštis)

Didronel, 1-hydroxyethane 1,1-diphosphonic acid

Formulė

C2H8O7P2

Struktūra

HEDP (Etidrono rūgštis) 2DHEDP (Etidrono rūgštis) 3D

IUPAC

(1-hydroxyethan-1,1-diyl)bis(phosphonic acid)

INCI

ETIDRONIC ACID

CAS

2809-21-4

Molinė masė

206,027 g/mol

Tankis

2,1 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje 1,5 g/L (20 °C)

Etidrono rūgštis arba 1-hidroksietano 1,1-difosfoninė rūgštis (HEDP) yra bifosfonatas, naudojamas plovikliuose, vandens valymui, kosmetikai ir farmaciniam apdorojimui. Etidrono rūgštis yra chelatinis agentas ir gali būti naudojama siekiant surišti arba tam tikru mastu neutralizuoti nuotekų sudėtyje esančių medžiagų (pvyzdžiui, kalcio, geležies ar kitų metalų jonų), kurios gali užteršti požeminio vandens atsargas, poveikį. Naudojami kiekiai priklauso nuo siekiamo tikslo: 1-10 mg/l naudojant kaip kalkių susidarymo inhibitorių, 10-50 mg/l naudojant kaip korozijos inhibitorių ir 1000-2000 mg/l naudojant kaip ploviklį.

Metalo apdirbime naudojama dėl koroziją stabdančių savybių, todėl gali būti naudojamas nelegiruoto plieno apsaugai nuo korozijos. Taip pat gali būti panaudojama sulėtinti riebiųjų rūgščių hidrolizės ar oksidacijos procesus.

Plovime ir valyme HEDP ir jos druskų yra pridedama į ploviklių ir kitų valymo priemonių sudėtį, kad sušvelninti arba visiškai neutralizuoti kieto vandens poveikį. Taip pat naudojama peroksidinio balinimo procese, kad būtų išvengiama peroksidų degradacijos dėl pereinamųjų metalų poveikio. Galima sutikti peroksido pagrindo plovikliuose ar dezinfekuojančiose medžiagose, pvz peracto rūgštyje.

Kosmetikoje naudojama kaip kosmetinių priemonių komponentas – stabdyti radikalų susidarymą, kaip emulsijas stabilizuojantis agentas bei klampą reguliuojantis agentas. Etidrono rūgštis naudojama kaip kompleksonas kosmetikoje. Jis sukuria kompleksus su kalcio, arseno, geležies ir kitų metalų jonais, kad juos neutralizuotų. Tai leidžia valdyti šiek tiek „kieto“ vandens naudojimą, kuris, pavyzdžiui, gali trukdyti gaminio aktyviosioms paviršiaus medžiagoms. Chelatoriai dažnai naudojami vandens minkštikliuose. Ši molekulė nekelia problemų žmogaus sveikatai. Pagrindinė INCI funkcija:

  • Chelatų sudarymas: Reaguoja ir sudaro kompleksus su metalo jonais, kurie gali turėti įtakos kosmetikos gaminių stabilumui ir (arba) išvaizdai.

Baseinuose naudojama kaip priedas baseinų valymo preparatuose. Čia veikia kaip inhibitorius, kuris neleidžia metalų jonams pasišalinti iš tirpalo ir nusėsti ant baseino paviršių.

Statybose etidrono rūgštis naudojama kaip priedas didinantis atsparumą ugniai. Gali būti naudojamas tiek betono gaminiuose tiek statybinės medienos apdirbime siekiant padidinti ugnies atsparumo klasę. Kai kuriais atvejais gali būti naudojamas kaip pluoštų sudedamoji dalis mažinanti jų degumą.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Pavojinga

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H290 Gali ėsdinti metalus.

H318 Smarkiai pažeidžia akis.

Atsargumo frazės:

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/ dėvėti apsauginius drabužius/ naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P234 Laikyti tik originalioje talpykloje.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P310 Nedelsiant skambinti į Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biurą arba kreiptis į gydytoją.

P390 Absorbuokite išsiliejusią medžiagą, siekiant išvengti materialinės žalos.

P406 Laikyti korozijai atsparioje talpykloje, turinčioje atsparią vidinę dangą.

CHEM075

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password