NATRIO TIOSULFATAS PENTAHIDRATAS 99%, kg

3,97 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Natrio tiosulfatas

Natrio hiposulfitas

Formulė

Na2S2O3·5H2O

Struktūra

Natrio tiosulfatas 2DNatrio tiosulfatas 3D

IUPAC

Natrio tiosulfatas -sodium thiosulfate

INCI

SODIUM THIOSULFATE

CAS

10102-17-7

Molinė masė

248.18 g/mol

Tankis

1.667 g/cm3

Tirpumas

Vandenyje:

70.1 g/100 mL (20 °C)

231 g/100 mL (100 °C)

Natrio tiosulfatas dar kitaip žinomas kaip natrio hiposulfitas yra organinė druska, turinti platų pritaikomumą.

Vandens paruošime natrio tiosulfatas naudojamas pašalinti chlorą iš geriamojo vandens, baseinuose, spa, akvariumuose arba apdorojant pramonines nuotekas prieš jas išleidžiant į gamtinius vandenis. Matuojant pH balikliuose natrio tiosulfatas neutralizuoja laisvąjį chlorą taip pašalinamas pigmentų suardymo efektas, todėl indikatoriai gali parodyti tirpalų pH. Tokiu pat principu natrio tiosulfatas neutralizuoja aktyvųjį bromą. Dažniausiai natrio tiosulfatas naudojamas laboratorijose, kai dirbama su stipriais oksidatoriais ir po darbo norima juos saugiai neutralizuoti.

Metalų apdirbime natrio tiosulfatas ir amonio tiosulfatas yra alternatyvūs junginiai cianido druskoms, aukso išgavimo procese. Tiosulfato jonas sudaro stiprius ir vandenyje tirpius kompleksinius junginius su aukso jonais. Natrio tiosulfato privalumas yra jo netoksiškumas, bei aukso surišimas tose rūdose, kur ciano druskos yra neeiksmingos. Trūkumai, jog jo sunaudojimas yra gana didelis ir faktiškai neberegenruojamas po naudojimo.

Fotografijoje natrio tiosulfatas naudojamas sidabro halidų tirpinimui, kad gauti fotografines emulsijas. Taip pat natrio tiosulfatas naudojamas tiek fotografijoje tiek ir kinematografijoje gaminant juostas.

Kosmetikoje natrio tiosulfatas naudojamas kaip gaminių su biologiškai aktyviais komponentais stabilizatoriumi. Produktai su fermentais (enzymais) ilgiau išlieka aktyvūs, nes natrio tiosulfatas puikiai suriša deguonį ir neleidžia sendinti veiklių fermentų. INCI nurodoma funkcija: Redukavimas: pakeičia kitos medžiagos cheminę prigimtį, pridedant vandenilio arba pašalinant deguonį.

Medicinoje natrio tiosulfatas naudojamas kaip priešnuodis apsinuodijus cianidu. Taip pat naudojamas kojų grybelio gydyme, bei kai kurių šalutinių efektų po hemodializės ir chemoterapijos gydymui.

Analitinėje chemijoje natrio tiosulfatas naudojamas jodometriniam titravimui. Laisvąjį jodą natrio tiosulfatas redukuoja iki jodido jono, taip pasikeičia tirpalo spalva ir galima nustatyti laisvojo jodo koncentracija. Šis metodas leidžia nustatyti tikslius kiekius peroksidų, hipochloritų tiek pramoniniuose plovikliuose tiek ir buitiniuose.

Mokyklų eksperimentuose natrio tiosulfatas naudojamas „jodo laikrodžio“ eksperimente kaip viena iš sudėtinių dalių.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos: Netaikoma

Pavojingumo frazės: Netaikoma

Atsargumo frazės: Netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password