NATRIO LAKTATAS 60% (E325 food grade), L

8,51 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio laktatas

Natrio L-laktatas, pieno rūgšties natrio druska, E325, natūralios L(+) pieno rūgšties natrio druska

Formulė

C3H5NaO3

Struktūra

Natrio laktatas 2DNatrio laktatas 3D

IUPAC

Sodium 2-hydroxypropanoate

INCI

SODIUM LACTATE

CAS

867-56-1

Molinė masė

112.06 g/mol

Tankis

1,33 g/cm3

Tirpumas

Maišosi bet kokiu santykiu su vandeniu

Natrio laktatas dažniausiai sutinkamas kaip skystis, bet gali būti ir miltelinio pavidalo. Jis yra bespalvis arba gelsvos spalvos skystis, turintis būdingą silpną rauginto pieno ar natūralaus jogurto kvapą. Tai medžiaga turinti platų pritaikomumą ir dalyvaujanti įvairiuose biocheminiuose procesuose.

Maisto pramonėje Natrio laktatas E325 plačiai naudojamas duonos kepimo pramonėje tešlai pašarminti, dėl ko duona tampa vienalytiškesnė, įgauna drėgnesnį skonį bei geresnį aromatą. Taip pat natrio laktatas naudojamas šaldytuose mėsos produktuose, kurie laikomi vakuuminėse pakuotėse, nes prailgina jų tinkamumo naudoti laiką, bei neleidžia išdžiūti šaldymo proceso metu. Dažnai naudojamas karamelės, zefyrų ir marmelado gamyboje, nes saugo nuo vandens išgaravimo produkto virinimo ir kaitinimo metu. Maistinis natrio laktatas E325 sustiprina kitų antioksidatorių poveikį ir pasireiškia kaip pakankamai gera antibakterinė medžiaga. Nepaisant pavadinimo panašumo, pats natrio laktatas nėra chemiškai panašus į laktozę (pieno cukrų), todėl jo nereikia riboti laktozės netoleruojantiems asmenims. Natrio laktatas gali būti naudojamas, kaip sūrumą didinanti medžiaga, nenaudojant pridėtinės druskos. Nustatyta, kad natrio laktatas naudojamas mėsos produktuose su sumažintu druskos kiekiu ir išlaiko tam tikrą sūrumo lygį. Tačiau jų taikymas šiam tikslui nėra plačiai paplitęs.

Kosmetikoje natrio laktatas natūraliai yra odoje, kaip natūralus drėkinantis faktorius (NMF) kuris reikalingas natūraliai odos drėkinimo priežiūrai. Jis yra ženkliai stipresnis drėkiklis nei augalinis glicerinas, kur turi dvigubai didesnį vandens sulaikymą. Natrio laktatas yra labai efektyvus drėkiklis padedantis sustiprinti odos drėkinimo barjerą. Naudojant natrio laktatą drėgmės kiekis odoje gali padidėti net iki 84%. Lyginant natrio laktatą su kitais dažniausiai naudojamais drėkikliais, jo vandens sulaikymo geba nusileidžia tik natrio hialuronatui (hialurono rūgščiai). Jis taip pat pasižymi odą šviesinančiu efektu, dėl laktato jono poveikio. Naudojant natrio laktatą muilo bazėse gaunami kietesni, ilgiau išliekantys muilo gabaliukai, kurie ilgiau išlieka nesutrūkinėję, bei drėgnesni. Kosmetikoje natrio laktatas naudojamas kaip konservantas, eksfoliantas (odą atnaujinanti medžiaga) ir drėkiklis. Tinka kaip ingredientas kosmetikos priežiūros priemonėse, skirtose sudirgusiai, patamsėjusiai odai. Suteikia kosmetikai lengvą tekstūrą, šalina lipnumą. Neleidžia produktams išdžiūti (muilų įtrūkimai ir t.t.)

