PROPILENGLIKOLIS 99,5% (tech grade), L

4,56 €
5,37 €
Sutaupote 15%
CHEM055
Dydis / talpa
Kiekis

  • Condition: −15%
  • Available: 

Parametras

Savybė

Propilenglikolis

Propylene glycol, α-Propylene glycol, 1,2-Propanediol, 1,2-Dihydroxypropane, Methyl ethyl glycol, Methylethylene glycol

Formulė

C3H8O2

Struktūra

Propilenglikolis 2DPropilenglikolis 3D

IUPAC

Propan 1,2 diolis (propane 1,2 diol)

INCI

PROPYLENE GLYCOL

CAS

57-55-6

Molinė masė

76.095 g/mol

Tankis

1,04 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje: visais santykiais

Propilenglikolis yra skaidrus, bespalvis, tirštokas, mažai lakus, bekvapis, neutralus ir higroskopiškas skystis. Produktas maišosi su vandeniu ir žemesniaisiais alkoholiais, esteriais ir ketonais bet kokiu santykiu.

Šildymo sistemose propilenglikolis - tai bekvapis, bespalvis, skaidrus, mažai lakus, tirštas, neutralus, žmonėms ir aplinkai nepavojingas, bei higroskopiškas skystis. Produktas yra maišomas su vandeniu bei žemesniaisiais alkoholiais, ketonais ir esteriais bet kokiu santykiu. Skiedimui gali būti naudojamas tik distiliuotas arba bedruskis vanduo. Propilenglikolio, kaip šilumnešio naudojimas šildymo/aušinimo sistemose leidžia apsaugoti gyvenvietes, žmones ir gyvūnus tokių katastrofų kaip: žemės drebėjimai, gaisrai, avarijos ar taisyklių pažeidimas eksploatuojant šildymo sistemą, padarinių. Dėl sugebėjimo sumažinti tirpalo užšalimo temperatūrą ir nedidelio propilenglikolio korozinio agresyvumo, prailgina šildymo sistemos tarnavimo laiką. Įrengiant tokiuose kompleksuose, kaip užmiesčio viešbučiai, pensionatai ir poilsio namai, uždarą šildymo sistemą, ši reikalauja naudoti aukšto patikimumo, ekologiškai švarų šilumnešį, kuris išlaikytų didelius energetinius perkrovimus ir turėtų šiuos aukštus rodiklius: šiluminės talpos, šilumos laidumo, antikorozijos, ilgaamžiškumo, atsparumo kristalizacijai ir geras tepimo savybes. Būtent tokius rodiklius turi propilenglikolio vandens tirpalo pagrindu pagaminti šilumnešiai.

Proplilenglikolis yra ekologiškas bei saugus atsitiktinio patekimo į vandentieikio sistemą atveju. Skystis yra aukštos koncentracijos, todėl jį galima skiesti vandeniu iki norimos užšalimo temperatūros. Koncentruoto propilenglikolio užšalimo temperatūra -64°C

Galimi įvairūs šilumnešių gamybos būdai. Galime maišyti pagal tūrį. Tai patogu, kada neturime svarstykių, bet turime aiškaus tūrio indus.

Aušinimo skysčio %, tūrio dalys

Tankis esant 20 0C, g/cm³

Užšalimo temperatūra 0C

25

1,023

-10

30

1,029

-13

35

1,033

-17

40

1,037

-21

45

1,042

-26

50

1,045

-32

Ruošiant šilumnešius pagal masę, gaunami panašūs rezultatai, kaip ir ruošiant pagal tūrį. Atsirandantys nukrypimai yra dėl to, kad propilenglikolis šiek tiek sunkesnis už vandenį (1L propilenglikolio sveria ~1,1kg).

  • 1 kg koncentrato skiedžiant 1 litru vandens - užšalimo temperatūra -34°C
  • 1 kg koncentrato skiedžiant 2 litrais vandens - užšalimo temperatūra -14°C
  • 1 kg koncentrato skiedžiant 4 litrais vandens - užšalimo temperatūra -8°C
  • 1 kg koncentrato skiedžiant 9 litrais vandens - užšalimo temperatūra -3°C

MPG water freezing points.png

Siekiantiems didelio tikslumo ruošiant šilumnešius, pagelbsti tokio tipo grafikai, pagal kuriuos galima paruošti itin tikslius mišinius. Reikia atminti, kad tokiuose grafikuose dažniausiai nurodomi duomenys ruošti mišinius pagal masės dalis ar masės %.

Pieno ūkiuose subklinikinė (slapta) ketozė gali pasireikšti pačiu netinkamiausiu metu ir turi tiesioginės įtakos apsivaisinimui (sėklinti karves tenka daugiau negu 3 kartus), ji lemia ankstyvą šviežiapienių karvių brokavimą dėl išliesėjimo, endometritus, mažesnį produktyvumą. Netiesiogiai slaptoji ketozė turi įtakos mastitams, šlubavimui.

