KSANTANO GUMA, (E415 food grade), kg

18,00 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Ksantano guma

Ksantano derva, pupenių lipai, ksantano guma, E415

Formulė

C35H49O29 (monomeras)

Struktūra

Ksantano guma 2D

IUPAC

6-[6-[6-(acetyloxymethyl)-2-[3-[3,4-dihydroxy-6-(hydroxymethyl)-5-phosphanyloxyoxan-2-yl]oxy-5-hydroxy-2-(hydroxymethyl)-6-(phosphanylmethyl)oxan-4-yl]oxy-4,5-dihydroxyoxan-3-yl]oxy-2-carboxy-4,5-dihydroxyoxan-3-yl]oxy-7,8-dihydroxy-2-methyl-4,4a,6,7,8,8a-hexahydropyrano[3,2-d][1,3]dioxine-2-carboxylic acid

INCI

XANTHAN GUM

CAS

11138-66-2

Molinė masė

933.748 g/mol

Tankis

1.50 g/cm3

Tirpumas

Maišosi su vandeniu neribotai, bet maišymasis sustoja ties 5% riba dėl tirštinančio efekto

Ksantano guma dar kitaip žinoma kaip ksantano derva, yra polisacharidas su plačiu pritaikomumu. Gaunamas fermentuojant cukrus ar mažuosius polisacharidus (įvairius krakmolus) naudojant bakterijas Xanthomonas campestris.

Maisto pramonėje ksantano derva dažniausiai naudojama padažų, pagardų gamyboje. Ji padeda stabilizuoti emulsijas sutirštindama vandenį, bet ji nėra emulsiklis. Naudojant net 1% ksantano lipų galima labai padidinti produktų klampą. Taip pat naudojant ksantano dervą galima suspenduoti kietąsias daleles pvz. prieskonius ar prieskonines žoleles, taip gaunant patrauklios išvaizdos pagardus. Ledų gamyboje ji padeda sukurti pageidaujamą gaminių tekstūrą. Ksantano guma naudojama pakeisti kiaušinių trynių miltelius su emulsikliais, kad gauti analogiškus produktus su kiaušinių baltymais. Labai populiarus ingredientas be glitiminių produktų gamyboje, kad būtų gaunama panašesnė tešlos struktūra į glitimą turinčių produktų. Dažniausiai naudojamos koncentracijos maiste yra iki 0,5%.

Kosmetikoje ksantano lipai (xantan gum) naudojami dantų pastų gamyboje, kad jos būtų vientisos tekstūros. Viena iš dažniausių panaudojimo sričių yra vandens gelių ruošimas. Taip pat naudojama O/W emulsijose, kad sustiprinti lašelių nesulipimą. Pagrindinės INCI funkcijos:

  • Rišamoji medžiaga: Leidžia sujungti įvairius kosmetikos ingredientus
  • Emulsuoja: Skatina intymių mišinių tarp nesimaišančių skysčių susidarymą, modifikuodamas paviršiaus įtampą (vanduo ir aliejus)
  • Emulsijos stabilizavimas: skatina emulsijos procesą ir pagerina emulsijos stabilumą ir galiojimo laiką
  • Gelio formavimas: skystam preparatui suteikia gelio konsistenciją
  • Odos kondicionavimas: palaiko gerą odos būklę
  • Paviršinio aktyvumo medžiaga: sumažina kosmetikos paviršiaus įtempimą ir prisideda prie tolygaus produkto pasiskirstymo jį naudojant
  • Klampumo kontrolė: padidina arba sumažina kosmetikos klampumą

Naftos gavybos pramonėje ksantano derva naudojama dideliais kiekiais siekiant sutirštinti gręžimo skystį. Skystis naudojamas gręžimo liekanoms iškelti į paviršių, todėl ksantano derva sutirštindama skystį leidžia iškelti kietąsias daleles į paviršių. Sustabdžius gręžimą dalelės lieka suspenduotos gręžimo skystyje ir nenusėda į gręžimo vietą.

Naudojami kiekiai priklauso nuo norimo tirštumo. Kuo daugiau yra dedama, tuo tirštesnis produktas gaunamas. Emulsiją stabilizuoti pakanka 0,1% ksantano dervos nuo produkto masės. Kuo daugiau būtų naudojama, tuo stabilesnė ir tirštesnė emulsija gaunama. Kiekis vyrauja iki 1% nes dar daugiau naudojant gaunamas žele tipo produktas, kuris tampa praktiškai netakus. Naudojant 0,2–0,8% kiekius gaunamas putų produktas. Didinant ksantano dervos kiekį gaunami didesni ir tąsesni burbulai.

Mokyklų eksperimentuose naudojant kiaušinių miltelius (0.2–2.0%) su ksantano guma (0.1–0.4%) gaunami burbulai panašūs į muilo burbulus. Šios putos yra saugesnės naudoti, kai su jomis žaidžia maži vaikai.

Metalo apdirbime ksantano derva naudojama grūdinant plienus, kietinimo procese, kad plienas gautų anglies, bei kietinimo tirpalas būtų stabilus ir tolygus.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Produktas atitinka maisto priedui E415 keliamus reikalvimus, bet nėra skirtas naudoti kaip maisto priedas.

Signalinis žodis: netaikoma

Pavojaus piktogramos: netaikoma

Pavojingumo frazės: netaikoma

Atsargumo frazės: netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password