NATRIO HEKSAMETAFOSFATAS (SHMP), (E452i food grade), 99%

6,61 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio heksametafosfatas

Calgon S
Glassy sodium
Graham's salt
Hexasodium metaphosphate

Metaphosphoric acid, hexasodium salt

Formulė

Na6P6O18

Struktūra

Natrio heksametafosfatas 2DNatrio heksametafosfatas 3D

IUPAC

hexasodium;2,4,6,8,10,12-hexaoxido-1,3,5,7,9,11-hexaoxa-2λ5,4λ5,6λ5,8λ5,10λ5,12λ5-hexaphosphacyclododecane 2,4,6,8,10,12-hexaoxide

INCI

SODIUM HEXAMETAPHOSPHATE

CAS

68915-31-1

Molinė masė

611,7704 g/mol

Tankis

2,484 g/cm3

Tirpumas

-

Natrio heksametafosfatas (SHMP) dar kitaip žinomas kaip natrio polimetafosfatas yra natrio fosfato polimeras.

Maisto pramonėje natrio heksametafosfatas naudojamas kaip emulsiklis ir yra žymimas E452i pagal E sąrašo klasifikaciją. Jį galima sutikti įvairiose užtepėlėse, kondensuotame piene, kiaušinių baltymų koncentratuose, žuvies ir mėsos gaminiuose, vaisių guminukuose ir kt. Tokį platų panaudojimo spektrą sąlygoja ne tik šio junginio gebėjimas aliejinę fazę paskirstyti vandenyje, bet ir drėgmės pojūčio suteikimas, drėgmės išlaikymas adsorbcinėje būsenoje, ko pasekoje maisto produktai ne tik išlieka stabilūs ilgesnį laiką, bet ir tampa ženkliai skanesni. Natrio heksametafosfatas taip pat gali būti sutinkamas pektinų turinčiuose gaminiuose, nes palengvina pektinų tirpimą, bei tolygų išsimaišymą.

Vandens paruošime natrio heksametafosfatas naudojamas kaip efektyvus sekvestrantas (metalo jonų surišėjęs) minkštinant vandenį. Pridedant natrio karbonato, gaunami produktai kurie pakelia pH rodiklį iki 8.0–8.6, iš dalies veikia kaip pH stabilizatoriai, minkštintojai. Taip pat veikia kaip dispersintojas, t.y. isskaidrinantis vandenį. Veikdamas kaip deflokuliantas natrio heksametafosfatas neleidžia sulipti koloidinėms, organinėms ir neorganinėms dalelėms, taip apsaugo vandenį nuo mikroorganizmų dauginimosi esant flokuliacijai (dalelių sulipimui) ir kai neina to pašalinti įprasto filtravimo metu.

Keramikoje natrio heksametafosfatas labai efektyviai veikia kaip deflokuliantas, t.y. priedas padedantis tolygiai paskirstyti molio daleles ir neleidžiantis joms sulipti. Taip pat gali būt naudojamas kaip molio ar dirvožemio dispergentas siekiant įvertinti dirvožemio tekstūrai.

Valymo pramonėje natrio heksametafosfatas naudojamas kaip minkštiklis, neleidžiantis purvo dalelėms nusėsti ant valomų paviršių valymo metu.

Kosmetikoje SHMP naudojamas dantų pastose, kaip dantų apnašų valymo ingredientas, bei priemonė neleidžianti vėl susidaryti apnašoms. Taip pat gali būti naudojamas kaip pagalbinė priemonė tirpinant pektinus. Pagrindinės INCI funkcijos:

  • Antikorozinis: apsaugo nuo pakuotės korozijos
  • Chelatų sudarymas: Reaguoja ir sudaro kompleksus su metalo jonais, kurie gali turėti įtakos kosmetikos gaminių stabilumui ir (arba) išvaizdai.
  • Maskavimas: sumažina arba slopina produkto kvapą arba pagrindinį skonį

Dažų pramonėje natrio heksametafosfatas naudojamas tolygiam dažų paskirstymui ant paviršiaus taip išvengiant pigmentinių dėmių.

Statybose natrio heksametafosfatas naudojamas kaip cemento kietėjimo greitintojas. Jo galima sutikti greitai džiūstančiuose mišiniuose.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E452i keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos: Netaikoma 

Pavojingumo frazės: Netaikoma

Atsargumo frazės: Netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password