Rekomenduojamas naudojimas:

  • Naudojama veido ir kūno kosmetikoje (pieneliai, šveitikliai, dušo geliai, šampūnai, veido ir kūno kremai, rankų darbo muilai) į jau pagamintus produktus, puikus glicerino pakaitalas (į muilus dedamas pačiame proceso gale, prieš išpilstant)
  • Rekomenduojamas naudojimas: kosmetikos gaminiuose – nuo 1 iki 10% nuo galutinio produkto masės, kaip priemonė, didinanti pH - 0,5proc.
  • Dedamas galutinėje kosmetikos gamybos fazėje
  • Tik išoriniam naudojimui

Pagrindinės INCI funkcijos:

  • pH reguliatorius: stabilizuoja kosmetikos pH
  • Drėkiklis: palaiko vandens kiekį kosmetikos priemonėje tiek pakuotėje, tiek ant odos.
  • Keratolitinis: pašalina negyvas apidermio raginio sluoksnio ląsteles.

Gyvulinkystėje Laktato anijonas [CH3CH(OH)COO-] atlieka svarbią funkciją - teikia "žaliavą" tolesniam bikarbonato (HCO3-) regeneravimui, todėl veikia kaip bikarbonato šaltinis (pakaitinis), kai dėl sutrikusios laktato apykaitos nesutrinka normali pieno rūgšties gamyba ir panaudojimas. Laktato anijono kiekis ekstraląsteliniame skystyje paprastai būna mažesnis nei 1 mEq/l, tačiau fizinio krūvio metu jis gali siekti 10 mEq/l. Jis retai matuojamas, todėl nustatant plazmos joninę sudėtį yra vienas iš "neišmatuotų anijonų" ("anijonų spraga"). Juo gali būti gydomi gyvuliai sergantys acidoze tiek dedant kai papildą į pašarą, tiek ir leidžiant tiesiogiai į kraują. Galima sutikti daug priemonių su natrio laktatu skirtų gyvulių odos priežiūrai (gydomieji tepalai, dezinfekavimo priemonės, spenių vilgikliai po melžimo, valikliai prieš melžimą ir pan.). Taip pat naudojama kaip kvėpiklis, bei rūgštingumo reguliatorius, tokiu būdu gyvulių pašarai tampa skanesni, bei kvapnesni ir taip padidinamas pašarų suėdamumas. Gyvūnai greičiau priauga svorio, duoda daugiau pieno. Natrio laktatas gyvulių mityboje pasižymi skrandžio pH sureguliavimu ir buferinių savybių padidinimu (neleidžia stipriai kisti pH), proteolitinių fermentų aktyvumo didinimas/kasos sekrecijos pagerinimas, virškinimo fermentų aktyvumo skatinimas, naudingo bakterinio augimo skatinimas, sumažėjęs patogenų išgyvenimas skrandyje/mikrobų populiacijos balanso palaikymas, tiesioginis bakterijų nužudymas.

Plovimo pramonėje naudojama, kaip natūralus ingredientas nukalkinimui paviršių valymui, antimikrobinė medžiaga, kuri yra natūrali ir nekenksminga aplinkai. Dažniausiai sutinkamas ekologiškuose produktuose kaip veiklioji ir pagalbinė medžiaga.

Medicinoje Natrio laktatu gydomos aritmijos, sukeltos perdozavus I klasės antiaritminius vaistus, taip pat spaudimą sukeliantys simpatomimetikai, kurie gali sukelti hipertenziją. Jis gali būti leidžiamas į veną kaip bikarbonato šaltinis siekiant išvengti lengvos ar vidutinio sunkumo metabolinės acidozės arba ją kontroliuoti pacientams, kurių suvartojimas per burną (natrio bikarbonato) yra ribotas ir kurių oksidaciniai procesai nėra labai sutrikę. Tačiau vartojimas sergant pieno rūgšties acidoze yra kontraindikuotinas.

Mokyklų eksperimentuose naudojama kaip žaliava maisto juslinėms savybėms tyrinėti ar žaliava sūraus skonio aspektams nustatyti.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E325 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos: Netaikoma

Pavojingumo frazės: Netaikoma

Atsargumo frazės: Netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password