GUMIARABIKAS / AKACIJŲ LIPAI (Industrial grade), kg

3,50 €
6,99 €
Sutaupote 50%
Prekės dydis, kg
Kiekis

  • Condition: Išpardavimas!
  • Condition: −50%
  • Available: 

Parametras

Savybė

Akacijų guma

Gumiarabikas, guma sudani, akacijos derva, arabų derva, akacijos guma, akacija, Senegalo derva, indiška guma, acacia gum, acacia, gum, arabic, gum, gum acacia, gum Arabic, gum, acacia, ACACIA SENEGAL GUM

Formulė

mišinys

Struktūra

-

IUPAC

-

INCI

ACACIA SENEGAL GUM

CAS

9000-01-5

Molinė masė

180,41 g/mol

Tankis

1.35 - 1.45 g/cm3

Tirpumas

50 -100 g/L

Gumiarabikas, taip pat žinomas kaip guma sudani, akacijos derva, arabų derva, akacijos guma, akacija, Senegalo derva, indiška guma ir kitais pavadinimais yra natūrali guma, kurią iš pradžių sudaro sukietėję dviejų rūšių akacijų sultys. Gumiarabikas yra sudėtingas glikoproteinų ir polisacharidų mišinys, daugiausia arabinozės ir galaktozės polimerai. Jis tirpsta vandenyje, valgomas ir daugiausia naudojamas maisto pramonėje ir gaiviųjų gėrimų pramonėje kaip stabilizatorius, kurio E numeris E414 (I414 JAV). Gumarabikas yra pagrindinis tradicinės litografijos ingredientas ir naudojamas spausdinant, dažų gamyboje, klijuose, kosmetikoje ir įvairiose pramonės srityse, įskaitant rašalo klampumo kontrolę ir tekstilės pramonę.

Dažų pramonėje gumarabikas naudojamas kaip akvarelės tapybos rišiklis, nes lengvai tirpsta vandenyje. Bet kokios spalvos pigmentas yra suspenduojamas akacijos dervoje įvairiais kiekiais, todėl susidaro akvareliniai dažai. Vanduo veikia kaip priemonė arba skiediklis, skiedžiantis akvarelinius dažus ir padeda perkelti dažus ant paviršiaus, pavyzdžiui, popieriaus. Kai visa drėgmė išgaruoja, akacijos derva paprastai nesuriša pigmento su popieriaus paviršiumi, bet yra visiškai sugeriama gilesniuose sluoksniuose. Jei naudojama mažai vandens, po išgarinimo akacijos derva veikia kaip tikras dažų plėvelės rišiklis, padidina šviesumą ir neleidžia spalvoms pašviesėti. Gumiarabikas leidžia subtiliau kontroliuoti plovimus, nes palengvina pigmento dalelių pasiskirstymą. Be to, akacijos derva sulėtina vandens garavimą, todėl veikimo laikas šiek tiek pailgėja. Į akvarelės pigmentą ir vandenį pridėjus šiek tiek gumos arabiko, pigmentą galima lengviau pakelti iš popieriaus, todėl tai gali būti naudinga priemonė išryškinant spalvą dažant akvarele.

Keramikoje gumi arabikas turi ilgą istoriją kaip priedas prie keraminių glazūrų. Jis veikia kaip rišiklis, padedantis glazūrai prilipti prie molio prieš jį deginant, taip sumažinant žalą gaminant gaminį. Kaip antrinis poveikis, jis taip pat veikia kaip deflokuliantas, padidindamas glazūros mišinio sklandumą, bet taip pat padidindamas tikimybę, kad jis nusėda į kietą fazę, jei kurį laiką nebus naudojamas. Paprastai derva ruošiama į tirpalą karštame vandenyje (paprastai 10–25 g/l), o po bet kokio rutulinio malimo į glazūros tirpalą pridedama 0,02–3,0 % dervos koncentracija, į sausą glazūros svorį. Degimo metu guma išdega žemoje temperatūroje, nepalikdama likučių glazūroje. Pastaruoju metu, ypač komercinėje gamyboje, guma arabikas dažnai pakeičiamas rafinuotesnėmis ir nuoseklesnėmis alternatyvomis, tokiomis kaip karboksimetilceliuliozė.

