KARBAMIDAS (N46,5) 99%, kg

3,22 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Karbamidas

Carbamide, Carbonic diamide, Carbonyldiamine, Diaminomethanal, Diaminomethanone

Formulė

(NH2)2CO

Struktūra

IUPAC

Karbamidas; Karbonilo diamidas (Urea; Carbonyl diamide)

CAS

57-13-6

INCI

UREA

Molinė masė

60,056 g/mol

Tankis

1,32 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

1079 g/L (20 °C)

1670 g/L (40 °C)

2510 g/L (60 °C)

4000 g/L (80 °C)

Glicerolyje – 500 g/l

Etanolyje – 50 g/l

Acetonitrile - ~4 g/l

Cheminė formulė - (NH2)2CO.

Žemės ūkyje, karbamidas visame pasaulyje populiari azoto trąša, tinkanti įvairioms lauko, daržo bei sodo kultūroms tręšti. Šia trąša lauko ir sodo augalai tręšiami iki sėjos, žieminiai ir daugiamečiai - vegetacijos pradžioje. Vaismedžiai ir vaiskrūmiai iki žydėjimo tręšiami per lapus: purškiant sunaikinami kenkėjų (amarų, obelinių blakučių, erkių ir kt.) kiaušinėliai, vikšreliai ir ligų (degulių, šviesmargės, valksčio) sukėlėjai. Karbamido granulės yra baltos, neturinčios jokių pašalinių priemaišų, apipurkštos preparatais, apsaugojančiais nuo susigulėjimo. Karbamidas priklauso ekologiškai švarių trąšų grupei.

Naudojama kaip papildoma trąša pavasario ir vasaros laikotarpiu.

Augalo pavadinimas

Tręšimo periodas

Trąšos norma (kg/ha)

Žieminiai kviečiai, rugiai ir kvietrugiai

Pavasarį vegetacijai atsinaujinus
Bamblėjimo tarpsnyje 
Plaukėjimo tarpsnyje

100-150

120-150

100-120

Vasariniai kviečiai, miežiai, avižos

Prieš arba po sėjos
Bamblėjimo tarpsnyje

150-200

120-150

Žieminiai rapsai

Pavasarį vegetacijai atsinaujinus
Stiebo augimo tarpsnyje 
Butonizacijos tarpsnyje

100-150

150-200 

100-150

Vasariniai rapsai

Prieš arba po sėjos
Stiebo augimo tarpsnyje 
Butonizacijos tarpsnyje

100-150

150-200 

100-150

Cukriniai runkeliai

Prieš arba po sėjos
6-10 lapelių tarpsnyje

150-200

150-200

Kukurūzai

Prieš arba po sėjos
6-10 lapelių tarpsnyje

150-200

150-200

Pievos ir ganyklos

Pavasarį vegetacijai atsinaujinus 
Po kiekvieno nupjovimo ar nuganymo

100-120 

80-100

Augalai/tręšimo laikas

Trąšų norma, g/m2,

(laistant ar purškiant – g/10l)

Trąšų norma, kg/100m2 (arui)

Žieminiai ir daugiamečiai augalai pavasarį

10-20

1-2

Vasariniai augalai prieš sėją arba sodinimą

10-20

1-2

Augalų tręšimas prieš vegetaciją

5-10

0,5-1

Augalų tręšimas rudenį

2-5

0,2-0,5

Vaismedžiai ir vaiskrūmiai

-purškiant ląją praėjus 5-6 dienoms po žydėjimo ir 25-30 dienų po pirmojo tręšimo

20-30

-

-purškiant pavasarį iki pumpurų brinkimo arba rudenį nukritus lapams

200-400

-

Trąšų normos tikslinamos atsižvelgiant į dirvožemio agrocheminius parametrus, planuojamą užauginti derlių, augalų veisles, meteorologines sąlygas.

Chemijos pramonėje karbamido- formaldehido dervos ir karbamido- melamino- formaldehidas, naudojami jūrų faneros gamyboje. Taip pat karbamidas naudojamas kaip stabilizatorius/ vandens minkštiklis įvairių ploviklių receptūrose.

Pirotechnikoje karbamidas gali būti naudojamas karbamido nitratams, aukšto sprogimo įtaisams gaminti. Jis yra nitroceliuliozės sprogmenų stabilizatorius.

