MANGANO II SULFATAS 99%, kg

2,81 €
CHEM035
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Mangano sulfatas

Formulė

MnSO4

Struktūra

Mangano sulfatas 2DMangano sulfatas 3D

IUPAC

Mangano (II) sulfatas (Manganese (II) sulfate)

INCI

MANGANESE SULFATE

CAS

10034-96-5

Molinė masė

169,02 g/mol (monohidratas)

Tankis

2,95 g/cm3 (monohidratas)

Tirpumas

Vandenyje:

52 g/100 mL (5 °C)

70 g/100 mL (70 °C)

Labai silpnai tirpsta metanolyje. Etanolyje bei eteriuose netirpsta.

Mangano (II) sulfatas paprastai reiškia neorganinį junginį, kurio formulė MnSO4·H2O. Ši šviesiai rožinė kieta medžiaga yra komerciškai reikšminga mangano (II) druska. Tai yra mangano metalo ir daugelio kitų cheminių junginių pirmtakas.

Sauso tipo baterijose, iš mangano sulfato elektrolizės metu gaunamas mangano dioksidas, vadinamas elektrolitiniu mangano dioksidu (EMD). Kai mangano sulfatas oksiduojamas kalio permanganatu gaunamas vadinamasis cheminis mangano dioksidas (CMD). Šios medžiagos, ypač EMD, naudojamos sausųjų elementų baterijose.

Žemės ūkyje mangano sulfatas naudojamas esant mangano trūkumui ar profilaktikai. Mangano (Mn) trūkumas yra augalų sutrikimas, kuris dažnai painiojamas su geležies trūkumu ir atsiranda su juo. Dažniausiai pasireiškia pelkėtuose dirvožemiuose, taip pat ten, kur organinių medžiagų kiekis yra didelis. Manganas gali būti neprieinamas augalams, kuriuose pH yra didelis. Trūkumo gali būti paveikiami svogūnai, obuoliai, žirniai, prancūziškos pupelės, vyšnios ir avietės, o simptomai - geltonuojantys lapai, kuriuose smulkios vietos liekančios žalios. Augalas gali atrodyti sveikas, nes naujų lapų augimas gali atrodyti normalus. Gali pasitaikyti rudų dėmių ant lapų paviršių, o labai nukentėję lapai tampa rudi ir nyksta.

Galima naudoti tirpaluose su augalų apsaugos priemonėmis. Prieš naudojimą patikrinti maišomų produktų suderinamumą. Vandens naudoti min 150 L/ha. Neviršyti rekomenduojamų verčių.

Tręšiant ant dirvos

Purškiant ant lapų

Hidroponika ar laistymas

Mažas mangano trūkumas/poreikis

0,2-0,4 kg/ha

0,1-0,2 kg/ha

1-2 kg 1000 L vandens

Didelis mangano trūkumas/poreikis

0,4-0,8 kg/ha

0,2-0,4 kg/ha

2-3 kg 1000 L vandens

Medicinoje mangano sulfatas yra naudojamas reguliuoti mangano koncentraciją plazmoje bei endogeninių atsargų išeikvojimą.

Laboratorijose mangano sulfatas naudojamas redukcijos reakcijai maišant kartu etanolį ir vandenilio peroksidą. Mangano sulfatas skaido vandenilio peroksidą į deguonį ir vandenį, kuris kaisdamas garina etanolį. Uždegus garus, gaunamos labai efektingos liepsnos, nes etanolio garam nebereikia maišytis su oru.

Kosmetikos gamyboje mangano sulfatas naudojamas kaip odos kondicionavimo medžiaga. Poveikis odai ir sveikatai: mangano sulfatas yra saugus kosmetikos naudojimui.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H373 Gali pakenkti organams, jeigu medžiaga veikia ilgai arba kartotinai.

H411 Toksiška vandens organizmams, sukelia ilgalaikius pakitimus.

Atsargumo frazės:

P273 Saugoti, kad nepatektų į aplinką.

P302+P352 PATEKUS ANT ODOS: Nuplauti dideliu kiekiu muilo ir vandens.

CHEM035

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password