Ketozė yra labiau šiuolaikinių produktyvių karvių būsena negu liga. Pirmuosius kelis mėnesius po apsiveršiavimo produktyvios karvės (duodančios 30 ir daugiau litrų pieno per dieną) suėda mažiau maisto medžiagų, negu jų išskiria su pienu. Šiuo laikotarpiu karvės liesėja, nes riebalai ir raumenys panaudojami kaip rezervinės medžiagos pieno sintezei. Iš raumeninio audinio karvių kepenyse pasigamina įvairios medžiagos, būtinos pieno sintezei. Karvių šėrimas balansuojamas taip, kad besiveršiuodamos jos būtų maksimaliai raumeningos. Kai pritrūksta energijos, riebalai plūsta į kepenis, bet karvių kepenys turi ribotas galimybes riebalus paversti gliukoze, todėl jie skaidomi iki ketoninių kūnų, o šie patenka į kraują, pieną, šlapimą ir t. t. Juo riebesnė karvė veršiuojasi, tuo didesnė rizika, kad per didelis riebalų kiekis plūstels į kepenis ir šios gana greitai suriebės. Sudėtingiausia tai, jog riebių karvių didysis prieskrandis per veršiavimąsi būna gerokai mažesnis negu normaliai įmitusios ar liesos karvės, todėl jos fiziškai nebegali suėsti daug pašaro. Taip nutinka todėl, jog gyvuliui nereikia talpių virškinimo organų, kai jis gauna per daug energijos su pašaru. Pirmosiomis dienomis po veršiavimosi tokia karvė labai prastai ėda, po kelių savaičių iš gražios apkūnios karvės lieka kaulai ir oda, tenka nuolat kviesti veterinarijos gydytoją, bet ne visada pasiseka išgydyti gyvulį. Jeigu pavyksta tokiai karvei išgyventi kelis mėnesius, ji dažnai suserga mastitu (dėl pažeistų kepenų labai nusilpsta imunitetas, todėl tešmuo tampa labai pažeidžiamas), blogai apsivaisina. Nepavykus karvės apvaisinti per 180-300 dienų po veršiavimosi, pailgėja laktacija ir ilgainiui ji vėl nutunka. Gaištamas laikas, brangiai kainuoja veterinaro vizitai, o karvę vis tiek dažnai tenka brokuoti. Ir kaltininkas dažniausiai yra pats augintojas. Problema yra daug didesnė ūkiuose, kuriuose karvės šeriamos daug krakmolo turinčiais pašarais: kukurūzais, koncentruotaisiais pašarais, bulvėmis. Smulkiuose ūkiuose dažniausiai nutunka karvės, kurios sunkiai apsivaisina. Be to, patirtas stresas (susigrūdę gyvuliai, netinkamos guoliavietės) užtrūkimo pabaigoje ir laktacijos pradžioje karvei kenkia ne mažiau negu blogas racionas.

Dažniausiai ketozės profilaktikai ir karvių energetikai palaikyti naudojamas propilenglikolis. Ši medžiaga prieskrandyje virsta propionatu, o šis kepenyse lengvai paverčiamas gliukoze. Veiksmingiausias skystas propilenglikolis. Riebias karves šiuo preparatu geriausia pradėti girdyti profilaktiškai dar prieš veršiavimąsi (maždaug prieš 5 dienas). Taip pat jis tinka lengvų formų ketozėms gydyti ir kaip papildoma priemonė, esant sunkesnei ligos eigai. Ketozei gydyti ir prevencijai propilenglikolį reikia girdyti tris dienas po 250-500 ml. Nutukusias karves šiuo preparatu tenka girdyti kelias savaites, tačiau jos gali ir nepasveikti.

Labai dažnu atveju susiduriama su problema, jog karvės nenori ėsti pašaro su propilenglikoliu, bei tenka jas priverstinai girdyti. Ši bėda išryškėja didesniuose, bei labiau automatizuotuose/robotizuotuose ūkiuose. Kad pagerinti propilenglikolio ėdamumą, dažniausiai jis maišomas su glicerinu (gliceroliu), nes pastarasis yra saldesnis, bei skaniau kvepiantis. Maišymo sąntykis būna 50/50. Glicerinas taip pat lengvai verčiamas į gliukozę. Tam kad dar labiau pagerinti ėdamumą pridedama papildomai cukrų turinčių medžiagų, t.y. gali būt naudojamas paprastas cukrus, cukraus pakaitalai, karamelė, gliukozė, melasa ir pan. Paruošti naudojimui produktai turi ženkliai aukštenią kainą, nei ruošiant patiems, bei negarantuoja geresnio suėdamumo, nes paruošto produkto skonis gali būt neįprastas karvėms, ko pasekoje gali vengti ėsti tokio pašaro su priedais. Tam kad pasiekti efektyviausią rezultatą rekomenduojama patiems ūkininkams ruoštis mišinį pridedant tokio saldumą padidinančio produkto, kuris dažniausiai naudojamas jų ūkiuose.

Dažų ir lakų pramonėje, taip pat naudojamas propilenglikolis. Jis naudojamas kaip plastifikatorius siekiant išgauti atitinkamą dažų ir lakų klampą, kaip pigmentų, aliejinės fazės, dervų tirpiklis, mastikų drėgmę išlaikanti medžiaga. Propilenglikolio ir vandens pagrindo dažai yra pusiau blizgūs todėl dažnai sutinkami kaip įvairių interjere esančių dangų sudėtinė dalis. Dėl mažesnio garavimo padidėja dažų džiūvimo laikas, todėl jie ilgiau išsilaiko nepakitę sandėlyje, o dirbant sunaudojami mažesni jų kiekiai.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: netaikoma

Pavojaus piktogramos: netaikoma

Pavojingumo frazės: netaikoma

Atsargumo frazės: netaikoma

CHEM055

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password