ATAPULGITAS 90%, (Fulerio žemė), kg

5,45 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

  Available: 

Parametras

Savybė

Atapulgitas

Fulerio žemė, palygorskitas, atapulgito tipo molis, Fullers Earth (Attapulgite‐type clay), perform 4000, Palygorskite, balinimo adsorbentas

Formulė

(Mg,Al)2Si4O10(OH)·4(H2O)

Struktūra

Mišinys

IUPAC

Fulerio žemė - Fuller's earth

INCI

SOLUM FULLONUM

CAS

8031‐18‐3

Molinė masė

Mišinys

Tankis

2.2 g/cm3 (kietos fazės), 0.656g/ cm3 (piltinis tankis)

Tirpumas

Vandenyje: netirpus

Eteryje: netirpus

Fulerio žemė – žaliava gaunama iš hormito ir smektito mineralų augimo ir turi unikalias adsorbcijos savybes. Apdorojant rūgštimi sujungiamos kartu su natūraliomis mineralų savybėmis, gaunamas labai aktyvus, greitai besifiltruojantis produktas. Balinimo adsorbentas pasižymi puikiu aktyvumu ir greitu filtravimu. Tai porėtas koloidinis molis, kurio sudėtyje yra aliuminio magnio silikato.

REGLAMENTINIAI PATVIRTINIMAI: produktas klasifikuojamas kaip perdirbimo pagalbinė medžiaga ir yra visuotinai pripažintas saugus (Generally Recognized As Safe - GRAS), turintis Maisto ir vaistų administracijos (FDA) statusą.

VEIKIMO SAVYBĖS IR NAUDA

 • Puikus chlorofilo pašalinimas iš augalinių aliejų, įskaitant rapsų, sojų pupeles ir saulėgrąžų
 • Puikiai pašalina spalvą iš tokių aliejų kaip kukurūzai, rapsai ir sojos pupelės
 • Pašalina muilus ir fosfolipidus
 • Puiki metalų adsorbcija (P, Ca, Fe, Mg ir kt.)
 • Išskirtinės filtravimo charakteristikos, įskaitant ilgus ir trumpesnius filtravimo ciklus slėgis didėja ciklo pabaigoje

Kosmetikoje atapulgitas naudojamas dedant į vandenį maudantis vonioje arba kaukės pavidalu tepant ant veido ir plaukų. Jis lengvai balina odą, gerina veido odos spalvą, šalina iš odos toksinus, valo ją nuo įvairių teršalų, padeda esant bėrimams, pagerina kraujo apykaitą, giliai valo odą, poras. Itin tinka riebios odos priežiūrai, neleidžia susidaryti dėmelėms, mažina spuogus, stabdo jų plitimą, reguliarus naudojimas sukuria prevenciją. Dėl labai stiprių adsorbuojančių savybių stipriai veikia išorinį epidermio sluoksnį, fulerio žemės milteliai puikiai pašalina odos riebalų perteklių bei nešvarumus. Tonizuoja ir atgaivina, todėl naudojant reguliariai oda tampa lygi ir švelni. Daugiausiai naudojamas veido kaukėse, kur atlieka absorbento ir šveitiklio funkcijas. Palygorskitas dėl absorbento savybių taip pat mažina kosmetikos priemonių tūrį, veikia kaip rišiklis. Kaip ir kiekvienas kosmetinis molis, lygina odą bei gerina odos kraujo apytaką. Gali būti naudojamas ir esant išsiplėtusiems kapiliarams. Kosmetinė veido kaukė su šiuo moliu valo odą, aprūpina odos ląsteles deguonimi. Prisotina odą mikroelementais, suteikia jai elastingumo. Fiulerio žemę galima naudoti kaip švelnų odos šveitiklį, kuris išlygina smulkias raukšleles, tonizuoja, švelniai balina ir atgaivina veido odą. Plaukų kaukė maitina galvos odą, stimuliuoja plaukų augimą, stabdo pleiskanų atsiradimą. Atapulgitas pašalina iš odos riebalų perteklių, todėl tinka riebiai odai. Galima įlašinti eterinio aliejaus, kad suteiktų malonų aromatą, arba įlašinti jūros dumblių, kad būtų padidinta gydymo maistinė vertė. Pagrindinės INCI funkcijos:

 • Absorbentas: Sugeria vandenį (arba aliejų) ištirpusioje arba smulkioje formoje
 • Nelimpa: padeda užtikrinti kietųjų dalelių sklandumą ir apriboti jų susikaupimą milteliniuose kosmetikos gaminiuose ar kietos masės kosmetikoje.
 • Tūris: sumažina matomą kosmetikos tankį.
 • Gelio formavimas: skystam preparatui suteikia gelio konsistenciją
 • Neskaidrumas: sumažina kosmetikos skaidrumą arba skaidrumą
 • Klampumo kontrolė: padidina arba sumažina kosmetikos klampumą

Maisto pramonėje atapulgitas naudojamas ypač sunkiai balinamų aliejų: sojų pupelių aliejaus, rapsų aliejaus, medvilnės sėmenų aliejaus, saulėgrąžų aliejaus, kukurūzų aliejaus, lajaus arba žemos kokybės aliejaus rafinavime. Aliejaus spaudimo metu į jį patenka didelis kiekis chlorofilo, fosfolipidų, bei dažančių medžiagų, kurios aliejams suteikia tamsų atspalvį. Šių medžiagų pašalinimui naudojamas balinamasis adsorbentas, kuris pritraukia prie savęs visas aliejuje esančias organines medžiagas, taip jį išskaidrina, bei pašviesina. Naudojami kiekiai nuo nuo 0.5% iki 3% atapulgito jį įmaišant į aliejų ir paliekant nuo 15 iki 30 min, o paskui filtruojant.

