ETILENGLIKOLIS (MEG) 99,9%, L

3,75 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Etilenglikolis

Ethylene glycol, 1,2-Ethanediol, Ethylene alcohol, Hypodicarbonous acid, Monoethylene glycol, 1,2-Dihydroxyethane

Formulė

C2H6O2

Struktūra

Etilenglikolis 2DEtilenglikolis 3D

IUPAC

Ethane-1,2-diol (Etan-1,2-diolis)

CAS

107-21-1

Molinė masė

62,068 g/mol

Tankis

1,1132 g/cm3

Tirpumas

Beveik visuose organiniuose tirpikliuose

Etilenglikolis. Pagal IUPAC nomenklatūrą dar kitaip vadinamas 1,2-etandiolis arba dar sutinkami šie pavadinimai: monoetilenglikolis (MEG), 1,2-Etandiolas, glikolis, 1,2-Dihidroksietanas, etileno alkoholis. Tai bekvapis, bespalvis, saldaus skonio, klampus skystis.

Šildymo/šaldymo pramonėje monoetilenglikolis naudojamas kaip šilumnešis arba šilumnešio sudedamoji dalis. Turėdamas per pus mažesnę šiluminę talpą lyginant su vandeniu, etilenglikolis daug greičiau geba priimti ir atiduoti šilumą, ko pasekoje paspartėja šilumos mainai. Dėl aukštesnės virimo temperatūros, etilenglikolis padeda pernešti aukštesnes temperatūras nei vanduo. Etilenglikolio ir vandens mišinys suteikia papildomos naudos aušinimo skysčiams ir antifrizo tirpalams, pvz., apsaugo nuo korozijos ir rūgšties skaidymosi, taip pat slopina daugumos mikrobų ir grybų augimą. Tikslios koncentracijos parenkamos atsižvelgiant į reikiamą užšąlimo temperatūrą pagal žemiau pateikiamą grafiką.

MEG water freezing points.png

Antifrizuose monoetilenglikolis naudojamas užšąlimo temperatūros pažeminimui, bei siekiant išvengti vandens kristalų susidarymo. Net ir užšąlus etilenglikolio ir vandens mišiniui formuojasi nedideli kristalai, o jų visuma panaši ne į kietą struktūrą, o labiau į košę.

Polimerų pramonėje etilenglikolis yra vienas iš pagrindinių komponentų, pvz PET (poli etilen tereftalato) gamyboje, kada pirmoje stadijoje sudaromas tereftalio rūgšties ir etilenglikolio esteris, o antrąja stadija vykdomas polimerizacijos procesas. Priklausomai nuo polimerizacijos gylio gaunami produktai nuo plėvelių iki plastikinės masės skaidriems PET buteliams.

Naftos pramonėje etilenglikolis naudojamas kaip džioviklis gamtinių ar naftos dujų. Dėl savo higroskopiškų savybių etilenglikolis sugeria vandens garus iš dujų, taip jos tampa sausos, bei nesukelia korozijos.

Buityje MEG’ą galime sutikti stiklų plovikliuose ar batų valymo priemonėse. Jis nėra pagrindinis komponentas, bet dėl savo higroskopinių savybių batam suteikia drėgmės/blizgesio ilgesnį laiką

Medienos pramonėje etilenglikolis naudojamas kaip antiseptikas prieš pelėsius ir puvinius. Gali būti naudojamas tiek prevencijai, tiek ir šalinimui jeu esančių padarinių. Tai viena iš pigiausių priemonių siekiant sustabdyti medinių laivų puvimą.

Biologijoje monoetilenglikolis naudojamas kaip alternatyva formaldehidui, norint užkonservuoti įvairius pavyzdžius.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H302 Kenksminga prarijus

H373 Gali pakenkti organams (insktas), jeigu medžiaga veikia ilgai arba kartotinai (prarijus)

Atsargumo frazės:

P260 Neįkvėpti rūko/garų.

P270 Naudojant šį produktą, nevalgyti, negerti ir nerūkyti.

P301+P312 PRARIJUS: pasijutus blogai, skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOS BIURĄ arba kreiptis į gydytoją.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password