NATRIO PERKARBONATAS 99%, kg

3,30 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio perkarbonatas

Kietas peroksidas, natrio karbonatas peroksidas, kristalinis peroksidas

Formulė

2 Na2CO3 · 3 H2O2

Struktūra

Natrio perkarbonatas 2DNatrio perkarbonatas 3D

IUPAC

Natrio karbonatas peroksihidratas (sodium carbonate—hydrogen peroxide (2/3))

INCI

SODIUM CARBONATE PEROXIDE

CAS

15630-89-4

Molinė masė

156.982 g/mol

Tankis

2,211 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

150 g/l

Natrio perkarbonatas yra balti kristaliniai milteliai, kurių bendrinė formulė yra 2 Na2CO3 · 3 H2O2. Tai natrio karbonato ir vandenilio peroksido junginys kuris yra bespalvis, higroskopiškas, bei vandenyje tirpus. Kartais galima sutikti sutrumpinimą SPC (Sodium Per Carbonate). Šio junginio sudėtyje yra 32.5% vandenilio peroksido nuo bendros masės.

Valymo pramonėje natrio perkarbonatas naudojamas kai kuriuose ekologiškuose balikliuose ar populiariuose valymo ir balinimo priemonėse (pvz. Vanish, Tide, Oxyper, Oxiclean ir kt). Dažniausiai jis sutinkamas kaip sudėtinė dalis, kur natrio perkarbonato būna iki 65%, o likusi dalis natrio karbonato. Koncentratuose ar Superkoncentratuose galima sutikti apie 80%, nors galima rasti ir iki 100%.

Vandens paruošime natrio perkarbonatas gali būti naudojamas geriamojo vandens dezinfekavimui, skaidrinimui ar geriamojo vandens vamzdynų dezinfekcinei profilaktikai. Jis pranašesnis už natrio hipochloritą tuo, kad nepalieka pašalinio kvapo, galima eksploatuoti aukštesnėje temperatūroje. Lyginant su kalcio hipochloritu, natrio perkarbonatas padidina karbonatinį kietumą (kuris gali būti lengvai pašalinamas esant rūgštesniam vandeniui, bet nedidina kalcio kiekio, kuris iškrenta ant paviršių, kaip kalkinės nuosėdos.

Gyvulininkystėje natrio perkarbonatas naudojamas paviršių, pieno šaldytuvų, melžimo įrangos dezinfenkcijai. Paviršių denzinfencijai naudojamas 1-5% tirpalas, sistemų dezinfekcijai 0,25-2% tirpalas esant cirkuliaciniam plovimui. Medžiotojų naudojamas 10% tirpalas trofėjinių laimikių kaulų balinimui. Priklausomai nuo kaulų struktūros gali būti skirtingas balinimo efektas.

Metalo apdirbime naudojamas fliusų litavime, bei elektronikos plokščių nuėsdinime. Taip pat natrio perkarbonatas naudojamas kaip oksiduojantis agentas tauriųjų metalų išgavimo procese.

Kosmetikoje natrio perkarbonatą (1,5-12%) maišant su amonio hidroksidu gaunami plaukų šviesintojai ar plaukių balikliai, kitaip dar vadinami „peroksidinis blondniniškumas“. Natrio perkarbonatas taip pat naudojamas dantų balinime, todėl sutinkamas daugelyje balinančių dantų pastų. Sumaišius natrio perkarbonatą su natrio chloridu ir natrio karbonatu gaunama namudinė dantų pasta su balinančiu efektu. Pagrindinės INCI funkcijos:

  • Dezodorantas: sumažina arba užmaskuoja nemalonų kūno kvapą
  • Oksiduojantis: keičia kitos medžiagos cheminę prigimtį, pridedant deguonies arba pašalinant vandenilį

Laboratorijose natrio perkarbonatas naudojamas organinėje sintezėje siekiant gauti bevandenį vandenilio peroksidą, arba sausą laisvąjį deguonį, kur natrio perkarbonatas netirpsta organiniuose tirpikliuose, bet gali išskirti vandenilio peroksidą. Pavyzdžiui sintetinant trifluorperacto rūgštį kad vykdyt Baeyer–Villiger oksidacijos reakcijas. Tai gana pigus būdas vykdyti reakciją, nenaudojant aukštos koncentracijos vandenilio peroksido.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H272 Gali padidinti gaisrą, oksidatorius

H302 Kenksminga prarijus

H318 Smarkiai pažeidžia akis.

Atsargumo frazės:

P210 Laikyti atokiau nuo šilumos šaltinių/žiežirbų/atviros liepsnos/karštų paviršių.-Nerūkyti.

P220 Laikyti/sandėliuoti atokiau nuo drabužių/lengvai užsidegančių/degių medžiagų.

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/dėvėti apsauginius drabužius/naudoti akių (veido) apsaugos priemones.

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai plauti vandeniu. Išimti kontaktinius lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis.

P370+P378 Gaisro atveju: gesinimui naudoti vandenį.

P401 Laikyti sausoje vietoje ne aukštesnėje kaip 35 0C temperatūroje

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password