VARIO SULFATAS PENTAHIDRATAS 98% (tech grade), kg

5,99 €
CHEM064
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Vario sulfatas pentahidratas

Cupric sulphate, Blue vitriol (pentahydrate), Bluestone (pentahydrate), Bonattite (trihydrate mineral), Boothite (heptahydrate mineral), Chalcanthite (pentahydrate mineral), Chalcocyanite (mineral) Copper, Sulphate pentahydrate

Formulė

CuSO4 · 5H2O

Struktūra

Vario sulfatas 2DVario sulfatas 3D

IUPAC

Vario sulfato pentahidratas (Copper sulfate pentahydrate)

INCI

COPPER SULFATE

CAS

7758-99-8

Molinė masė

249,68 g/mol

Tankis

2,3 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

Pentahidratas

316 g/L (0 °C)

2033 g/L (100 °C)

Vario sulfatas, kurio formulė CuSO4 ∙5H2O, kitaip dar žinomas kaip mėlynasis akmenėlis dėl ryškiai mėlynos kristalų spalvos. Jis lengvai tirpsta vandenyje ir turi platų pritaikomumą. Vario sulfatas gaminamas pagal GOST 19347-84 standartą ir yra markės A pirmosios rūšies, B pirmosios ir antrosios rūšies.

Pagal fizikinius - cheminius rodiklius vario sulfatas turi atitikti tokias normas:

Rodiklio pavadinimas

Rūšių normos

A

B

Aukščiausia

Pirma

1 rūšis

2 rūšis

1

Vario sulfato masės dalis, perskaičiavus į CuSO4∙5H2O, proc., ne mažiau

99,1

98,0

95,0

93,0

Perskaičiavus į varį, proc.

25,20

24,94

24,17

23,67

2

Geležies masės dalis, proc., ne daugiau

0,02

0,04

0,03

0,10

3

Laisvos sieros rūgšties masės dalis, proc., ne daugiau

0,25

0,25

0,25

0,30

4

Neištirpusių vandenyje nuosėdų masės dalis, proc., ne daugiau

0,03

0,05

0,04

0,10

5

Arseno masės dalis, proc., ne daugiau

0,0002

0,012

0,012

0,03

Vario sulfatas naudojamas gana plačiai, bet kai kurios grybelių rūšys gali adaptuotis prie padidėjusios vario jonų koncentracijos. Maišant vario sulfatą su kalcio hidroksidu (gesintomis kalkėmis) gaunamas Bordo mišinys (Bordeux mixture), kuris susideda iš vario hidroksido ir kalcio sulfato, bei naudojamas grybelių profilaktikai nuo vynuogių, melionų ir kitų uogų.

Cheshunt junginys yra vario sulfato ir amonio karbonato mišinys naudojamas sodininkystėje siekiant išvengti sėjinukų augimo slopinimo. Vario sulfatas nėra naudojamas žemės ūkyje kaip herbicidas, bet puikiai tinka profilaktikai nuo invazinių vandens augalų arba augalų augančių prie vandens vamzdynų. Baseinuose naudojamas dumblių profilaktikai.

Akvariumuose vario sulfatas naudojamas gydyti žuvis nuo parazitinių infekcijų arba akvariumo sraigių naikinimui. Vario jonai labai toksiški žuvims, todėl naudojant akvariumuose reikia būt atsagiems ir nepadauginti. Daugumą dumblių galima naikinti su labai mažomis vario sulfato koncentracijomis. Vario sulfatas slopina kai kurių bakterijų augimą, pvz. Escherichia coli.

Augalininkystėje vario sulfatas vaismedžių ir uoginių augalų soduose gali būti naudojamas pagrindinių grybinių ligų profilaktikai, vaismedžių, uoginių augalų, gėlių ir kai kurių daržovių grybinių ligų profilaktikai, vario nepakankamumo dirvoje bei vaismedžiuose ir uoginiuose augaluose korekcijai, apsaugai nuo dumblių augimo gėlių vazonuose; samanų ir kerpių augimo stabdymui ant vaismedžių, kenksmingų organizmų intervencijų per vaismedžių žaizdų prevencijai, vaisių vyniojimo popieriaus impregnavimui, siekiant išvengti puvinių pasireiškimo sandėliavimo metu. Varis sustiprina augalų kvėpavimo intensyvumą, todėl juose pagerėja baltymų apykaita, augalai ima sparčiai vystytis ir augti. Kai vario pakanka augalams, jie tampa atsparesni ligoms ir kenkėjams, patys augalai slopina grybinių ligų vystymąsi, todėl užaugina gausesnį vaisių ir sėklų derlių.

