NATRIO KSILENO SULFONATAS (SXS) 40%, L

5,40 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio ksileno sulfonatas

Natrio ksilenosulfonatas, 3,4-ksilenosulfoninės rūgšties natrio druska, SXS, natrio 3,4-dimetil benzensulfonatas

Formulė

C8H9NaO3S

Struktūra

 Natrio ksileno sulfonatas 2DNatrio ksileno sulfonatas 3D

IUPAC

Natrio 3,4, dimetil benzeno sulfonatas - sodium;3,4-dimethylbenzenesulfonate

INCI

SODIUM XYLENESULFONATE

CAS

1300-72-7

Molinė masė

208,21 g/mol

Tankis

1.17 g/cm3

Tirpumas

 

 

Natrio ksileno sulfonatas dar žinomas kaip SXS yra anijoninio pobūdžio paviršiaus aktyvi medžiaga, pasižyminti hidrotropinėmis savybėmis. Dažniausiai naudojama kaip jungiamoji medžiaga, klampumo modifikatorius, tirpiklis, drumstimosi taško ir kristalizacijos temperatūros slopintojas skystuose valymo, skalbimo ir skalbimo plovikliuose. Pagrinde sutinkamas stipraus poveikio valikliuose, vaško nuėmikliuose, indų plovimo skysčiuose, kietų paviršių valikliuose ir metalo apdirbimo valikliuose. Hidrotropas ištirpintas vandenyje, gali padidinti tirpumą mažai tirpių organinių medžiagų, sumažinti vandenyje paruoštų produktų drumstimosi tašką (temperatūra, virš kurios vandenyje tirpios medžiagos vandeninis tirpalas tampa drumstas) ir sumažinti vandeninių produktų klampumą.

Valymo pramonėje naudojamas kaip sudėtinė dalis valymo priemonėse arba kaip pagrindinis komponentas valant vašką, riebalines nuosėdas ir kitus organinius nešvarumus. Taip pat jis naudojamas kaip antikoaguliantas, neleidžiantis sulipti smulkioms dalelėms į didesnius agregatus. Puikiai veikia „bekontakčiuose“ automobilių plovikliuose, pvz. purvo tirpikliuose, bitumo valikliuose, ratlankių valikliuose ir pan.

Kosmetikoje natrio ksileno sulfonatas naudojamas, kad padidintų junginių tirpumą vandenyje, taip pagerinant nešvarumų valymą nuo odos ir plaukų. Šis komponentas naudojamas gaminant makiažo valiklius pvz. micelinį vandenį. Kai kurios paruoštos kvepalų kompozicijos, kurių sudėtyje yra 0,1-5 % masės hidrotropinių SXS naudoja, kaip stabilizatorių. Jo funkcijos (INCI)

  • Hidrotropas : didina medžiagos, kuri mažai tirpsta vandenyje, tirpumą.

Metalo apdirbime natrio ksileno sulfonatas naudojamas metalo paviršių valymui ir paruošimui, nes efektyviai tirpina riebalus, bei neleidžia sulipti smulkioms dalelėms į didesnes bei nusėsti ant paviršiaus.

Vandens paruošime natrio ksileno sulfonatas naudojamas surišti vandenilio sulfidą (supuvusio kiaušinio kvapą skleidžiantį junginį). Dažniausiai naudojamas nutekamųjų vandenų valymui, bei dirbant naftos gręžiniuose.

Dažų pramonėje natrio ksileno sulfonatas naudojamas dažų nuėmiklių sudėtyje, kartu su kitais komponentais. Jo paskirtis padidinti paviršiaus drėkinimą, bei taip padidinti tirpiklio įsiskverbimą į dažų sluoksnį ir palengvinti dažų nuvalymą nuo pviršiaus.

Popieriaus pramonėje SXS naudojamas pentozanams ir ligninui išgauti. Dėl savo savybės geriau tirpinti nepolinius junginius lyginant su natrio kumeno sulfonatu yra pranašesnis komponentas.

Žemės ūkyje natrio ksileno sulfonatas naudojamas gaminant įvairias augalų apsaugos priemones, kur aktyvūs komponentai yra riebalinės kilmės (pvz herbicidai) ir sunkiai maišosi su vandeniu. Tokiu būdu natrio ksileno sulfonatas padidina veikliųjų medžiagų įsiskverbimą į augalus.

 

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

 

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos:

 

Pavojingumo frazės:

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą.

Atsargumo frazės:

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių (veido)

apsaugos priemones.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktiniuslęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P337+P313 Jei akių dirginimas nepraeina: kreiptis į gydytoją.

 

 

 

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password