KALCIO CHLORIDAS 95% (tech grade), kg

1,65 €
CHEM065
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Kalcio chloridas

Calcium(II) chloride, calcium dichloride

Formulė

CaCl2

Struktūra

Kalcio dichloridas 2DKalcio dichloridas 3D

IUPAC

Kalcio chloridas (Calcium chloride)

INCI

CALCIUM CHLORIDE

CAS

10043-52-4

Molinė masė

110,98 g/mol

Tankis

2.15 g/cm3 (bevandenis)

Tirpumas

Vandenyje:

Bevandenis:

74.5 g/100 mL (20 °C)

Etanolyje:

18.3 g/100 g (0 °C)

25.8 g/100 g (20 °C)

35.3 g/100 g (40 °C)

56.2 g/100 g (70 °C)

Metanolyje:

21.8 g/100 g (0 °C)

29.2 g/100 g (20 °C)

38.5 g/100 g (40 °C)

Acetone:

0.1 g/kg (20 °C)

Piridine:

16.6 g/kg

Kalcio chloridas yra neorganinė druska, kurios cheminė formulė yra CaCl2 – tai bespalvė kristalinė kieta medžiaga, kambario temperatūroje labai gerai tirpsta vandenyje. Kalcio chloridas dažniausiai būna su hidratuotos formos, kurios formulė CaCl2(H2O)x, kur x žymi vandens molekulių skaičių, kuris gali būti 0, 1, 2, 4 ir 6. Šie junginiai daugiausia naudojami apledėjimo ir dulkių kontrolei. Kadangi bevandenė druska pasižymi higroskopinėmis savybėmis, ji naudojama kaip džiovinimo medžiaga.

Kalcio chloridas sugeria dregme is oro.png

Keliuose

Vasarą kalcio chloridas naudojamas žvirkelių dulkėtumo mažinimui. Ant kelio yra sulaikomi skysčiai, kas mažina kelių dulkėtumą. Koncentruotas tirpalas ant nešvarių kelių išlaiko skysčio sluoksnį, kuris mažina dulkių susidarymą. Ant dangos yra sulaikomos smulkios dulkių dalelės, kurios kelio dangai suteikia minkštinantį sluoksnį. Jei dangoje nebūtų kalcio chlorido dalelės galėtų laisvai judėti dėl nedidelio drėgmės kiekio dėl ko atsirastų galimybė susidaryti dideliems dulkių agregatams, kurie ardytų kelio dangą. Naudojant kalcio chloridą tiesiant kelių dangą iki 50 % yra sumažinamas sluoksniavimo poreikis bei iki 80 % sumažinamos papildymo sąnaudos. Kalcio chloridas sugeria drėgmę ir tokiu būdu žvyrkelis nuolatos būna drėgnas, bei sulipina smulkiasias daleles, nepriklausomai nuo aplinkos temperatūros ar drėgmės. Yra įvairių būdų kaip kalcio chloridas naudojamas: galima barstyti miltelius, kurie sugeria iš aplinkos drėgmę. Šiuo būdo privalumas, jog ilgesnį laiką išlieka drėgnumo poveikis, trūkumas, jog efektas gali pasirodyti ne iš karto. Galima kalcio chlorida tirpinti vandenyje ir turimu tirpalu laistyti žvyruotą kelią. Šio būdo privalumas, jog efektas matomas iš karto, trūkumas jog išliekamumas yra trumpesnis nei barstant miltelius. Priklausomai nuo žvyrkelio frakcinės sudėties išeiga 100-150kg sauso kalcio chlorido 100m žvyrkelio.

Žiemą kalcio chloridas naudojamas ledo susidarymo stabdymui/tirpinimui žeminant vandens užšalimo temperatūrą. Naudojant kalcio chloridą vanduo užšąlą ne prie 0 °, o iki – 52 °C. Šiuo atveju privalumas naudojant kalcio chloridą vietoj įprastos druskos, jog ledą galima tirpinti netgi esant žemesnėms temperatūroms, nes natrio chloridas tirpina ledą iki – 9 °C, o kalcio chlorido veiksmingumas iki – 52 °C. Kalcio chloridas gali būti naudojamas tiek grynas barstant, tiek maišomas su natrio chloridu (druska). Galima paruošti tirpalą, kad efektas būtų ženkliai greitesnis.

