ETILACETATAS 99%, L

6,50 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Etilacetatas

Acto eteris, acto esteris, etiloetanoatas, etilo ir acto rūgšties esteris, ETAC, EA, acetoksietanas

Formulė

C4H8O2

Struktūra

Etilacetatas 2DEtilacetatas 3D

IUPAC

Etiletanoatas - Ethyl ethanoate

INCI

ETHYL ACETATE

CAS

141-78-6

Molinė masė

88.106 g/mol

Tankis

0.902 g/cm3

Tirpumas

8.3 g/100 mL (at 20 °C)

Maišosi su etanoliu, acetonu, dietilo eteriu, benzenu

Etilo acetatas (kitaip dar vadinamas etiletanoatas, paprastai sutrumpintai EtOAc, ETAC arba EA) yra organinis junginys, kurio formulė CH3CO2CH2CH3, supaprastinta iki C4H8O2. Šis bespalvis skystis turi būdingą saldų kvapą (panašų į kriaušių) ir yra naudojamas klijuose, nagų lako valikliuose, arbatos ir kavos dekofeinizacijos procese. Etilo acetatas yra etanolio ir acto rūgšties esteris.

Tirpiklis (solventas) etilo acetatas visų pirma naudojamas kaip tirpiklis ir skiediklis. Jo privalumai yra dėl mažos kainos, mažo toksiškumo ir malonaus kvapo. Pavyzdžiui, jis dažniausiai naudojamas radiotechninių plokščių valymui ir kai kuriuose nagų lako valikliuose (taip pat naudojamas acetonas). Kavos pupelės ir arbatos lapai šiuo tirpikliu yra pagaminami be kofeino. Jis taip pat naudojamas dažuose kaip aktyvatorius arba kietiklis. Etilo acetato yra konditerijos gaminiuose, maistiniuose kvapuose ir vaisiuose.

Kosmetikoje etilo acetatas yra tirpiklis, plačiai naudojamas nagų lakuose ir valikliuose. Jis naudojamas dėl gebėjimo ištirpinti kitas medžiagas, įskaitant nitroceliuliozę, arba plėvelę formuojančias medžiagas, esančias nagų lake. Tai bespalvis skystis, turintis saldų kvapą (vaisių kvapą). Kvepaluose jis greitai išgaruoja, palikdamas ant odos kvepalų kvapą. Paprastai tai nekelia jokių problemų. Pagrindines INCI funkcijos:

  • Tirpiklis: ištirpina kitas medžiagas
  • Kvepalai: Naudojamas kvepalams ir aromatinėms žaliavoms

Entomologijoje (vabzdžių kolekcionavime) etilo acetatas yra dusinantis vaistas, naudojamas vabzdžiams rinkti ir tirti. Etilo acetatu pripildytame žudymo indelyje garai greitai nužudys surinktą vabzdį jo nesunaikindami. Kadangi etilo acetatas nėra higroskopinis, jis taip pat išlaiko vabzdį pakankamai minkštą, kad būtų galima tinkamai pritvirtinti, tinkantį kolekcijai.

Laboratorijose ir mokymo įstaigose mišiniai, kurių sudėtyje yra etilo acetato, dažniausiai naudojami kolonėlės chromatografijoje ir ekstrahuojant. Etilo acetatas retai pasirenkamas kaip reakcijos tirpiklis, nes jis yra linkęs į hidrolizę, peresterifikaciją ir kondensaciją. Taip pat gali būti naudojamas kaip preparavimo medžiaga biomedicinoje paruošiant mėginius tyrimams.

Maisto pramonėje etilacetato yra alkoholiniuose gėrimuose, javų pasėliuose, ridikėliuose, vaisių sultyse, aluje, vyne, stipriuosiuose alkoholiniuose gėrimuose ir kt. Jis pasižymi vaisiams būdingu kvapu, kuris dažniausiai atpažįstamas klijuose, nagų lako valikliuose, kofeino neturinčioje arbatoje ir kavoje bei cigaretėse. Etilo acetatas yra labiausiai paplitęs vyno esteris, kuris yra labiausiai paplitusios lakiosios organinės rūgšties – acto rūgšties ir fermentacijos metu susidarančio etilo alkoholio produktas. Etilo acetato aromatas ryškiausias jaunesniuose vynuose ir prisideda prie bendro vyno „vaisiškumo“ suvokimo. Jautrumas skiriasi, daugumos žmonių suvokimo slenkstis yra apie 120 mg/l. Per didelis etilo acetato kiekis laikomas vyno trūkumu.

Valymo pramonėje etilacetatas naudojamas kaip sudėtinė dalis valymo priemonėse skirtose nuriebalinimui ar vaškų tirpinimui. Galima sutikti produktuose skirtuose nuvalyti grafiti ar senų dažų nuėmimo priemonėse.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H225 Labai degūs skystis ir garai

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą

H336 Gali sukelti mieguistumą arba galvos svaigimą

Atsargumo frazės:

P210 Laikyti atokiau nuo šilumos šaltinių, žiežirbų, atviros liepsnos, karštų paviršių.Nerūkyti

P243 Imtis veiksmų statinei iškrovai išvengti

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: atsargiai plauti vandeniu kelias minutes. Išimti kontaktiniuslęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis

EUH066 Pakartotinis poveikis gali sukelti odos džiūvimą arba skilinėjimą

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password