NATRIO SILIKATAS (Skystas stiklas), 50%, L

1,80 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio silikato tirpalas

Skystas stiklas,

Formulė

Na2O(SiO2)x · xH2O

Struktūra

 

IUPAC

Disodium dioxido(oxo)silane

CAS

1344-09-8

Molinė masė

122,06 g/mol

Tankis

1,36 g/cm³ prie 20 °C

Tirpumas

Tirpumas vandenyje maišosi bet kokiu santykiu

 

Statybose apdorojamas betonas natrio silikato tirpalu, daugumoje mūro gaminių padeda sumažinti poringumą. Dėl padidėjusio poringumo sumažėja vandens įsiskverbimas. Cheminė reakcija vyksta su pertekliniu kalcio hidroksidu (Ca(OH)2), esančio betone, kuris visam laikui susieja silikatus su paviršiumi, todėl jie yra daug patvaresni ir atsparūs vandeniui. Šios dangos yra žinomos kaip silikatiniai mineraliniai dažai. Skysto stiklo tirpalu galima sutvirtinti kalkinių betonų paviršių tiesiog padengiant betono paviršių ir leidžiant išdžiūti skystam stiklui. Jeigu džiūvimo metu ant paviršiaus patenka vandens, jis išplauna skystą stiklą.

Plovimo pramonėje skystas stiklas naudojamas kaip pagalbinis komponentas, kuris padidina ploviklio granulių šiurkštumą. Taip pat natrio silikatas apsaugo paviršius nuo agresyvesnių komponentų pažeidžiamojo poveikio, padengdamas plaunamus paviršius mikro plėvele.

Vandens valyme natrio silikatas naudojamas kaip aliuminio koaguliantas ir geležies deflokuliantas nuotekų valymo įrenginiuose. Natrio silikatas prisijungia prie koloidinių molekulių, susidaro didesni užpildai, kurie nusėda į dugną, bei kuriuos galima išfiltruoti.

Maisto apdirbime skystas stiklas buvo naudojamas kaip kiaušinių konservantas, ypač kai nėra galimybės juos šaldyti. Švieži kiaušiniai panardinami į natrio silikato tirpalą (skystą stiklą). Natrio silikatas padengia kiaušinius danga, kuri neleidžia bakterijoms prieiti prie kiaušinių. Naudojant šį metodą apdoroti kiaušiniai gali būti išlaikomi švieži iki penkių mėnesių.

Automobilių remonte natrio silikatas taip pat naudojamas kaip išmetimo sistemos jungčių ir įtrūkimų sandariklis, skirtas duslintuvams, rezonatoriams, išmetimo vamzdžiams ir kitiems išmetimo komponentams remontuoti, su ar be stiklo pluoštu sustiprinančiomis juostomis. Šiam tikslui natrio silikatas (60-70%) įprastai sumaišomas su kaolinu (40-30%), aliuminio silikato mineralu, kad natrio silikato „priklijuota“ jungtis būtų nepermatoma. Natrio silikatas veikia kaip aukštos temperatūros klijai, o kaolinas naudojamas tik kaip aukštos temperatūros dažiklis. Natrio silikatas gali būti naudojamas norint užpildyti tarpus tarp cilindrų galvutės tarpinių. Dažniausiai naudojamas aliuminio lydinio cilindrų galvutėms, kurios yra jautrios šilumą sukeliančioms paviršiaus deformacijoms. „Skystasis stiklas“ (natrio silikatas) į sistemą įpilamas per radiatorių ir leidžiamas cirkuliuoti. Natrio silikatas suspenduojamas aušintuve, kol jis pasiekia cilindro galvutę. Esant 100-105 °C temperatūrai (212-221 °F), natrio silikatas praranda vandens molekules, kad susidarytų stiklines plombas, kurios lydymosi temperatūra viršija 810 °C (1490 °F). Natrio silikatas naudojamas kartu su magnio silikatu, naudojamas montavimo pastai gaminti. Ištirpinus vandenyje, tiek natrio silikatas, tiek magnio silikatas sudaro storą pastos pavidalo medžiagą, kurią lengva naudoti. Kai vidaus degimo variklio išmetimo sistema įkaista iki savo darbo temperatūros, šiluma išstumia visą pastos perviršį. Likę silikato junginiai turi stiklo tipo savybių, todėl tai laikinas, trapus remontas. Natrio silikatas gali būti naudojamas kaip regeneracinių pastų sudedamoji dalis.