Maisto pramonėje naudojamas kaip maisto priedas (papildas). Europos Sąjungoje žymimas E skaičiumi – E509. Manoma, kad vidutinis kalcio chlorido kiekis maisto papilduose yra 160-345 mg per parą. JAV maisto ir vaistų administracijos yra laikoma visuotinai pripažinta ir saugia medžiaga. Naudojamas kaip stiprinanti medžiaga konservuojant daržoves ar vaisius. Naudojamas kaip elektrolitas sportiniuose gėrimuose. Gaminant ypatingai sūraus skonio marinuotus agurkėlius taip pat naudojamas kalcio chloridas, kad būtų išvengta papildomo natrio kiekio maisto racione. Kalcio chlorido užšalimo temperatūros mažinimo savybės naudojamos užšaldyti karamelę šokoladuose su karamelės įdaru. Kartais naudojamas alaus gamyboje, kad papildytų vandenį trūkstamais mineralais. Sūrių gamyboje kalcio chloridas kartais pridedamas į perdirbtą (pasterizuotą / homogenizuotą) pieną, kad būtų atkurtas natūralus balansas tarp kalcio ir kazeino baltymo.

Akvariumuose kalcio chloridas gali būti naudojamas kaip biologiškai prieinamas kalcio šaltinis kiautiniams gyvūnams (pavyzdžiui, moliuskai ar duobagyviai), kurių kiautai sudaryti iš kalcio karbonato.

Laboratorijose kalcio chloridas gali būti naudojamas kaip džiovinimo agentas, jo įdedant į džiovinimo vamzdelius arba atvėsinimo indus.

Medicinoje kalcio chloridas gali būti naudojamas apsinuodijimo magniu gydimui, gydyti vidinius hidrofluorido rūgšties nudegimus. Gali būti naudojamas greitam kalcio kanalų toksiškumo (užsikišimo), atsiradusio dėl kitų vaistų, pavyzdžiui diltiazemo, šalutinio poveikio.

Moksliniuose tyrimuose vandeninėje formoje kalcio chloridas naudojamas ląstelių genetinei transformacijai vykdyti, padidinant ląstelių membranos pralaidumą, kuris skatina DNR įsisavinimą (leidžia DNR fragmentams lengvai patekti į ląstelę).

Statybos pramonėje kalcio chloridas naudojamas betono mišiniuose, kad pagreitintų pradinį betono kietėjimo (džiūvimo) procesą, bet chlorido jonai sukelia plieno armatūros koroziją, todėl jis neturėtų būti naudojamas gelžbetonyje. Šiam tikslui taip pat gali būti naudojamas bevandenis kalcio chloridas ir gali būti betono drėgmės matas. Taip pat jis naudojamas, kaip priedas, pagerinantis betono stingimą žemose temperatūrose. Gali būti dirvos surišimui (sumaišius kartu su natrio silikatu sukietina smėlingas dirvas). Kalcio chloridas taip pat naudojamas baseinų vandens kietumui padidinti, kad būtų galima sumažinti betono eroziją baseine.

Savaiminiam šildymui naudojamos egzoterminės kalcio chlorido tirpimo vandenyje savybės kurios pritaikomos savaime šylančiose skardinėse ir šildymo kilimėliuose.

Popieriaus pramonėje naudojamas dažų pašalinimui iš perdirbamo popieriaus, sumažina dažiklių nuostolius.

Aktyvuotos anglies gamybai, naudojamas kaip džiovinimo agentas, kuris sugeria drėgmę iš oro. Dėl gero tirpumo vandenyje gali būti naudojama kaip mineralinė trąšą dirvožemiui, jeigu jį reikia praturtinti kalciu arba reikia sumažinti jo rūgštingumą.

paviršiuje, kur jį galima pašalinti nugriebimo būdu. Taip pat kalcio chloridas nuotekų valyme gali būti naudojamas pašalinti įvairius neorganinius junginius (fluoridai, silikatai, fosfatai, sulfatai bei įvairūs sunkieji metalai) juos surišant į netirpias druskas, kurios nusėda ir gali būti pašalinamos.

Aukštakrosnėse naudojamas kaip priedas siekiant pagerinti proceso savybes.

Naftos pramonėje kalcio chloridas naudojamas padidinti kietųjų priemaišų neturinčio sūrimų („brines“) tankį. Taip pat naudojamas molio išsipūtimo invertuoto emulsinio gręžimo skysčio (fluido) vandeninėje fazėje inhibicijai.

Metalų gavyboje veikia kaip srauto medžiaga (mažina lydymosi temperatūrą) pramoninei natrio metalo gamybai, elektrolizės būdu iš išlydyto natrio chlorido. Panašiai kalcio chloridas naudojamas kaip titano gamybos srauto medžiaga ir elektrolitas, kuriame užtikrinamas tinkama kalcio ir deguonies jonų kaita tarp elektrodų.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą

Atsargumo frazės:

P262 Saugotis, kad nepatektų ant odos ar drabužių

P264 Po naudojimo kruopščiai nuplauti rankas

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių apsaugos priemones/veido apsaugos priemones.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: atsargiai plauti vandeniu kelias minutes. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P337 + P313 Jei akių dirginimas nepraeina: kreiptis į gydytoją.

CHEM065

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password