TRINATRIO CITRATAS 99% (E331 food grade), kg

6,80 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Trinatrio citratas

Citrinų rūgšties natrio druska, natrio citratas

Formulė

Na3C6H5O7

Struktūra

Trinatrio citratas 2DTrinatrio citratas 3D

IUPAC

Trisodium 2-hydroxypropane-1,2,3-tricarboxylate

INCI

SODIUM CITRATE

CAS

6132-04-3

Molinė masė

258.06 g/mol (anhydrous),

294.10 g/mol (dihydrate)

Tankis

1.70 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

95 g/100 mL (20 °C)

Maistui ir gėrimams trinatrio citratas naudojamas kaip prieskonis, aromatizuojantis priedas ar kaip konservantas. ES citrinos rūgšties priedai maisto gaminiuose žymimi E indikatoriumi – E331. Dažniausiai sutinkamas gazuotuose gaiviuosiuose gėrimuose, kaip subtilaus rūgštumo skoniui išgauti. Jis yra švelnesnis nei citrinų rūgšties. Leduose trinatrio citratas naudojamas kaip emulsiklis, neleidžia riebalams atsiskirti nuo visos masės, o karamelei neleidžia jos paviršiuje susidaryti sacharozės (cukraus) kristalams (stabdo sacharozės kristalizaciją). Sūrio gamyboje trinatrio citratas naudojamas kaip stabilizuojantis emulsiklis, kuris lydantis sūriui neleidžia jam tapti lipniu, riebalai neatsiskiria nuo baltymų. Trinatrio citratas dažniausiai sutinkamas pieno milteliuose padažuose, dešrelėse (dažniausiai bratwurst tipo), jogurtuose, džemuose, vaisiniuose žele tipo saldainiuose, vynuose.

Valyme kaip priemonė ar agentas (priedas) kompleksinių junginių sudarymui. Trinatrio citratas su metalais sudarydamas junginius paverčia juos tirpiais. Jis suriša metalus į chelatinę formą, t.y. metalo jonai tampa tirpūs, nebereaguoja su kitais junginiais, bei neišsėda į nuosėdas. Efektyviai valo ir trukdo naujų kalkių nuosėdų atsiradimui vandens garinimo įrenginiuose, katiluose (boileriuose), virduliuose ir kt. Naudojamas kavos aparatų nukalkinimo priemonėse tiek skystose (kaip sudėtinis komponentas), tiek kietose (tiek gryna, tiek kaip viena iš sudedamųjų dalių). Trinatrio citratas gali būti naudojamas kaip pH buferis, t.y. stabilizatorius, kai yra reikalingas lengvas rūgštingumas, bei reikia, kad jis būtų stabilus.

Kosmetikoje trinatrio citratas naudojamas beveik visuose kosmetikos produktuose kaip ingredientas, kuris reguliuoja pH vertę. Gali būti naudojama kaip priemonė odos ir veido priežiūrai – pašalina nuo odos negyvas ląsteles ir pagreitina naujų susidarymą. Trinatrio citratas tinka veido kaukių gamybai pakeičiant citrinų rūgštį, kad būtų gaunama švelnesnė rūgštis, bet išlaikant tas pačias pylingo savybes (trinatrio citrato kristalinė struktūra yra gana panaši į citrinų rūgšties). Pagrindinės INCI funkcijos:

  • pH reguliatorius: Stabilizuoja kosmetikos pH
  • Chelatų sudarymas: Reaguoja ir sudaro kompleksus su metalo jonais, kurie gali turėti įtakos kosmetikos gaminių stabilumui ir (arba) išvaizdai.
  • Maskavimas: sumažina arba slopina produkto kvapą arba pagrindinį skonį

Medicina. Trinatrio citratas organizme metabolizmo metu virsta karbonato jonais, tokiu būdu padidinama kraujo pH, t.y. organizmas šarminamas. Naudojamas organizmo metabolinei acidozei gydyti. Neleidžia inkstuose susidaryti akmenims, nes suriša kalcį. Yra geras antioksidantas, kuris neutralizuoja laisvuosius radikalus, kurie skatina vėžinių ląstelių (auglių) susidarymą. Padeda kūnui geriau absorbuoti mineralus iš maisto produktų. Gali išgydyti skaudančią gerklę, užmušant infekciją sukeliančias bakterijas – skalauti gerklę vandeniniu natrio citrato tirpalu. Trinatrio citratas naudojamas šlapimo takų uždegimo simptomams gydyti.

Kiti trinatrio citrato panaudojimo būdai: Citrinos rūgšties druska natrio citratas yra Benedikto reagento komponentas, kuris naudojamas kiekybiškai ir kiekybiškai identifikuoti redukuojančių cukrų kiekį.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E331 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: netaikoma

Pavojaus piktogramos: netaikoma

Pavojingumo frazės: netaikoma

Atsargumo frazės: netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password