GELEŽIES (II) SULFATAS HEPTAHIDRATAS (tech grade), kg

3,30 €
CHEM072
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Geležies II sulfatas

Žaliasis akmenėlis, Ferrous sulfate, Green vitriol, Iron vitriol, Copperas, Melanterite, Szomolnokite

Formulė

FeSO4 * 7H2O

Struktūra

Geležies II sulfatas 2DGeležies II sulfatas 3D

IUPAC

Iron(II) sulfate

INCI

FERROUS SULFATE

CAS

7782-63-0

Molinė masė

260.00 g/mol

Tankis

1.895 g/ml

Tirpumas

Vandenyje 29.51 g/100 mL (25 °C)

Geležies sulfatas kitaip žinomas kaip dvivalentis geležies sulfatas kurio formulė FeSO4·7H2O. Junginys kitaip dar žinomas kaip žaliasis akmenėlis. Gerai tirpsta vandenyje. Dažniausiai sutinkamas kaip žaliava gaunant kitus geležies junginius. Naudojamas kaip geras reduktorius, redukuojant chromatus iki mažiau toksiško trivalenčio chromo. Sutinkamas kaip dažiklis ar dažų fiksatorius, rašalo gamyboje ir pan.

Medicinoje geležies sulfatas naudojamas geležies trūkumo mažinimui. Vartojant geležies junginius pasireiškia šalutinis poveikis t.y. vidurių užkietėjimas. Kad būtų sumažintas vidurių užkietėjimas, kartu naudojami vidurius laisvinantys preparatai.

Dažymo pramonėje geležies sulfatas dažų, rašalų gamyboje kaip viena iš žaliavų. Geležies sulfato tirpalas naudojamas išgauti geltonai/rusvai spalvai ant betono, kalkakmenio ar smiltainio. Taip at geležies sulfatas naudojamas medienos dažymui norint išgauti tamseniuis atspalvius bei siekiant išryškinti medienos rėves, naujoms lentoms norint suteikti sendintą vaizdą, geriausiai tinka maumedžio medienai, nes maumedis turi taninų, su kuriais reaguoja geležies sulfatas, norima pilkos, mažiau priežiūros reikalaujančios terasos. Orientacinė išeiga: 8-10m2/kg. SVARBU: Vengti varvėjimo (nutekėjimo) ant betono, akmens, fasado – dekoro, klinkerio, akmens ar trinkelių. Gali likti rūdžių žymės Kartais geležies sulfatas naudojamas koncervuotų alyvuogių juodinimui.

Sodininkystėje naudojamas samanų kontrolei vejose, ant pastatų stogų, tvorų, paminklų, medžių. Naudojant geležies sulfate yra rūgštinama dirva, taip augalai lengviau pasisavina maistines medžiagas. Purškiami vaiskrūmiai, uogakrūmiai, vaismedžiai pavasarį prieš pumpurų brinkimą arba vėlyvą rudenį po derliaus nuėmimo nukritus lapijai. Sodinant vaiskrūmius ir uogakrumius, vaismedžius, šakniagumbius, svogunėlius ligų prevencijai šaknis pamirkykite geležies sulfato tirpale. Naudojamas 1-5% geležies sulfato vandeninis tirpalas. Mažesnės koncentracijos tirpalas tinkamesnis sustiprinti pačią veją, didesnės - kontroliuoti samanas. Pradžioje galima naudoti 1% tirpalą, jei nesimato ryškesnio poveikio - didesnės koncentracijos. 1% koncentracijos tirpalui paruošti - plastikiniame inde 10 l vandens ištirpinkite 100 g geležies sulfato. Naudojant laistytuvą, reikalingas didesnis vandens kiekis - 30 l vandens/100 m2, apdorojant purkštuvu - 10 l vandens/100 m2 vejos. Praėjus keletui dienų po apdorojimo samanos pradeda juoduoti ir žūva. Negyvas samanas sugrėbkite ir pašalinkite.Naudokite geležies sulfatą kaip ilgalaikį augalų toniką rūgštis mėgstantiems augalams, pavyzdžiui, erikiniams augalams, pavyzdžiui, viržiams, rododendrams, spygliuočiams, kamelijoms ir azalijoms. Geležies sulfatas padeda parūgštinti dirvožemį ir padeda išvengti lapų geltonavimo. Rekomenduojama norma - 35 g vienam kvadratiniam metrui. Neperdozuokite: naudokite tik rekomenduojamas normas. Naudojant geležies sulfatą kaip vejos toniką ir samanų naikinimui rekomenduojamos normos:

  • Naudojimo norma žaliai vejai apželdinti: 0,5-1 g vienam kvadratiniam metrui.
  • Naudojimo norma kietėjančiai vejai: nuo 1,5 iki 2 g vienam kvadratiniam metrui.
  • Naudojimo norma samanoms naikinti: nuo 4 iki 5 g vienam kvadratiniam metrui

Vandens paruošime geležies sulfatas naudojamas kaip flokuliantas (vandens skaidrintojas), padedantis nusodinti smulkias daleles, fosforo junginių pašalintojas, taip sumažinant eutrofikaciją (vandens žaliavimą) tiek pramoniniuose tiek ir namų objektuose. Kai kuriais atvejais naudojamas kaip korozijos inhibitorius varinių vamzdžių sistemose siekiant suformuoti apsauginę plėvelę. Geležies sulfatas taip pat gali būti naudojamas FENTONO REAGENTUI gaminti (geležies sulfatas su vandenilio peroksidu), kuris naudojamas nutekamųjų vandenų valymui oksiduojant ir/ar suardant organinis junginius.

Metalo pramonėje geležies sulfatas naudojamas kaip priemonė padedanti nusodinti auksą iš aukso chlorido tirpalų (po jo tirpinimo karališkoje rūgštyje).

Kosmetikos gamyboje geležies sulfatas naudojamas nedidelėmis koncentracijomis siekiant sustangrinti odą ir odoje esančias poras. Pagrindinė INCI funkcija:

  • Sutraukiantis: padeda sugriežtinti odos poras

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: ATSARGIAI

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H302 Kenksminga prarijus.

H315 Dirgina odą

H317 Gali sukelti alerginę odos reakciją.

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą

Atsargumo frazės:

P270 Naudojant šį produktą nevalgyti ir nerūkyti

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių (veido) apsaugos priemones

P301+P312 PRARIJUS: Pasijutus blogai, skambinti į Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biurą arba kreiptis į gydytoją.

P305 + P351 + P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P302 + P352 PATEKUS ANT ODOS: nuplauti dideliu kiekiu muilo ir vandens.

CHEM072

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password