NATRIO METABISULFITAS (E223 food grade), 98%, kg

2,50 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio metabisulfitas

Natrio pirofulfitas

Natrio disulfitas

Formulė

Na2S2O5

Struktūra

Natrio metabisulfitas 2DNatrio metabisulfitas 3D

IUPAC

Natrio meta bisulfitas (Sodium metabisulfite)

INCI

SODIUM METABISULFITE

CAS

7681-57-4

Molinė masė

190,107 g/mol

Tankis

1,48 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

45,1 g/100 mL (0 °C)

65,3 g/100 mL (20 °C)

81,7 g 100 mL (100 °C)

Labai gerai tirpsta glicerolyje, mažai tirpus etanolyje.

Natrio metabisulfitas arba natrio pyrosulfitas yra neorganinis junginys, kurio cheminė formulė yra Na2S2O5. Šią medžiagą kartais dar vadina dinatrio metabisulfitu. Jis naudojamas kaip dezinfekavimo priemonė, antioksidantas ir konservantas.

Maisto pramonėje jis naudojamas kaip konservantas ir antioksidantas maiste, jam yra suteiktas E skaičius – E223. Natrio metabisulfitas ir kalio metabisulfitas yra pagrindiniai Campden tablečių ingredientai, kurios yra naudojamos vyno ir alaus gamyboje. Natrio pirosulfitas naudojamas alaus ir vyno bakteriniam augimui stabdyti, bei stabilizuoti juos. Taip pat jį galima sutikti daržovių salotose, nes neleidžia joms pradėt fermentuotis, bei išlaiko šviežių daržovių spalvą, neleidžia joms juoduoti, tamsėti, rudėti. Galima paros dozė yra iki 0,7 miligramo kilogramo kūno svorio. Natrio metabisulfitas oksiduojamas kepenyse iki sulfato, kuris išsiskiria su šlapimu. Natrio pirosulfitas naudojamas kaip balinimo agentas, gaminant kokoso grietinėlę. Gali sukelti alergines reakcijas tiems, kurie jautrūs sulfitams, įskaitant kvėpavimo takų reakcijas.

Valyme dažnai naudojama buitinės gėrimų gamybos bei vyno gamybos įrangos valymui. Jis naudojamas kaip valymo priemonė geriamojo vandens atvirkštinio osmoso membranoms gėlinimo sistemose. Natrio metabisulfitas taip pat naudojamas chloramino pašalinimui iš geriamojo vandens po apdorojimo. Jis naudojamas kaip reduktorius nutraukti sulfido jungtis su susitraukusiais natūralių pluoštų drabužiais, tokiu būdu leidžiant drabužiams po plovimo grįžti į pradinę formą.

Kosmetikos gamyboje natrio metabisulfitas naudojamas antioksidantas ir konservantas. Dažniausiai sutinkamas gaminiuose, kurie yra augalinės kilmės žaliavų pagrindu arba su augalų dalimis pvz.: agurkų, persikų, mangų gabaliukai ar tyrės pagrindas. Šis komponentas padeda išlaikyti nepakitusią spalvą ir apsaugo produktą nuo rūgimo. Pagrindinės INCI funkcijos:

  • Antioksidantas: Slopina reakcijas, kurias skatina deguonis, todėl išvengiama oksidacijos ir apkartimo
  • Konservantas: Slopina mikroorganizmų vystymąsi kosmetikos gaminiuose.
  • Sumažinimas: pakeičia kitos medžiagos cheminę prigimtį, pridedant vandenilio arba pašalinant deguonį

Metalų apdirbime natrio disulfitas naudojamas nusodinti auksą iš aurino rūgšties (aukso, ištirpinto karališkajame vandenyje (Aqua regia) – koncentruotų azoto ir druskos rūgščių mišinys santykiu 1:3). Pramonėje naudojamas kaip SO2 šaltinis (sumaišytas su oru ar deguonimi) cianido naikinimui komerciniame aukso cianidavimo procese. Taip pat natrio metabisulfitas naudojamas dažų ėsdinimui nuo geležies lydinių mėginių atliekant mikrostruktūrinę analizę.

Vandens gerinime natrio pirosulfitas naudojamas nutekamųjų vandenų valyme, šešiavalenčio chromo redukcijai į trivalenį chromą, kuris gali būti nusodintas ir pašalinamas iš vandeninio atliekų srauto. Taip pat jis gali būti naudojamas norint pašalinti chloro likutį nutekamąjame vandenyje. Tai yra labai aktualu, kai yra keičiamas baseino vanduo ir išleidžiamas į vietinius vandens valymo įrenginius.

Sodininkystėje koncentruotas natrio metabisulfitas gali būti naudojamas pašalinti medžių kelmus.. Natrio metabisulfitas skaido kelmų ligniną, taip palengvinant jų irimą ir pašalinimą. Koncentracija turi būti ne mažiau kaip 98 %, kad efektas būtų maksimaliai greitas, priešingu atveju procesas tampa ženkliai ilgesnis.

Medicinoje natrio metabisulfitas pridedamas prie vietinių anestezijos (lidokaino ir kt.) tirpalų, kad išvengti vazokonstrikcinio adrenalino oksidacijos ir taip prailginamas tirpalo tinkamumo (galiojimo) laiką. Jis naudojamas kaip pagalbinė medžiaga kai kurioms tabletėms, pvz., Paracetamoliui. Maždaug 0,5 mg vartojamas epinefrino autoinjektoriuose, pvz., EpiPen. Labai svarbus su sveikata susijęs šios medžiagos aspektas yra tai, kad jis gali būti pridedamas prie kraujo tepinėlio atliekant pjautuvinės anemijos (ir kitų panašių hemoglobino mutacijų formų) tyrimą.

Konservavime natrio metabisulfitas naudojamas kaip fungicidas, bei antimikrobinis priedas transportuojant drabužius ar batus. Dažniausiai sutinkamos plastikinės pagalvėlės, turinčios bevandenį natrio pirosulfitą. Jam sugeriant drėgmę iš aplinkos yra išskiriama į aplinką nedidelės dozės sieros dioksido, taip užtikrinama gaminių higiena.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E223 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H302 Kenksminga prarijus.

H318 Smarkiai pažeidžia akis.

EUH031 Kontaktuodama su rūgštimis išskiria toksiškas dujas.

Atsargumo frazės:

P102 Laikyti vaikams neprieinamoje vietoje.

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius

lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P402+P404 Laikyti sausoje vietoje. Laikyti uždaroje talpykloje.

P501 Turinį/talpyklą išpilti (išmesti) laikantis vietinių teisės aktų reikalavimų.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password