Vario sulfatu ypač naudinga tręšti durpinį dirvožemį (1 m2 dirvožemio - 1 -1,5 g vario sulfato). Šio trąšų kiekio dažniausiai pakanka 5-6 metams. Vario sulfato tirpalu taip pat patariama vegetacijos metu nupurkšti augalus: 10 litrų vandens reikia ištirpinti 2 – 5 g vario sulfato. 

Prieš sėjimą daržovių sėklas, rekomenduojama išmirkykite vario sulfato tirpale: 1 litre vandens - 2 g vario sulfato. Šiaip vario sulfatas prastai tirpsta šaltame vandenyje, todėl jį reikia tirpinti tik karštame vandenyje. Vario sulfato tirpalu anksti pavasarį, kol dar nesprogo pumpurai, ir vėlai rudenį, kai augalai numetė lapus, patariama nupurkšti vaismedžius ir vaiskrūmius.

Paprastai ruošiamas 1 % vandeninis tirpalas. 10 l tirpalo paruošimas: 10 l vandens ištirpinkite 100 g vario sulfato. Purškite augalus pavasarį prieš pumpurų brinkimą. Sodinant vaismedžius, šaknų gumbų prevencijai šaknis pamirkykite vario sulfato tirpale. Įspėjimas! Nenaudokite labai stiprios koncentracijos tirpalų, gali apdeginti augalus! Vario sulfatu rekomenduojama apdoroti augalus tokių simptomų prevencijai: chlorozės (lapų, ūglių, stiebų spalvos pakitimai), deformacijos, dėmės, lapų kritimas, džiūvimas, nekrozės (audinių ar augalo dalių žuvimas, pajuodavimas) ir kt.

  • Sąmanų ir kerpių naikinimui ruošiamas tirpalas- 50g / 1L;
  • Sieros puvinio, miltligės naikinimui ruošiamas tirpalas- 30 g / l,
  • Apsaugai nuo grybelio - 100 g vario sulfato sumaišoma su 5 litrais vandens + 100g gesintų kalkių sumaišoma su 5 litrais vandens. Medžiagos maišomos atskirai, o kada pilnai ištirpsta sumaišomos kartu. Veikimo trukmė apie 5 valandas.

Vario sulfatas yranaudojamas kaip trąša:

  • Didina žiedadulkių gyvibingumą
  • Skatina reproduktyvių organų sudarymą ir cukrų kaupimąsi
  • Sumažina javų išgulimą
  • Didina augalų atsparumą grybinėms ir bakterinėms ligoms
  • Būtinas naudojant dideles azoto normas, ypač tręšiant amonio turinčiomis trąšomis

Javams: 50-100 g/ha
Rapsams: 50-100 g/ha
Kukurūzams: 50-100 g/ha
Daržovėms: 50-100 g/ha

Statyboje vario sulfatas naudojamas, kaip betono priedas didinanti vandens įgeriamumą, bei suteikiantis dezinfekcinių savybių prieš pelėsį, sąmanas. Taip pat gali būti naudojamas druskų nuosėdų, rūdžių valymui nuo klinkerio, plytų, tinko ar betono paviršiaus. Vario sulfatas naudojamas medienos impregnavimui, kad ją apsaugoti nuo medieno grybelio, pelėsių, puvimo. Jį patogu naudoti, nes dėl savo ryškios spalvos matomas padengtas paviršius. Vario sulfatą taip pat galima naudoti mineralinių dažų gamyboje, dėl suteikiamos spalvos, kuri gali būti tiek mėlyna, tiek žalia, tiek ruda.

Veterinarijoje vario sulfatas naudojamas kanopų ligų profilaktikai, bei gydymui paruošiant vario sulfato tirpalo voneles gyvūnams. Jis taip pat naudojamas pašarų prieduose bei premiksuose, kaip vario šaltinis. Naudojamos koncentracijos svyruoja iki 0,2-0,3% nuo premikso masės.

Mokyklų eksperimentuose vario sulfatas naudojamas kristalų auginimui. Paruošiamas sotus tirpalas, t.y. vandenį pašildome ir jame maišydami tirpiname vario sulfatą tol, kol jis nebetirpsta. Į šiltą tirpalą įmerkiamas siųlas, viela, ar koks metalinis objektas taip, kad neliestų indų sienelių, bei paliekama ataušti.Kai ant siūlo atsiras kristaliukai, išimkite jį iš tirpalo ir atrinkite patį didžiausią ir lygiausią kristalą.Pririškite kristalą prie naujo siūlo taip, kad jis būtų indo centre. Auginkite kol turėsite gražų, didelį kristalą. Nepamirškite kartkartėmis įpilti daugiau tirpalo, nes skystis pamažu garuos. Tam kitame stiklainyje paruoškite tokį patį tirpalą ir leiskite jam pastovėti.

