TETRANATRIO EDTA (Trilonas-B), 39%, L

4,80 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

EDTA 39%

N,N′-Ethane-1,2-diylbis[N-(carboxymethyl)glycine]

Diaminoethane-tetraacetic acid tetrasodium salt

Edetic acid (conjugate base edetate)

Ethylenedinitrilo-tetraacetic acid tetrasodium salt

Versene

Formulė

C10H16N2O8

Struktūra

Tetranatrio EDTA 2DTetranatrio EDTA 3D

IUPAC

2,2′,2″,2‴-(Ethane-1,2-diyldinitrilo)tetraacetic acid sodium salt

INCI

TETRASODIUM EDTA

CAS

64-02-8

Molinė masė

292,244 g/mol

Tankis

0,860 g/cm3 (at 20 °C)

Tirpumas

Maišosi bet kokiu santykiu žemesniu kaip 39%, esant aukšteniai koncentracijai, kristalizuojasi

Na4EDTA yra aminopolikarboksirūgšties natrio druska, bespalvė vandenyje tirpi kieta medžiaga. Jos konjuguota bazė yra etilendiamintetraacetatas. Plačiai naudojama kalkakmenio ar kalkių nuosėdų tirpinimui, chelatinių junginių sudarymui.

Maisto pramonėje EDTA dedama į kai kuriuos maisto produktus kaip konservantas arba stabilizatorius, kad būtų užkirstas kelias katalizinei oksidacijai, kurios metu kinta produkto spalva. Gaiviuosiuose gėrimuose, kuriuose yra askorbo rūgšties ir natrio benzoato, EDTA mažina benzeno (kancerogeno) susidarymą.

Žemdirbystėje ir sodininkystėje naudojant EDTA galima ištirpinti įvairių metalų jonus esant neutraliam ar žemesniam pH. Tokiu būdu mikroelementai tampa lengviau pasisavinami augalų. Naudojant EDTA tręšimui sunaudojama ženkliai mažiau trąšų, kad pasiekti tokį patį efektą. Metalų jonai surišti EDTA tampa nepaveikiami kitų aplinkoje esančių medžiagų, pvz. Kalcis nesureaguoja su karbonato jonu todėl nesusidaro netirpus kalcio karbonatas, geležis nesureaguoja su fosfatais, todėl nesusidaro netirpus geležies fosfatas.

Metalo apdirbime EDTA daugiausiai naudojama metalų jonų pašalinimui iš vandeninių tirpalų. Ypač pasiteisina kai yra siekiama švelnaus metalo paviršiaus valymo bei norint kad neatsirastų paviršiaus pažeidimų (jie atsiranda valant apnašas su stipriomis mineralinėmis rūgštimis). Natrio EDTA suriša metalų jonus, kurie yra druskų (apnašų pavidale) formoje, taip jas tirpdydami, bet netirpdo paties metalo, nes pH yra šarminis, t.y. lėtinantis metalų korozijos poveikį.

Valymo pramonėje mažina vandens kietumą bei lengvina nuosėdų šalinimą vandens šildytuvuose (boileriuose). Šį chelatą galima sutikti daugumos nukalkinimo priemonių sudėtyje. Plovikliuose EDTA surišdamas metalo jonus, suminkština vandenį, bei padidina paviršiaus aktyvių medžiagų poveikį.

Medicinoje yra naudojama speciali EDTA druska, žinoma kaip natrio kalcio edetatas, metalų jonams surišti chelatacijos terapijos metu, pavyzdžiui, gydant gyvsidabrio ir švino apsinuodijimus. Panašiai naudojama ir geležies pertekliui iš organizmo šalinti. Ši terapija vartojama pakartotinio kraujo perpylimo komplikacijai gydyti, taip pat galima taikyti gydant talasemiją. Stomatologai ir endodontai naudoja EDTA tirpalus, skirtus pašalinti neorganines šiukšles ir sutepti šaknies kanalus. Be to, EDTA tirpalai, kuriuose yra paviršinio aktyvumo medžiaga, atlaisvina kalcifikaciją šaknies kanaluose ir leidžia kanalus formuoti. Naudojama kaip konservantas (dažniausiai padidina kitų konservantų, tokių kaip benzalkonio chlorido ar tiomersalio, poveikį) akių preparatuose ir akių lašeliuose. EDTA yra plačiai naudojama analizuojant kraują. Tai kraujo mėginių antikoaguliantas CBC/FBE, kur EDTA chelatuoja kraujo mėginyje esantį kalcį, sustabdo krešėjimo procesą ir išsaugo kraujo kūnelių morfologiją. EDTA yra skysčio dispergatorius, ir buvo nustatyta, kad ji yra labai veiksminga medžiaga mažinant bakterijų augimą implantuojant intraokulinius lęšius.

Kosmetikoje EDTA druskos yra naudojamos kaip sekvestracinis agentas (angl. „sequestering agent“) šampūnuose, valiklių ir kitose asmens priežiūros priemonėse, siekiant pagerinti jų stabilumą ore, bei pagerinti kosmetikos gaminių veiklumą naudojant juos kietame vandenyje. Tetranatrio EDTA suriša kalcio, magnio ir kitų metalų jonus, taip kosmetikos gaminiai su PAM putoja geriau, reikia mažiau produkto, kad pasiekti norimą efektą. INCI funkcija:

  • Chelatų sudarymas: Reaguoja ir sudaro kompleksus su metalo jonais, kurie gali turėti įtakos kosmetikos gaminių stabilumui ir (arba) išvaizdai.

Laboratorijose EDTA plačiai naudojama metalų jonams išgauti. Biochemijoje ir molekulinėje biologijoje jonų išeikvojimas yra dažnai naudojamas nuo metalų priklausančių fermentų deaktyvacijos metodas, kaip jų reaktyvumo analizė arba slopinti daromą žalą DNR, baltymams ar polisacharidams. Analitinėje chemijoje EDTA naudojama kompleksometrinio titravimo ir vandens kietumo analizėms arba kaip sluoksniuojantis agentas, skirtas metalų jonams pašalinti, kurie trukdytų analizei. Naudojama cemento pramonėje nustatyti laisvo kalcio oksido ir magnio kiekį cemente bei klinkeryje. Naudojama lantanidinių metalų (lantanoidų) atskyrimui jonų mainų chromatografijoje.

Tekstilės pramonėje neleidžia metalų jonams koreguoti (keisti) dažytų produktų spalvos.

Popieriaus pramonėje EDTA slopina metalų jonų, ypač Mn2+, gebėjimą katalizuoti vandenilio peroksido disproporciją, kuris naudojamas balinimui be chloro.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H302 + H332 Kenksminga prarijus ir įkvėpus

H315 Dirgina odą

H318 Smarkiai pažeidžia akis

Atsargumo frazės:

P261 Stengtis neįkvėpti garų ir aerozolio

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/naudoti akių apsaugos priemones.

P301+P312 PRARIJUS: pasijutus blogai, skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOS BIURĄ / kreiptis į gydytoją

P304+P340 ĮKVĖPUS: išnešti nukentėjusįjį į gryną orą; jam būtina patogi padėtis, leidžianti laisvai kvėpuoti.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: atsargiai plauti vandeniu kelias minutes. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password