Atsparių ugniai medžiagų gamyboje Natrio silikatai pasižymi savybe pūstis (plėstis) kai yra veikiami karščio. Besiplečiantis natrio silikatas apsaugo padengtą medžiagą nuo karščio. Skystas stiklas yra naudojamas kietųjų medžiagų, tokių kaip vermikulitas ir perlitas, rišiklis. Kai skystas stiklas sumaišomas su minėtais lengvais užpildais, gautą užpildą galima naudoti sunkioms, aukštos temperatūros ugniai atsparioms izoliacinėms plokštėms, pasyviai priešgaisrinei apsaugai ir aukštoms temperatūros izoliacinėms medžiagoms, pvz., formuojant vamzdžių izoliaciją. Sumaišant su smulkiai suskaidytais mineraliniais milteliais, pvz., Vermikulito dulkėmis, galima gaminti aukštos temperatūros klijus.

Geologijoje natrio silikatas dažnai naudojamas gręžimo skysčiuose, siekiant stabilizuoti gręžinių šulinius ir išvengti gręžinio sienų sutrūkinėjimo. Tai ypač naudinga, kai gręžiniai prasiskverbia per molingas struktūras, kuriose yra tirpių molio mineralų, tokių kaip smektitas arba montmorilionitas. Natrio silikatas su priedais buvo įšvirkščiamas į žemę, kad ją sukietintų, ir tokiu būdu išvengti tolesnio labai radioaktyvaus vandens nuotėkio iš Fukušimos Daiichi atominės elektrinės Japonijoje 2011 m.

Keramikoje natrio silikatas yra naudojamas kaip deflokuliantas liejant, kad sumažintų klampumą ir molio minkštinimui reikalingą vandens kiekį. Jis taip pat naudojamas keramikos plyšio efekto sukūrimui. Tai taip pat yra pagrindinis „magiškojo vandens“ agentas, kuris naudojamas sujungiant molines dalis, ypač jei abiejų dalių drėgmės lygis skiriasi.

Dažyme natrio silikato tirpalas naudojamas kaip fiksatorius rankiniam dažymui reaktyviais dažikliais, kuriems reikia aukšto pH, kad galėtų reaguoti su tekstilės pluoštu.

Mokyklose naudojamas greitam kristalų auginimui, spalvotų nuosėdų sudarymui.

Šaunamųjų ginklų kasečių (apkabų) gamyboje natrio silikatų lipnių savybių naudojimas yra „Colt's Manufacturing Company“ gaminamų juodųjų miltelių revolverių popierinių kasečių gamyboje nuo 1851 m. iki 1873 m., ypač per Amerikos pilietinį karą. Natrio silikatas buvo naudojamas sandariai deginti nitratuotą popierių, kad būtų sudaryta kūgio formos popieriaus kasetė, kurioje būtų laikomi juodi milteliai, taip pat cemento švino rutulys arba kūgio formos kulka atvirame popieriaus kasetės gale. Tokios natrio silikato cementuotos popierinės apkabos buvo dedamos į revolverių cilindrus, taip pagreitinant juodųjų miltelių revolverių „cap-and-ball“ užtaisymą. Šis naudojimas iš esmės baigėsi Colt revolverių įdiegimu, naudojant vario korpusus nuo 1873 m.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

 

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Atsargiai

Pavojaus piktogramos:

 

Pavojingumo frazės:

H315 Dirgina odą

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą

Atsargumo frazės:

P262 Saugotis, kad nepatektų ant odos ar drabužių

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių apsaugos priemones/veido apsaugos priemones.

P303+P361+P353 PATEKUS ANT ODOS (arba plaukų): nedelsiant nuvilkti visus užterštus drabužius. Odą nuplauti vandeniu [arba čiurkšle].

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: atsargiai plauti vandeniu kelias minutes. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

 

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password