NATRIO HIDROSULFITAS (Natrio bisulfitas) E222, L

4,50 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio bisulfitas

E222, sodium bisulphite, natrio hidrosulfitas, Sodium hydrogen sulfite

Formulė

NaHSO3

Struktūra

IUPAC

Natrio hidrosulfitas - Sodium hydrogen sulfite

INCI

SODIUM BISULFITE

CAS

7631-90-5

Molinė masė

104.061 g/mol

Tankis

1.48 g/cm3

Tirpumas

42 g/100 mL

Natrio bisulfitas (arba natrio bisulfitas, natrio vandenilio sulfitas) yra cheminis mišinys, kurio apytikslė cheminė formulė NaHSO3. Natrio bisulfitas iš tikrųjų nėra tikras junginys [2], o druskų mišinys, kuris ištirpsta vandenyje ir sudaro tirpalus, sudarytus iš natrio ir bisulfito jonų.

Kosmetikoje natrio bisulfitas veikia kaip reduktorius ir, be to, kaip plaukų šalinimo / tiesinimo priemonė įskaitant plaukų kondicionierius, drėkinamąsias priemones ir plaukų dažus.

  • Pagrindinės funkcijos kosmetikos gaminiuose:
  • Antioksidantas: Slopina deguonies skatinamas reakcijas, užkertant kelią oksidacijai ir apkartimui.
  • Garbanojimo arba tiesinimo (formavimo) priemonė: modifikuoja cheminę plaukų struktūrą, kad suformuotų juos reikiamu stiliumi.
  • Konservantas: Slopina mikroorganizmų vystymąsi kosmetikos gaminiuose.
  • Reduktorius: pakeičia kitos medžiagos cheminę prigimtį, pridedant vandenilio arba pašalinant deguonį

Kosmetikoje natrio hidrosulfitas naudojamas kaip antioksidantas, bei reduktorius, kuris išlaiko gaminius stabilius, nekeičiančius spalvos, bei kvapo. Taip pat redukcinės savybės leidžia kontroliuoti produktų tirštumą. Didžiausia leistina koncentracija paruoštuose naudoti kosmetiniuose preparatuose yra 0,2 % (kaip laisvasis SO2).

Maisto pramonėje natrio bisulfitas naudojamas kaip konservantas E222. Sutinkamas džiovintuose vaisiuose ir riešutuose, vaisių konservuose, paruoštuose krienuose, bulvių gaminiuose, kepimo milteliuose, dešroje, saldumynuose, aliejuje, aluje, vyne, gaiviuosiuose gėrimuose, acte. Didžiausia leistina koncentracija paruoštuose naudoti maisto gaminiuose yra 0,2 % (kaip laisvasis SO2). Rekomenduojama paros norma: iki 0,7 mg/kg kūno masės.

Švaros pramonėje – natrio bisulfitas naudojamas namuose kaip balinamų skalbinių, dažų išėmimo priemonė, kai skalbiniai netyčia buvo nudažyti spalvotu daiktu, aukštos temperatūros skalbimo cikle. Dažniausiai naudojama apie 5 gramai vienam skalbimui. Sutinkamas kaip sudėtinė dalis skalbikliuose ar balinimo priemonėse.

Vandens gerinime natrio bisulfitas naudojamas kaip deguonies šalinimo agentas, skirtas garo katilams tiekiamam vandeniui valyti, kad būtų išvengta korozijos problemų. Taip pat sutinkamas vandens nugeležinimo ir minkštinimo filtrų valymo produktuose. Kadangi natrio bisulfitas yra stiprus reduktorius, plovimo ciklo metu, oksiduotą geležį (rūdis ir rudas apnašas) redukuoja iki joninės būsenos (padaro tirpią vandenyje), taip yra nuvalomos tiek filtrų įkrovos, tiek katijonitinės ir anijonitinės dervos esančios minkštinimo filtruose. Dažnai būna „IRONOUT“ tipo valikliuose skystoje formoje.

Tekstilės pramonėje Antichloras – tai medžiaga, naudojama po balinimo chloru likusiam hipochloritui arba chlorui skaidyti, kad būtų išvengta vykstančių reakcijų su balinta medžiaga ir jos pažeidimo. Natrio bisulfitas yra antichloro pavyzdys. Antichlorai yra labai naudingi tekstilės pramonėje, nes junginių balinimas chloru yra įprasta praktika. Surišant laisvąjį chlorą nutekamieji vandenys tampa saugūs be tolimesnio aktyvaus chloro veikimo. Taip apdorotas vanduo nebepažeidžia audinių, bei nekenkia vandens valymo įrenginių bakterijų kultūroms.

Fotografijos pramonėje natrio hidrosulfitas naudojamas siekiant apsaugoti kūrėjo tirpalus nuo oksidacijos ir praplauti fiksatorių (natrio tiosulfatą) iš plėvelės ir fotopopierių emulsijų.

Metalo apdirbime natrio bisulfitas naudojamas sidabro, vario ir geležies oksidų pašalinimui nuo antikvarinių ir istorinių radinių. Dėl savo redukuojančių savybių natrio hidrosulfitas netirpius metalų oksidus paverčia tirpiais, bei tuo pačiu dėl šarminės terpės, bei deguonies surišimo, veikia kaip korozijos inhibitorius, kuris neleidžia metalams vėl pasidengti oksidais.

Žuvininkystėje natrio hidrosulfitas naudojamas reguliuoti žuvų aktyvumą.

Chemijos pramonėje natrio hidrosulfitas taip pat naudojamas gryninti laboratorinius reagentus. Naudojamas chemijos gamyboje kaip sulfoninimo ir sulfometilinimo agentas.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas ar naudojimo instrukcija. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: ATSARGIAI

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H302 Kenksminga prarijus

H313 Gali dirginti odą

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą.

Atsargumo frazės:

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/ dėvėti apsauginius drabužius/ naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

EUH 031 Kontaktuodama su rūgštimis išskiria toksiškas sieros dioksido dujas.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password