Automobiliuose karbamidas yra naudojamas SNCR ir SCR, siekiant sumažinti NOx teršalus išmetamosiose dujose, susidarančiose dyzeliniuose, dvigubo kuro ir mažo kaloringumo gamtinių dujų varikliuose. Pavyzdžiui, BlueTec sistema yra vandens pagrindu pagamintas karbamido tirpalas išmetimo sistemai. Amoniakas, gaunamas hidrolizuojant karbamidą, reaguoja su azoto oksidu, tokiu būdu atmosfera apsaugoma nuo azoto oksidų. Plačiausiai žinomas pavadinimas ADD BLUE.

Laboratorijose karbamidas, kurio koncentracija yra iki 10 M, yra stiprus baltymų denatūrantas, nes jis sutrikdo nekovalentines jungtis baltymuose. Ši savybė gali būti naudojama siekiant padidinti kai kurių baltymų tirpumą. Karbamido ir cholino chlorido mišinys naudojamas kaip gilus eutektinis tirpiklis.

Energetikoje karbamidas gali būti vandenilio šaltinis energijos gamybai kuro elementuose. Šlapime/nuotekose esantis karbamidas gali būti naudojamas tiesiogiai (nors bakterijos paprastai labai greitai jį suskaido). Vandenilio gamyba karbamido tirpalo elektrolizės metu vyksta esant mažesnei įtampai (0,37 V), todėl sunaudojama mažiau energijos nei vandens elektrolizės atveju (1,2 V).

Kosmetikoje karbamido turintys kremai naudojami kaip aktualūs dermatologiniai produktai, skatinantys odos rehidrataciją. Karbamidas yra pagrindinė sudedamoji dalis plaukų šalinimo priemonėse, pvz „Veet“ ar kt. Taip pat jį galima sutikti kremuose, losjonuose, plaukų kondicionieriuose bei šampūnuose kaip mišinio stabilizatorių, minkštiklį, kondicionierių. Karbamidas įeina į daugumą dantų balinimo priemonių sudėtį.

Medicinoje 40% karbamido preparatai gali būti panaudoti nagų chirurginiam nuvalymui. Karbamidas. 40% „ištirpina nagų plokštelės tarpląstelinę matricą“. Šis vaistas taip pat naudojamas kaip ausų sieros pašalinimo priemonė. Karbamido injekcija, kaip ir fiziologinis tirpalas, anksčiau buvo naudojama abortams atlikti. Kraujo karbamido azoto (BUN, angl. „blood urea nitrogen“) tyrimas yra azoto kiekio, gaunamo iš karbamido, kraujyje matas. Jis naudojamas kaip inkstų funkcijos žymeklis.

Gyvulininkystėje karbamidas naudojamas kaip gana pigus azoto šaltinis prieskrandžio bakterijoms. Taip pat nedidelės karbamido dozės skatina melžiamų karvių pieno išeigą. Šiuo atveju svarbu visavertė ir pilna karvių mityba, priešingu atveju pastovus karbamido naudojimas išprovokuoja stiprią ketozę.

Kelių priežiūroje karbamidas naudojamas kaip nekoroduojanti alternatyva kelių druskai. Tai yra viena iš pagrindinių sudedamųjų dalių “gyvūnams draugiškuose” mišiniuose. Reik turėt uomenyje, kad tai yra mažiau efektyvi priemonė nei tradicinė druska ar kalcio chloridas.

Maisto pramonėje karbamidas naudojamas kaip dažiklis (rusvintojas) pramoniniu būdu kepamuose riestainiuose. Gaminiams suteikia gražiai apkepusios rudos spalvos.

Fermentacijoje karbamidas naudojamas pašaras mielėms fermentuojančioms alkoholį iš cukraus. Dažniausiai sutinkamas mišinys su diamonio fosfatu. Taip pat naudojamas planktono augimui skatinti, bei geoinžinerijoje siekiant išvalyti užterštas vietoves.

Gesintuvuose naudojamas sausame milteliniame užpilde, kaip karbamido kalio hidrokarbonato mišinys

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio ir nėra prekės naudojimo instrukcija, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos: Netaikoma

Pavojingumo frazės: Neklasifikuojama

Atsargumo frazės:

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/naudoti akių apsaugos priemones.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: atsargiai plauti vandeniu kelias minutes. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P401 Laikyti atokiau nuo maisto, gėrimų, gyvulių pašaro.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password