Taip pat vario sulfatas gali būti naudojamas liepsnos nudažymui. Degant liepsnai vario jonai ją nudažo ryškiai žalia spalva. Kaip ugnies šaltinis dažniausiai naudojami alkoholiai: metanolis arba etanolis.

Metalo apdirbimo pramonėje vario sulfatas naudojamas kaip elektrolitinio dengimo vonių komponentas. Dengiant metalą dažniausiai naudojama kelių sluoksnių technologija: pirmas sluoksnis yra oksiduota geležis (juodos spalvos). Šis sluoksnis turi tvirtą sukibimą su geležies paviršiumi, bei turi porėtą struktūrą, dėl ko geriau prikimba kiti sluoksniai. Antru sluoksniu dengiamas varis redukuojant vario sulfatą, kuris užpildo poras, bei yra „klijuojanti/amortizuojanti“ medžiaga tarp geležies bei trečiojo sluoksnio t.y. nikelio arba chromo.

Vario sulfatas taip pat naudojamas vario arba cinko plokštelių ėsdinimo procesuose dėl savo švelnaus ėsdinimo. Taip pat gali būti naudojamas juvelyrikoje išėsdinti piešinius. Ši technika vadinama „Šampalvė“ technika.

Dažyme vario sulfatas naudojamas kaip dažų fiksatorius daržovių dažyme. Jis dažniausiai išryškina žalią spalvą ir/arba žalius atspalvius dažuose. Labai dažnai dažai turintys vario sulfato sutinkami metalų ir keramikos dekoravime Galimas vario sulfato panaudojimas mene dengiant paviršius jo tirpalu, bei jam džiūstant formuojasi kristalai, kurie suformuoja ypatingas formas ant paviršių. Spaustuvėse vario sulfatą naudoja kaip priedą rašale, bei klijuose, siekiant apsaugoti knygas nuo vabzdžių poveikio.

Chemijos pramonėje naudojamas gana ribotai. Dažniausiai sutinkamas celiuliozės acetato pluošto gamyboje. Bevandenis vario sulfatas naudojamas kaip dehitratuojantis agentas formuoti, bei keisti karboksi (acetatinių) grupių vietas junginiuose. Vario sulfatas pentahidratas sumaisytas su kalio permanganatu naudojamas pirminių alkoholių gavimui.

Analizėje vario sulfatas naudojamas kaip pagalbinė medžaga. Vario sulfatą naudoja kraujo tyrimuose siekiant nustatyti mažakraujystę. Įlašinus kraujo į vario sulfato tirpalą su žinomu tankiu stebimas kraujo lašelio skendimas. Jeigu lašelis neskęsta arba skęsta labai lėtai reiškia kraujyje trūksta hemoglobino. Jeigu kraujo lašelis skęsta greitai, tai rodo, jog kraujyje yra pakankamas kiekis hemoglobino.

Vario sulfatas naudojamas Felingo ir Benedikto tirpalams gaminti, kurie redukuoja cukrus. Vykstant cukraus redukavimui tirpus mėlynas vario (II) sulfatas virsta netirpiu vario (I) oksidu turinčiu raudoną spalvą.

Vario sulfatas taip pat naudojamas gamint Biureto reagentui, kurį naudoja baltymų tyrimams.

Medicinoje vario sulfatas buvo naudojamas vėmimą slopinančiuose preparatuose. Šiuo metu yra nustatyta, kad dėl didelės koncentracijos juose yra per daug toksiškas, kad būtų naudojamas šia paskirtimi, nors Pasaulio sveikatos organizacijos klasifikuojamas kaip priešnuodis.

Maisto pramonėje yra įregistruotas kaip maisto priedas E519 (Dirbtinė rūgštingumą reguliuojanti medžiaga, svarbus mineralas, konservantas).

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H350 Gali sukelti vėžį.

H360D Gali pakenkti negimusiam kūdikiui.

H302 Kenksminga prarijus.

H318 Smarkiai pažeidžia akis.

H317 Gali sukelti alerginę odos reakciją.

H373 Gali pakenkti organams, jeigu medžiaga veikia ilgai arba kartotinai.

H410 Labai toksiška vandens organizmams, sukelia ilgalaikius pakitimus

Atsargumo frazės:

P201 Prieš naudojimą gauti specialias instrukcijas.

P273 Saugoti, kad nepatektų į aplinką.

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių (veido) apsaugos priemones

P301+P312 PRARIJUS: Pasijutus blogai, skambinti į Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biurą arba kreiptis į gydytoją.

P305 + P351 + P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P302 + P352 PATEKUS ANT ODOS: nuplauti dideliu kiekiu muilo ir vandens.

P308 + P313 Esant sąlyčiui arba jeigu numanomas sąlytis: kreiptis į gydytoją.

CHEM064

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password