Biodyzelino gamyboje naudojamas balinimo adsorbentas, tam kad gauti švarų ir skaidrų galutinį produktą. Biodyzelinas gali būti gaminamas tiek iš šviežiai spausto aliejaus (toks aliejus yra drumstas dėl esančio chlorofilo ir kitų organinių medžiagų), tiek ir perdirbant aliejaus atliekas ar atidirbtą aliejų (toks aliejus turi teršalų iš po ankstesnio naudojimo). Jau pačios žaliavos yra drumstos ir neturi tinkamos prekinės išvaizdos. Vykdant peresterinimo reakcijas susidaro tarpiniai produktai (mono ir di gliceridai, fosfolipidai, PAM, muilai ir kt.), kurie yra nepageidautini galutiniam produkte. Tokie sunkiai valomi produktai sumaišomi su atapulgitu dedant nuo 0.5% iki 3% balinančio adsorbento. Po 15-30 min. (aliejus ar RME) filtruojamas ir gaunamas skaidrus produktas. Veiksmingas su visų tipų sunkiai balinamais aliejais, puikiai tinka gamintojams, turintiems labai griežtas specifikacijas.

Nukenksminime Fullerio žemė naudojama kariuomenėje ir civilinių avarijų šalininimo tarnybų siekiant nukenksminti ChBRB (cheminių, biologinių, radiologinių, branduolinių) užterštumą. Atapulgitas sugeria (adsorbuoja) organines medžiagas tarp kurių yra ir kenksmingųjų medžiagų, todėl puikiai tinka nukenksminti užterštus drabužius ir įrangą.

Gyvūnų gerovėje Fulerio žemė naudojama gaminant kačių kraiką, tam kad sugertų organines medžiagas ir nemalonius kvapus. Taip pat atapulgitą galima sutikti ir maisto papilduose skirtuose gyvūnų virškinimo sutrikimams gydyti. Dėl puikios adsorbuojančios gebos, virškinamajame trakte sugeriami visi toksinai, taip pagerinama gyvūno savijauta ir virškinimas.

Valyme atapulgitas naudojamas marmurui valyti. Kaip geras absorbentas, jis pašalina dulkes, nešvarumus, nešvarumus ir dėmes nuo paviršiaus bei atkuria marmuro blizgesį. Dėl savo natūralios kilmės, netoksiškumo ir švelnumo marmurui, jis buvo daug kartų naudojamas Indijos Tadžmahalo šventyklos valymui.

Vandens valyme kaip adsorbentai vandens ir nuotekų valymui. Palygorskito dalelės pritraukia organines medžiagas, mažas daleles (flokules), kurios yra vandenyje, o palikus nususistovėti, viskas nusėda kaip dumblas, taip vanduo yra išvalomas nuo teršalų ir kietųjų dalelių. Nusėdęs dublas yra nekenksmingas, nes visos sugertos medžiagos tampa neaktyvios.

Medicinoje atapulgitas naudojamas apsinuodijimo gydymui. Naudojant herbicidus pvz parakvatą, jie yra mirtini žmogui, todėl net ir nedidelis molio kiekis dirvožemyje gali išgelbėti žmogaus, paveikto parakvato (herbicidas), gyvybę, nes parakvatas surišamas Fiulerio žemės. Virškinimo sutrikimams ir viduriavimui gydyti naudojamas atapulgitas ir aktyvinta anglis, kurie prisijungia kenksmingas medžiagas, kurios sukelia viduriavimą.

Kino pramonėje Fullerio žemės milteliai daugelį metų buvo plačiai naudojama kino filmuose įvairioms reikmėms. Specialiųjų efektų srityje jis naudojamas pirotechnikos sprogimams ir dulkių debesims, nes sklinda toliau ir aukščiau nei dauguma natūralių dirvožemių, todėl sprogimas atrodo didesnis ir yra saugesnis nei natūraliai susidarantis gruntas, jei sprogimo dalelės patektų į aktorius. Fullerio žemę taip pat plačiai naudoja makiažo, butaforijos, drabužių spintos ir komodos skyriai, nes jis laikomas „švariu“ nešvarumu, saugiau naudoti aplink žmones ir lengvai nusivalo. Visažistai Fulerio žemę naudoja nedideliais kiekiais, kad veidas ir kūnas atrodytų nešvarūs. Jį naudoja, kad baldai atrodytų dulkėti. Drabužių spintose naudoja nedidelį, laisvo tinklinio audinio maišelį, pripildytą pilnos žemės, užtepa juos ant drabužių, kad jie atrodytų dulkėti. Naudojama lauke, kad asfaltuotas gatves paverstų nešvariais keliais, kad ant purvino kelio važiuojančios transporto priemonės tekėtų dulkės arba kad būtų rodomas transporto priemonės pėdsakas nevažinėta žeme.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos: Netaikoma

Pavojingumo frazės: Netaikoma

Atsargumo frazės: Netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password