Maisto pramonėje gumarabikas naudojamas maisto pramonėje kaip stabilizatorius, emulsiklis ir tirštiklis glajui, įdarams, minkštiems saldainiams, kramtomajai gumai ir kitiems konditerijos gaminiams, taip pat gaiviųjų gėrimų saldikliams ir kvapiosioms medžiagoms surišti. Cukraus ir gumarabiko tirpalas vandenyje, gomme sirupas, kartais naudojamas kokteiliams, kad cukrus nesikristalizuotų ir būtų lygi tekstūra. Akacijų derva yra sudėtingas polisacharidas ir tirpios maistinės skaidulos, kurios paprastai pripažįstamos saugiomis žmonėms vartoti. Kai kuriems žmonėms, vartojantiems daugiau kaip 30g ar didesnes dozes per dieną, atsiranda nekenksmingo vidurių pūtimo požymis. Jis nesuyra žarnyne, o fermentuojamas storojoje žarnoje, veikiamas mikroorganizmų; tai prebiotikas (skirtingai nuo probiotiko).

Kosmetikoje akacijų lipai naudojami dėl plėvelę formuojančių savybių. Maišant su vandeniu susidaro tam tikras gelis, kuris pagerina produktų tekstūrą. Gumiarabikas plačiai naudojamas blakstienų tušuose ir akių kontūruose, siekiant pagerinti jų laikymąsi. Dantų pastoje jis taip pat gali turėti aktyvų prieš ėduonį poveikį, kaip ir natrio fluoridas. Jis leidžiamas ekologiškuose kosmetikos gaminiuose. Taip pat ji naudojama lubrikantų pagamintų vandens pagrindu gamyboje. Kosmetikoje galime sutikti akacijų dervos naudojimą kaip maskavimo priemonę: sumažina arba slopina pagrindinį produkto kvapą ar skonį.

Graviravime gumiarabikas taip pat naudojamas siekiant apsaugoti ir išgraviruoti vaizdą litografiniuose procesuose tiek iš tradicinių akmenų, tiek iš aliuminio plokščių. Litografijoje derva pati savaime gali būti naudojama labai šviesiems tonams išgraviruoti, pvz., pagamintiems naudojant penktąją pieštuką. Į akacijos dervą įvairiomis koncentracijomis pridedama fosforo, azoto arba tanino rūgšties, kad tamsesni tonai išgraviruotų iki tamsių juodų atspalvių. Dėl ėsdinimo proceso susidaro plonas adsorbavimo sluoksnis, kuris pritraukia vandenį ir užtikrina, kad aliejaus pagrindu esantis rašalas nepriliptų prie tų vietų. Guma taip pat būtina tai, kas kartais vadinama popierine litografija, spausdinant su lazeriniu spausdintuvu ar kopijavimo aparatu sukurto vaizdo.

Naudojami kiekiai priklauso nuo norimo tirštumo. Kuo daugiau yra dedama, tuo tirštesnis produktas gaunamas. Pupenių lipai taip pat nėra savaime sudarantys gelį, kaip kad ceratonijų lipai.[6] Tačiau paveikus boraksu ar kalciu pupenių lipų molekulės tinklėja ir sudaro gelį. Vandenyje šie lipai yra nejoniniai ir hidrokoloidiniai. Jų neveikia tirpalo joninė jėga ar pH, tačiau jie degraduoja esant kraštutiniam pH ir temperatūrai (t. y., pH 3, kai temperatūra 50 °C).[6] Pupenių lipai lieka stabilūs, kai tirpalų pH >5-7. Stiprios rūgštys sukelia hidrolizę ir naikina klampumą. Stiprūs šarmai didelėmis koncentracijomis irgi linkę mažinti klampumą. Lipai netirpūs daugelyje angliavandenilinių tirpiklių. Pupenių lipai pasižymi didele struktūrine klampa. Jie yra labai tiksotropiniai, kai koncentracija viršija 1%, o kai ši mažesnė už 0,3%, tiksotropija yra menka. Pupenių lipų klampumas yra sinergiškas su ksantano lipais.

Metalo apdirbime guaro derva naudojama grūdinant plienus, kietinimo procese, kad plienas gautų anglies, bei kietinimo tirpalas būtų stabilus ir tolygus bei lėčiau susidarytų garų burbuliukai.

Kuro produktuose guma arabikas naudojamas kaip rišamoji medžiaga kuro anglies gamyboje. Medžio anglys, kurių didžioji dauguma yra miltelių pavidalo, todėl norint suformuoti anglies gabalus ar tabletes, guma arabikas sumaišomas su šiais milteliais ir leidžiamas išdžiūti. Taip suformuota anglis naudojama vandens pypkėse, griliuose, laužų užk9rime ir k.t. Guma arabikas taip pat naudojamas kaip vandenyje tirpus rišiklis fejerverkų kompozicijoje.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

Signalinis žodis: netaikoma

Pavojaus piktogramos: netaikoma

Pavojingumo frazės: netaikoma

Atsargumo frazės: netaikoma

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password