DIPROPILENGLIKOLIS (DPG), 99,5%, L

7,38 €
8,68 €
Sutaupote 15%
Dydis / talpa
Kiekis

  • Condition: −15%
  • Available: 

Parametras

Savybė

Dipropilenglikolis

DPG, oksidipropanolis, dipropylene glycol, 1,1'-Oxybis(1-propanol) ir 1,1'-Oxybis(2-propanol)

Formulė

C6H14O3

Struktūra

Dipropilenglikolis 2DDipropilenglikolis 3D

IUPAC

4-Okso-2,6-heptandiolis ir 4-Okso-1,6-heptandiolis

INCI

DIPROPYLENE GLYCOL

CAS

110-98-5 / 25265-71-8

Molinė masė

134,173 g/mol

Tankis

1,02 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje: visais santykiais

Dipropilenglikolis yra trijų izomerinių cheminių junginių, 4-oksa-2,6-heptandiolio, 2-(2-hidroksi-propoksi)-propan-1-olio ir 2-(2-hidroksi-1-metil-etoksi) mišinys. Tai bespalvis, beveik bekvapis skystis, turintis aukštą virimo temperatūrą ir mažą toksiškumą. Jis pilnai maišosi su vandeniu ir taip pat maišosi su daugeliu organinių tirpiklių. Dėl šio tirpumo kartu su mažu toksiškumu ir mažu garavimo greičiu DPG yra cheminė medžiaga, kuri yra labai naudinga reaktyvioji tarpinė medžiaga įvairiose srityse.

Kosmetikos gamyboje dipropilenglikolis dažniausiai randamas daugelyje kosmetikos priemonių: apsaugos nuo saulės priemonės, plaukų dažai, antiperspirantai, plaukų kondicionieriai ir įvairius odos priežiūros produktai. Kvapų klasės dipropilenglikolis naudojamas kvepaluose dėl jo gebėjimo prisirišti prie kvapo molekulių ir lėčiau sklisti, kur jis suriša ir perneša naudojamų kvepalų kvapiuosius elementus. Kvepalų kvapo stiprumą galima reguliuoti didinant arba sumažinant dipropilenglikolio koncentraciją formulėje. Dėl mažo toksiškumo ir gerų tirpiklio savybių jis yra idealus priedas prie kvepalų ir odos bei plaukų priežiūros priemonių. Pagrindinės INCI funkcijos:

  • Maskavimas: sumažina arba slopina produkto kvapą arba pagrindinį skonį
  • Tirpiklis: ištirpina kitas medžiagas
  • Klampumo kontrolė: padidina arba sumažina kosmetikos klampumą
  • Kvepalai: Naudojamas kvepalams ir aromatinėms žaliavoms

Plastiko pramonėje dipropilenglikolis naudojamas kaip komponentas didelės apimties plastifikatoriaus gamyboje ir iš tikrųjų šiame procese sunaudojama 38 % DPG. Jis taip pat yra uretano poliolių iniciatorius ir nesočiųjų poliuretano dervų reagentas, kur jis suteikia lankstumo ir hidrolizinio stabilumo. Dipropilenglikolis dažnai naudojamas kaip tarpinis produktas pramoninėse cheminėse reakcijose, kaip polimerizacijos iniciatorius arba monomeras.

Dažų pramonėje oksidipropanolis naudojamas kaip spausdinimo dažų, nitroceliuliozės, celiuliozės acetato, lakų ir dangų tirpiklis.

Metalo apdirbime DPG naudojamas metalo pjovimo alyvoms ar silikonu pagrindo mišiniams gaminti, hidraulinių, stabdžių skysčio gamyboje dėl savo netoksiškumo, bei aukštos virimo temperatūros.

Žemės ūkyje naudojamas DPG kaip veikliųjų medžiagų, tokių kaip insekticidai, tirpiklis. Dėl savo gebėjimo tirpinti organinius junginius, bei tuo pačiu dėl paviršiaus drėkinimo savybių puikiai tinka veikliųjų medžiagų paskleidimui ant lapų, bei palengvinti naudojimą skiedžiant su vandeniu ir purškiant ant augalų.

Nuledinimo produktuose dipropilenglikolis naudojamas lėktuvų ledo tirpinimo skystyje. Jis pukiai tinkamas kaip sudėtinė dalis sumažinanti ledo susidarymo temperatūrą, lėtą garavimą, bei lengvą nuplaunamumą nuo paviršių, bei labai mažą korozinį aktyvumą turinti medžiaga. DPG taip pat gali būti naudojamas kaip sudėtinė dalis aukštos virimo temperatūros antifrizams gaminti, kurie pasižymėtų ekologiškumu.

Valymo pramonėje DPG naudojamas kaip sudėtinė dalis plovikliuose, skirtuose atlikti nuriebalinimo funkciją. DPG atlieka ne tik tirpiklio funkciją, bet ir veikia kaip nejoninė paviršiaus aktyvioji medžiaga. Taip pat dipropilenglikolis atlieka svarbų vaidmenį rafinavimo pramonėje, kur jis naudojamas kaip ekstrakcijos tirpiklis aromatinėms medžiagoms ekstrahuoti.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: netaikoma

Pavojaus piktogramos: netaikoma

Pavojingumo frazės: netaikoma

Atsargumo frazės: netaikoma

.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password