PROPILENGLIKOLIS 99,5% (tech grade), L

6,50 €
CHEM055
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Propilenglikolis

Propylene glycol, α-Propylene glycol, 1,2-Propanediol, 1,2-Dihydroxypropane, Methyl ethyl glycol, Methylethylene glycol

Formulė

C3H8O2

Struktūra

IUPAC

Propan 1,2 diolis (propane 1,2 diol)

CAS

57-55-6

Molinė masė

76.095 g/mol

Tankis

1,04 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje: visais santykiais

 

Propilenglikolis yra skaidrus, bespalvis, tirštokas, mažai lakus, bekvapis, neutralus ir higroskopiškas skystis. Produktas maišosi su vandeniu ir žemesniaisiais alkoholiais, esteriais ir ketonais bet kokiu santykiu.

 

Šildymo sistemose

 

Propilenglikolis - tai bekvapis, bespalvis, skaidrus, mažai lakus, tirštas, neutralus, žmonėms ir aplinkai nepavojingas, bei higroskopiškas skystis. Produktas yra maišomas su vandeniu bei žemesniaisiais alkoholiais, ketonais ir esteriais bet kokiu santykiu. Skiedimui gali būti naudojamas tik distiliuotas arba bedruskis vanduo. Propilenglikolio, kaip šilumnešio naudojimas šildymo/aušinimo sistemose leidžia apsaugoti gyvenvietes, žmones ir gyvūnus tokių katastrofų kaip: žemės drebėjimai, gaisrai, avarijos ar taisyklių pažeidimas eksploatuojant šildymo sistemą, padarinių. Dėl sugebėjimo sumažinti tirpalo užšalimo temperatūrą ir nedidelio propilenglikolio korozinio agresyvumo, prailgina šildymo sistemos tarnavimo laiką. Įrengiant tokiuose kompleksuose, kaip užmiesčio viešbučiai, pensionatai ir poilsio namai, uždarą šildymo sistemą, ši reikalauja naudoti aukšto patikimumo, ekologiškai švarų šilumnešį, kuris išlaikytų didelius energetinius perkrovimus ir turėtų šiuos aukštus rodiklius: šiluminės talpos, šilumos laidumo, antikorozijos, ilgaamžiškumo, atsparumo kristalizacijai ir geras tepimo savybes. Būtent tokius rodiklius turi propilenglikolio vandens tirpalo pagrindu pagaminti šilumnešiai.

Proplilenglikolis yra ekologiškas bei saugus atsitiktinio patekimo į vandentieikio sistemą atveju. Skystis yra aukštos koncentracijos, todėl jį galima skiesti vandeniu iki norimos užšalimo temperatūros. Koncentruoto propilenglikolio užšalimo temperatūra  -64°C

Galimi įvairūs šilumnešių gamybos būdai. Galime maišyti pagal tūrį. Tai patogu, kada neturime svarstykių, bet turime aiškaus tūrio indus.

Aušinimo skysčio %, tūrio dalys

Tankis esant 20 0C, g/cm³

Užšalimo temperatūra 0C

25

1,023

-10

30

1,029

-13

35

1,033

-17

40

1,037

-21

45

1,042

-26

50

1,045

-32

 

Ruošiant šilumnešius pagal masę, gaunami panašūs rezultatai, kaip ir ruošiant pagal tūrį. Atsirandantys nukrypimai yra dėl to, kad propilenglikolis šiek tiek sunkesnis už vandenį (1L propilenglikolio sveria ~1,1kg).

 

·       1 kg koncentrato skiedžiant 1 litru vandens - užšalimo temperatūra -34°C

·       1 kg koncentrato skiedžiant 2 litrais vandens - užšalimo temperatūra -14°C

·       1 kg koncentrato skiedžiant 4 litrais vandens - užšalimo temperatūra -8°C

·       1 kg koncentrato skiedžiant 9 litrais vandens - užšalimo temperatūra -3°C

 

Siekiantiems didelio tikslumo ruošiant šilumnešius, pagelbsti tokio tipo grafikai, pagal kuriuos galima paruošti itin tikslius mišinius. Reikia atminti, kad tokiuose grafikuose dažniausiai nurodomi duomenys ruošti mišinius pagal masės dalis ar masės %.

Dažų ir lakų pramonėje

 

Dažų ir lakų pramonėje, taip pat naudojamas propilenglikolis. Jis naudojamas kaip plastifikatorius siekiant išgauti atitinkamą dažų ir lakų klampą, kaip pigmentų, aliejinės fazės, dervų tirpiklis, mastikų drėgmę išlaikanti medžiaga. Propilenglikolio ir vandens pagrindo dažai yra pusiau blizgūs todėl dažnai sutinkami kaip įvairių interjere esančių dangų sudėtinė dalis. Dėl mažesnio garavimo padidėja dažų džiūvimo laikas, todėl jie ilgiau išsilaiko nepakitę sandėlyje, o dirbant sunaudojami mažesni jų kiekiai. 

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: netaikoma

Pavojaus piktogramos: 

netaikoma

Pavojingumo frazės: netaikoma

Atsargumo frazės: netaikoma

CHEM055

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password