KALIO SORBATAS (E202 food grade) 99%, kg

13,50 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Kalio sorbatas

E202, potašo sorbistatas

Formulė

CH3CH=CH−CH=CH−CO2K

Struktūra

Kalio sorbatas 2DKalio sorbatas 3D

IUPAC

kalio heksa 2,4-dienatas

INCI

POTASSIUM SORBATE

CAS

24634-61-5

Molinė masė

150.218 g/mol

Tankis

1,363 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje: 58.5 g/100 mL (100 °C)

Tai sorbo rūgšties natrio druska, kurios cheminė formulė yra C6H7KO2. Tai plačiai naudojamas maisto konservantas, kurio E numeris yra E202. Jis gali būti pagamintas kalio hidroksidui reaguojant su sorbo rūgštimi.

Maisto pramonėje kalio sorbatas panaudojamas, kaip konservantas. Kalio sorbatas naudojamas pelėsių ir mielių augimui maisto produktuose (sūris, vynas, jogurtas, džiovinta miesa, sidras, bealkoholių ir vaisių sulčių gėrimai, kepiniai) slopinti. Jis naudojamas gaminant klevų sirupą, pieno kokteilius. Jis taip pat naudojamas kaip ingredientas džiovintų vaisių produktuose. Kalio sorbato paprastai turi žolelių maisto papildai, nes jis stabdo pelėsių ir kitų mikrobų dauginimąsi ir tai pailgina laikymo trukmę. Rekomenduojama kalio sorbato norma naudojant maisto konservavimui yra iki 0,1% nuo bendros produkto masės. Kalio sorbatas dar vadinamas vyno stabilizatoriumi, patekęs į vyną jis virsta sorbo rūgštimi. Pasibaigus aktyviai vyno fermentacijai ir nuskaidrinto vyno butelius sudėjus į lentynas kalio sorbatas stabdo tolesnį mielių dauginimąsi. Taip sustabdomas tolesnis vyno cukrų virtimas CO2 ir etanoliu. Tai svarbu saldintiems vynams, sorbato į juos dedama prieš pilstant į butelius. Sorbatas paprastai naudojamas kartu su kalio metabisulfitu. Kalio sorbatas dedamas į saldžiuosius, putojančius vynus, sidrus, taip pat į kai kuriuos stalo vynus, kurie po išpilstymo prastai išlaiko skaidrumą.

Kosmetikoje kalio sorbatas E202 naudojamas kaip kosmetikos ir asmeninės priežiūros produktų konservantas kūdikiams skirtuose produktuose, vonios produktuose, muiluose ir plovikliuose, akių makiaže, valymo produktuose, makiažo produktuose, taip pat plaukų, nagų ir odos priežiūros produktuose. Kai kurie kosmetikos ir farmacinių preparatų gamintojai kalio sorbatą naudoja vietoje parabenų. Pagrindinės INCI funkcijos šios:

  • Maskavimas: sumažina arba slopina produkto kvapą arba pagrindinį skonį
  • Konservantas: Slopina mikroorganizmų vystymąsi kosmetikos gaminiuose.

Gyvulinkystėje kalio sorbatas gali būti naudojamas kaip konservantas žemės ūkyje gyvūnų ir paukščių pašarams. Dažniausiai sutinkamas naudojimas yra vasaros laikotarpiu ruošiant pašarus, kurie yra drėgni, apveliami melasa, gliceroliu, propilenglikoliu, bei mineraliniais priedais. Taip paruoštas pašaras dėl šiltos temperatūros greitai pradeda rūgti, todėl dienos eigoje mažėja jo efektyvumas, suėdamumas. Siekiant išvengti papildomo pašarų ruošimo, gyvulių sveikatos pablogėjimo, bei pieno produkcijos kritimo į pašarus pridedama iki 0,1% kalio sorbato nuo bendro ruošiamų pašarų kiekio.

Akvakultūroje kalio sorbatas naudojamas tiek vienas tiek ir kartu su natrio benzoatu ruošiant žvejybinius jaukus. Dažniausiai sutinkamas kvapų skirtų karpių žūklei produktuose, boiliuose, dipuose ir kt. Naudojamos koncentracijos iki 5% nuo bendros masės. Didžiausios koncentracijos būna žaliaviniuose prieduose, kad užtikrinti ilgalaikį jaukų šviežumą. Kalio sorbato tirpumas propilenglikolyje, pašalinio kvapo nebuvimas, lengvas skaidymasis vandenyje, jį padaro vienu iš pagrindinių konservantų.

Farmacijoje kalio sorbatas gali būti naudojamas maisto medžiagų preparatuose, kurias ligoniai maitinami vamzdeliais tiesiai į skrandį, nes tai padeda sumažinti patogeninių bakterijų kiekį

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E202 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: ATSARGIAI

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H319 Sukelia smarkų akių dirginimą

Atsargumo frazės:

P280 Mūvėti apsaugines pirštines/naudoti akių apsaugos priemones

P305+P351+P338 PATEKUS Į AKIS: atsargiai plauti vandeniu kelias minutes. Išimti kontaktinius

lęšius, jeigu jie yra ir jeigu lengvai galima tai padaryti. Toliau plauti akis

P337+P313 Jei akių dirginimas nepraeina: kreiptis į gydytoją

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password