KALIO KARBONATAS 99%, kg

3,30 €
CHEM025
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Kalio karbonatas

Potašo karbonatas, dikalio karbonatas, pelenų kalis, pelenų trąša, spagirinė druska 

Formulė

K2CO3

Struktūra

Kalio karbonatas 2DKalio karbonatas 3D

IUPAC

Kalio karbonatas (Potassium carbonate)

INCI

POTASSIUM CARBONATE

CAS

584-08-7

Molinė masė

138,205 g/mol

Tankis

2,43 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

112 g/100 mL (20 °C) 
156 g/100 mL (100 °C)

Metanolyje:

3.11 g/100 mL (25 °C) 

Tai baltos spalvos druska, kurios cheminė formulė yra K2CO3. Ji gerai tirpsta vandenyje, tačiau netirpsta etanolyje. Vandeninis tirpalas pasižymi stipriomis šarminėmis savybėmis. Gali būti pagamintas kalio hidroksidui absorbuojant anglies dioksidą. Kalio karbonatas naudojamas muilo ir stiklo gamybai.

Žemės ūkyje kalio karbonatas naudojamas, kaip kalio šaltinis trąšose. Jis paspartina augalų augimą. Tai taip pat padeda išlaikyti vandenį dirvožemyje. Šio cheminio junginio panaudojimas sustiprina augalų šaknis ir stiebus.

Tekstilės pramonėje Naudojamas kaip balinimo agentas. Jis taip pat plačiai naudojamas plauti ir dažyti vilną bei odinių gaminių nudegimo ir plovimo tikslais.

Vyno gamyboje kalio karbonatas naudojamas kaip džiovinimo priemonė (pašalina vandenį iš oro) ir mažina rūgštingumą gaminant midų ar vyną.

Kosmetikos gamyboje kalio karbonatas naudojamas kaip natrio hidroksido švelnesnis analogas muilų gamyboje. Gauti muilai yra švelnesni nei natrio muilai. Taip pat galima gauti skystesnę muilo bazę naudojant potašo kaustiką. Pagrindinė INCI funkcija:

  • pH reguliatorius: Stabilizuoja kosmetikos pH

Stiklo pramonėje naudojamas keraminių puodų įstiklinimui, stiklo spalvai ir skaidrumui išgauti.

Maisto pramonėje naudojamas kaip maisto priedas, kuris naudojamas reguliuojant rūgštingumą, kaip stabilizatorius ar stiprina aromatą, bei kartu su natrio karbonatu leidžia išgauti geltoną makaronų spalvą, bei purumą Kiniškų makaronų ir patiekalų gamyboje.

Vandens valyme naudojama kaip medžiaga vandens minkštinimui;

Gesinimo sistemose naudojamas kaip kondensuoto aerozolio forma ugnies gesintuvuose arba kaip medienos impregnantas/retardantas. Impregnavus kalio karbonatu medieną, jai kaistant paviršiuje susidaro porėta struktūra, kuri padidina medienos užsiliepsnojimo temperatūrą iki 900C, palyginus su natūralia medienos užsiliepsnojimo temperatūra.

Metalo apdirbimo pramonėje kalio karbonatas naudojamas kaip suvirinimo fliusų sudedamoji dalis. Dažniausiai naudojamas arkiniam suvirinimui, pvz elektrodų dangų sudedamoji dalis.

Gyvulinkystėje kalio karbonatas naudojamas kaip gyvūnų pašarų sudedamoji dalis, kad praturtinti pašarus kaliu, bei tuo pačiu mažinti pašaro rūgštingumą.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H315 Dirgina odą

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą

H335 Gali dirginti kvėpavimo takus

Atsargumo frazės:

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių apsaugos priemones/veido apsaugos priemones.

P303+P361+P353 PATEKUS ANT ODOS (arba plaukų): nedelsiant nuvilkti visus užterštus drabužius. Odą nuplauti vandeniu [arba čiurkšle].

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: atsargiai plauti vandeniu kelias minutes. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P310 Nedelsiant kreiptis į gydytoją.

CHEM025

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password