MANGANO II KARBONATAS, kg

5,74 €
Prekės dydis, kg
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Mangano karbonatas

 Mangano (II) karbonatas, manganese carbonate, manganous carbonate

Formulė

MnCO3

Struktūra

IUPAC

Mangano (II) karbonatas (Manganese (II) carbonate)

CAS

7785-87-7

Molinė masė

114.95g/mol

Tankis

3,12 g/cm 3

Tirpumas

Vandenyje:

Praktiškai netirpsta

Tirpus skiestų rūgščių tirpaluose, CO2

Etanolyje, amoniake bei eteriuose netirpsta.

Mangano karbonatas yra junginys, kurio cheminė formulė MnCO3. Mangano karbonatas natūraliai randamas kaip mineralas rodochrozitas, tačiau jis paprastai gaminamas pramoniniu būdu. Tai blyškiai rausva, vandenyje netirpi kieta medžiaga.

Žemės ūkyje mangano karbonatas naudojamas esant mangano trūkumui ar profilaktikai. Šis junginys puikiai tinka kaip ilgalaikis mangano šaltinis, nes junginys netirpsta vandenyje, todėl jo neišplauna iš dirvožemio, o jame esančios rūgštys, bei bakterijos padaro manganą prieinamą augalams. Mangano (Mn) trūkumas yra augalų sutrikimas, kuris dažnai painiojamas su geležies trūkumu ir atsiranda su juo. Dažniausiai pasireiškia pelkėtuose dirvožemiuose, taip pat ten, kur organinių medžiagų kiekis yra didelis. Manganas gali būti neprieinamas augalams, kuriuose pH yra didelis. Trūkumo gali būti paveikiami svogūnai, obuoliai, žirniai, prancūziškos pupelės, vyšnios ir avietės, o simptomai - geltonuojantys lapai, kuriuose smulkios vietos liekančios žalios. Augalas gali atrodyti sveikas, nes naujų lapų augimas gali atrodyti normalus. Gali pasitaikyti rudų dėmių ant lapų paviršių, o labai nukentėję lapai tampa rudi ir nyksta.

Kosmetikoje mangano karbonatas naudojamas baltų dažų pavidalu, šiuo atveju nurodomas kaip CI 77713. Kaip veiklioji medžiaga naudojama kaip rišiklis arba absorbentas. Tai taip pat leidžia reguliuoti produktų PH. Turi naudojimo apribojimą Europoje: IV / 139. Pagrindinės mangano karbonato funkcijos: Absorbentas: Sugeria vandenį (arba aliejų) ištirpusioje arba smulkioje formoje. Rišamoji medžiaga: leidžia sujungti įvairius kosmetikos ingredientus. Tūrinis: sumažina matomą kosmetikos tankį. Kosmetinis dažiklis: dažoma kosmetika ir (arba) suteikiama odai spalva. Skaidrumo reguliatorius: sumažina kosmetikos skaidrumą arba neskaidrumą. Dažniausiai sutinkamos koncentracijos kosmetikoje 0,65%.

Keramikoje mangano karbonatas naudojamas metalinėms, juodoms, rudoms arba violetinėms/slyvų glazūroms kurti. Kaitinant skyla iki MnO2 ir CO2; turi būti kaitinamas aukštesnėje nei 1080 C temperatūroje, kad MnO2 skiltų į MnO. Mangano šaltinis glazūrose. Karbonatas yra silpnesnis, bet geriau išsisklaido nei oksidas ar dioksidas. Gaunamos rudos spalvos. Violetinės spalvos gaunamos su šarminiu fliusu arba švinu. Naudojamas fliusas su aliuminio oksidu, kad padarytų rausvą spalvą (Mason 6020, kuri yra atspari ugniai). Gali būti metalinis atspalvis, maišant didesniais kiekiais su variu, pvz. Reynolds Gold Metallic glazūra.

Statybų pramonėje mangano karbonatas yra naudojamas cementiniuose mišiniuose siekiant paspartinti kietėjimo procesą, bei suteikti cementiniams mišiniams didesnį kietumą.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: Netaikoma

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės: Netaikoma

Atsargumo frazės: Netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password