MAGNIO SULFATAS (EPSOM DRUSKA), 99%, kg

2,97 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Magnio sulfatas

Epsom salt (heptahydrate), English salt, Bitter salts, Bath salts

Formulė

MgSO4

Struktūra

Magnio sulfatas 2DMagnio sulfatas 3D

IUPAC

Magnio sulfatas (Magnesium sulfate)

INCI

MAGNESIUM SULFATE

CAS

10034-99-8 (heptahidratas)

Molinė masė

246,47 g/mol (heptahidratas)

Tankis

1,68 g/cm3 (heptahidratas)

Tirpumas

Vandenyje:

113 g/100 mL (20 °C)

Magnio sulfatas dažniausiai sutinkamas kaip magnio heptahidratas arba kaip epsomito mineralas. Plačiau žinomas kaip Epsom druska. Dažniausiai sutinkamas kaip trąša, bet turintis daug ir kitų panaudojimo sričių, pvz rakščių šalinimui.

Sodininkystėje, žemdirbystėje magnio sulfatas naudojamas kaip trąšos. Naudojama tręšimui per lapus ir laistymui, lengvai tirpsta ir nepalieka nuosėdų vandenyje. Sudėtyje esantis didelis kiekis magnio ir sieros skatina augalo fotosintezės procesą, augimą bei vystymąsi. Gali būti naudojamos papildomam tręšimui per dirvą, ypač esant magnio trūkumui ir didžiausio poreikio laikotarpiu. Magnio sulfatas sodininkystėje ir daržininkystėje naudojamas magnio trūkumui augaluose ar dirvožemyje koreguoti. Šio junginio pranašumas prieš kitas magnio druskas yra didelis jo tirpumas, todėl gali būti naudojamas tręšimui per lapus. Palyginus su kitomis magnio trąšomis, jo reakcija yra neutrali ir beveik neturi įtakos dirvožemio pH reakcijai. Dažniausiai naudojamas sodo (vaismedžiams, uoginiams augalams), šiltnamio (agurkams, pomidorams, paprikoms), daržo (salotoms, ridikėliams, bulvėms), vazoniniams augalams ir kai kurioms gėlėms, pvz.: rožėms tręšti. Tręšimui per lapus - naudojama 0,1-0,6% koncentracijos tirpalą (10-60 g/10 l vandens). Vaismedžiai ir vaiskrūmiai purškiami 1% koncentracijos tirpalu (100 g/10 l vandens). Tręšimui per šaknis - dekoratyviniai augalai, gėlės, vejos ir kiti augalai laistomi 0,2% koncentracijos tirpalu (20 g/10 l vandens).

Kosmetikoje magnio sulfatas naudojamas kaip bazė, epsom druska vonios druskų gamyboje. Vonios druskose magnio jonai padeda lengviau įsisavinti kitus aktyvius komponentus, bei suteikia odai švelnumo pojūtį. Naudojant Epsom druską ji nereaguoja su organiniais komponentais, bei nekeičia nei vonios vandens nei odos pH. Pagrindinės INCI funkcijos:

  • Tūris: sumažina matomą kosmetikos tankį.
  • Klampumo kontrolė: padidina arba sumažina kosmetikos klampumą

Akvariumuose ar akvakultūroje magnio sulfatas heptahidratas naudojamas pastovios magnio koncentracijos palaikymui jūriniuose akvariumuose, kuriuose laikomi dideli koralų kiekiai. Jis yra lėčiau įsisavinamas kacionavimosi metu, todėl lėčiau išsenka jo atsargos. Magnio sulfatas naudojamas stabilizuoti šarmingumui ir kalcio kiekiui, nes esant magnio trūkumui, kalcis iš joninės (tirpios) formos pereina į kietą (nepasisavinamą) kalcio karbonato formą.

Maisto pramonėje magnio sulfatas gali būti naudojamas kaip priedas alaus gamyboje padidinant mineralų reikalingų mielių augimui kiekį arba kaip koaguliantas tofu gamybai.

Sporte magnio sulfatas naudojamas kaip priemonė nuimanti raumenų įtempimą, mėšlungio požymius. Epsom druska naudojama voniose, kur magnis sorbuojamas per odą, taip jis dėl osmosinio slėgio daug greičiau pasiekia raumenis ir kraujotaką, nei per virškinamąjį traktą. Kadangi naudojama beveik visa kūno oda, pasisavinimo paviršiaus plotas tampa itin didelis, todėl veiksmingumas yra labai didelis. Į ledo vonias dedama Epsom druskos, kad būtų pasiektas "minkšto ledo" pojūtis. Kuo daugiau druskos ištirpsta vandenyje, tuo didesnė jonų jėga, žemesnė užšalimo temperatūra ir minkštesnis ledas galiausiai susidaro. Pavyzdžiui, įpylus 3-5 kg Epsom druskos, visa ledo konsistencija tampa kaip "šliurpis". Toks ledas tampa saugesnis nes padeda išvengti įpovimų ir sužeidimų.

Medicinoje magnio sulfatas naudojamas kaip pagrindinė žaliava intraveniniams tirpalams ruošti. Sunkia preeklampsija ar eklampsija sergančių nėščių moterų traukulių gydymui bei profilaktikai. Hipomagnemijos gydymui ir profilaktikai. Polimorfinės skilvelių aritmijos (torsades de pointes) gydymui. Priešlaikinio gimdymo stabdymui. Vidurius laisvinantis preparatas.

Chemijoje bevandenis magnio sulfatas dėl savo hidrofilinių savybių įprastai naudojamas kaip drėgmę sugerianti medžiaga organinėje sintezėje. Kaip elektrolitas vario sulfato gamybos procese.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos: Netaikoma 

Pavojingumo frazės: Netaikoma

Atsargumo frazės: Netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password