NATRIO LAURILO SULFATAS (SLS-SDS), 92%, kg

3,99 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio laurilo sulfatas

SLS, SDS, natrio monododecilo sulfatas; natrio laurilsulfatas; natrio monolaurilo sulfatas; natrio dodekansulfatas; natrio n-dodecilsulfatas; Sieros rūgšties monododecilo esterio natrio druska, EMPICOL LZ/B,

Formulė

CH3(CH2)11OSO3Na

Struktūra

Natrio laurilo sulfatas 2DNatrio laurilo sulfatas 3D

IUPAC

Natrio dodecil sulfatas, sodium dodecyl sulfate

INCI

SODIUM LAURYL SULFATE

CAS

68955-19-1

Molinė masė

288.372 g/mol

Tankis

0.65 g/cm3 (piltinis tankis)

Tirpumas

Maišosi bet kokiu santykiu

Natrio dodecilsulfatas (SDS) arba natrio laurilsulfatas (SLS), kartais rašomas natrio laurilsulfatas, yra organinis junginys, kuris sutinkamas kaip anijoninė aktyvioji paviršiaus medžiaga, naudojama daugelyje valymo ir higienos gaminių. Jo angliavandenilio uodega kartu su poliarine „galvos grupe“ suteikia junginiui amfifilinių savybių, todėl jis naudingas kaip ploviklis. SDS taip pat yra mišinių, gaminamų iš nebrangių kokosų ir palmių aliejų, dalis. SDS yra įprasta daugelio buitinių valymo, asmeninės higienos ir kosmetikos, farmacijos ir maisto produktų, taip pat pramoninių ir komercinių valymo produktų sudėtinė dalis.

Kosmetikoje naudojama kaip labai aktyvi paviršinio veikimo medžiaga, skirta riebalų, stiprių nešvarumų šalinimui. Tai džiovinti natrio laurilo sulfato milteliai, kurie leidžia sudaryti smulkias kremines putas. Tai taip pat geras emulsiklis ir puiki drėkinamoji medžiaga, gerai toleruojanti elektrolitus, todėl idealiai tinka naudoti kaip pagrindinę paviršiaus aktyviąją medžiagą. Aukštos koncentracijos naudojama grindų, automobilių plovimui; mažai koncentruota – dantų pastai, šampūnams, skutimosi, kosmetinėms vonios putoms gaminti. Pasižymi dideliu putojimu. Taip pat SLS naudojamas dėl savo tirštinančiųjų savybių esant didesniam elektrolitų kiekiui. Pagrindinės INCI funkcijos:

  • Valymas: padeda išlaikyti švarų paviršių
  • Denatūrantas: Padaro kosmetiką nemalonią.
  • Daugiausia dedama į kosmetiką, kurioje yra etilo alkoholio
  • Putojimas: mažų oro burbuliukų ar kitų dujų surinkimas nedideliame skysčio tūryje, keičiant skysčio paviršiaus įtempimą.
  • Paviršinio aktyvumo medžiaga: sumažina kosmetikos paviršiaus įtempimą ir prisideda prie tolygaus produkto pasiskirstymo jį naudojant

Valymo pramonėje SDS daugiausia naudojamas skalbinių plovikliuose, skirtuose daugeliui valymo priemonių. Tai labai efektyvi paviršinio aktyvumo medžiaga ir naudojama atliekant bet kokią užduotį, kuriai reikia pašalinti riebias dėmes ir likučius. Pavyzdžiui, didesnėmis koncentracijomis jis randamas su pramoniniais produktais, įskaitant variklių tepalų šalinimo priemones, grindų valiklius ir automobilių išorės valiklius.

Farmacijoje natrio laurilsulfatas yra naudojamas kaip joninis tirpiklis ir emulsiklis, tinkamas naudoti skystose dispersijose, tirpaluose, emulsijose ir mikroemulsijose, tabletėse, putose ir pusiau kietose medžiagose, tokiose kaip kremai, losjonai ir geliai. Be to, SLS padeda tabletėms sudrėkti, bei pasižymi tepimo efektu gamybos metu.

Medicinoje SLS buvo pasiūlytas kaip potencialiai veiksmingas vietinis mikrobiocidas, skirtas intravaginaliniam vartojimui, siekiant slopinti ir galbūt užkirsti kelią įvairių apvalkalinių ir apvalkalo neturinčių virusų, tokių kaip herpes simplex virusai, ŽIV ir Semliki Forest virusų sukeliamoms infekcijoms.

Maisto pramonėje natrio dodecilo sulfatas, kurio sinonimas yra natrio laurilsulfatas (SLS), laikomas visuotinai pripažintu saugiu (GRAS) ingredientu naudoti maiste. Jis naudojamas kaip emulsiklis ir pagalbinė plakimo priemonė. Kaip emulsiklis naudojamas kiaušinių baltymuose arba jų produktuose, neviršijant 0,1 % kiaušinių baltymų masės. Šaldytuose arba skystuose kiaušinių baltymuose ir kaip plakimo medžiaga zefyrams ruošti ji neturi viršyti 0,5 % želatinos masės. Nustatyta, kad SLS laikinai sumažina saldumo suvokimą.

Biochemijoje šis junginys taip pat naudojamas poliakrilamidozolių elektroforezėje DNR išskyrimo metu denatūruojant baltymus. Jis nutraukia tarp baltymų esančius nekovalentinius (vandenilinius) ryšius ir suardo bendrą molekulės struktūrą.

Mokyklose SLS naudojamas įdomiuosiuose eksperimentuose, pvz „dramblio dantų pastos“, „degančių putų“, „muilo burbulų“, „putų jūros“ ir kt., kur reikalinga sukelti putojimą, išlaikyti jas stabilias ilgesnį laiką prie įvairių pH, temperatūrinių sąlygų.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra naudojimo instrukcija. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Pavojinga

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H315 Dirgina odą.

H318 Smarkiai pažeidžia akis.

H412 Kenksminga vandens organizmams, sukelia ilgalaikius pakitimus.

Atsargumo frazės:

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P302 + P352 PATEKUS ANT ODOS: nuplauti dideliu kiekiu muilo ir vandens.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P310 Nedelsiant skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOS BIURĄ arba kreiptis į gydytoją.

P501 Turinį/ talpyklą išpilti (išmesti) laikantis vietinių/ regioninių/ nacionalinių/ tarptautinių teisės aktų reikalavimų.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password