NATRIO TRIPOLIFOSFATAS (tech grade), kg

3,19 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio tripolifosfatas

Natrio trifosfatas, tripolifosfatas

Formulė

Na5P3O10

Struktūra

 

IUPAC

Pentasodium triphosphate

CAS

7758-29-4

Molinė masė

367.864 g/mol

Tankis

2.52 g/cm3

Tirpumas

14.5g/100 mL (20 °C)

 

Natrio trifosfatas (STP), dar kitaip žinomas kaip natrio tripolifosfatas (STPP) arba tripolifosfatas (TPP), tai neorganinis junginys turintis formulę Na5P3O10. Tai natrio druska su polifosfato penta anijonu, kuris sudarytas iš trifosfato bazės.

Valymo pramonėje natrio tripolifosfatas naudojamas kaip pagalbinis ingredientas, kuris labai efektyviai minkština vandenį. Dėl savo struktūros yra labai stiprus chelatas, todėl labai efektyviai suriša kalcio, magnio bei kitus metalų jonus, taip ženkliai pegerina valymo procesus. Dėl stipraus krūvio TPP5− anijonas neleidžia metalams sureaguoti su sulfonatais, todėl valymo ir plovimo procesai tampa labai efektyvūs. Pastaruoju metu STPP naudojimas yra ribojamas dėl to kad fosfatai sukelia eutrofikaciją.

Maisto pramonėje naudojamas kaip emulsiklis E451. Plačiai naudojamas žuvies produktuose, mėsos gaminiuose, gyvūnų maiste ir kt. nes pasižymi labia geromis drėgmę sulaikančiomis savybėmis. STPP laisvąją vandens būseną paverčia į adsorbcinę, kuri yra labia stabili ir nemigruojanti, todėl produktai išlieka stabiles, nevandenėja, bei neatsiranda šalia jų skysčio. Dėl šių savybių natrio tripolifosfato panaudojimas maiste yra ribojamas, kad vartotojai nebūtų apgaudinėjami papildomai pridedant vandens svorio. Jeigu yra didesnės dozės ar ilgiau termiškai apdorojama, gaunamas stiprus kartumo jausmas.

Metalo apdirbime natrio polifosfatas yra naudojamas kaip fliusas suvirinime, arba fosfatavimo procese. Taip pat jį galima sutikti tiek antifrizuose ar metalo apdirbimo skysčiuose, kaip antikorozinį priedą, nes tripolifosfatas padeda išlaikyti šarminę terpę, bei pasyvuoja metalo paviršių, tokiu būdu sumažina korozijos poveikį.

Keramikoje STPP gali būti naudojamas kaip takumą gerinantis komponentas, nes sumažina lydymosi tempertūrą, bei suskystina lydalą.

Dažyme pentanatrio trifosfatas naudojamas kaip antipireninis priedas, t.y. jo pridedama į dažus, kad būtų gaunamas nedegus ar ženkliai mažiau degus dažytas paviršius. Pasiekus aukštą temperatūrą, natrio tripolifosfatas pradeda keisti savo struktūrą, plečiasi ir gaunama porėta struktūra, kuri neleidžia deguoniui prieiti prie degios medžiagos paviršiaus. Taip pat jį galime sutikti antikoroziniuose dažuose ar gruntuose, nes dėl savo savybių jis padeda ilgiau išlaikyti metalo paviršių pasyvų.

Odų apdirbime natrio tripolifosfatas naudojamas kaip odą minkštinantis agentas. Jis neleidžia drėgmei greitai išgaruoti, todėl oda ilgiau išlieka minkšta ir elastinga.

Veterinarijoje/medicinoje STPP naudojamas kaip priemonė polisacharidų pagrindo vaistams/veikliosioms medžiagoms pristatyti į reikiamas kūno vietas. Dėl stiprių chelatinių savybių yra labai efektyvus tiek mikroelementų, tiek ir organinių darinių pristatymas į reikiamas organizmo vietas.

 

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E452 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

 

Pavojingumo frazės:

Netaikoma

 

Atsargumo frazės:

Netaikoma

 

 

Panašios prekės

(16 other products in the same category)

chat Komentarai (0)
Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password