DIDECILDIMETILAMONIO CHLORIDAS (DDAC) 80%, L

5,78 €
Dydis / talpa
Kiekis

    Available: 

Parametras

Savybė

Didecildimetilamonio chloridas

DDAC, dimethyldidecylammonium chloride, 1-Decanaminium, N-decyl-N,N-dimethyl-, chloride, Didecyldimethylammonium chloride, Didecyl dimethyl ammonium chloride, Quaternium-12, Ammonium, didecyldimethyl-, chloride, bardac 2280i

Formulė

C22H48ClN

Struktūra

Didecildimetilamonio chloridas 2DDidecildimetilamonio chloridas 3D

IUPAC

N-Decyl-N,N-dimethyldecan-1-aminium chloride

INCI

DIDECYLDIMONIUM CHLORIDE

CAS

7173-51-5

Molinė masė

362.08 g/mol

Tankis

0,87g/cm3

Tirpumas

Maišosi su vandeniu bet kokiu santykiu

Didecildimetilamonio chloridas (DDAC) yra ketvirtinis amonio junginys, naudojamas kaip antiseptikas / dezinfekavimo priemonė. Tai sukelia tarpmolekulinės sąveikos sutrikimą ir lipidų dvisluoksnių disociaciją. Bakteriostatinis (neleidžia augti) arba baktericidinis (naikina mikroorganizmus) DDAC aktyvumas priklauso nuo jo koncentracijos ir mikrobų populiacijos augimo fazės.[3] Tai plataus spektro biocidas nuo bakterijų ir grybelių ir gali būti naudojamas kaip dezinfekcinis skalbinių valiklis, rekomenduojamas naudoti ligoninėse, viešbučiuose ir pramonėje.

Bitininkystėje didecildimetilamonio chloridas naudojamas gydyti perus, kada juos puola puvinys. Perų puvinys (europinis ar amerikinis) - infekcinė, pradžioje nedengtų, o vėliau dengtų perų liga. Sukėlėjas – Bacterium pluton, Bacillus alvei, streptococcus apis. DDAC veikia kaip plataus spektro antiseptikas sutrikdantis puvinio bakterijų mitybą ir taip išsaugant bičių šeimą.

Medicinoje N-decil-N,N-dimetil chloridas naudojamas labai plačiai: akių lašuose naudojamos koncentracijos nuo 0,004% iki 0.01%. Didesnės koncentracijos naudojamos rankų dezinfekcijos produktuose, nemalonių kvapų šalinimui (nuo kojų, pėdų, pažastų). Dar didesnės koncentracijos produktai skirti plataus spektro mikrobų ir virusų dezinfekcijai. Jis taip pat naudojamas ginekologijoje, chirurgijoje, oftalmologijoje, pediatrijoje, OT, taip pat chirurginių instrumentų, endoskopų sterilizavimui ir paviršių dezinfekcijai.

Kosmetikoje DDAC naudojamas kaip dezinfekcinė medžiaga, bei tuo pačiu kaip emulsiklis, padidinantis riebalų maišymąsi su vandeniu. Dimetildidecilamonio chloridas dažnai naudojamas kaip emulsijų priedas, kuris leidžia gauti skaidrias emulsijas, pvz skiedžiant kvapų koncentratus, maišant eterinius aliejus, ar įdedant vandens pagrindo ekstraktų į riebalinio pagrindo produktus. Taip pat DDAC‘as naudojamas kaip putojimo didintojas, bei kondicionierius, nes dėl savo katijoninės prigimties vilnonius audinius, plaukus padaro švelniais, todėl sutinkamas šampūnuose, plaukų kaukėse, kondicionieriuose. INCI pagrindinės funkcijos:

  • Antistatinis: sumažina statinę elektrą neutralizuodamas elektros krūvį ant paviršiaus
  • Emulsuoja: Skatina intymių mišinių tarp nesimaišančių skysčių susidarymą, modifikuodamas paviršiaus įtampą (vanduo ir aliejus)
  • Plaukų kondicionierius: padaro plaukus lengvai iššukuojamus, minkštus, minkštus ir žvilgančius ir (arba) suteikia apimties, lengvumo ir žvilgesio
  • Paviršinio aktyvumo medžiaga: sumažina kosmetikos paviršiaus įtempimą ir prisideda prie tolygaus produkto pasiskirstymo jį naudojant

Vandens paruošime DDAC‘as naudojamas dekoratyviniuose baseinuose, alpinariumuose, kad apsaugotų juos nuo dumblių susidarymo ir dauginimosi. Taip pat galima jį sutikti kai kuriuose akvariumų ir akvakultūros produktuose. Sutinkamos koncentracijos 0,5-5 mg/l aktyvaus ketvirtinio amonio, kada yra gydomi bakterinio tipo žuvų susirgimai. Taip pat DDAC‘as naudojamas kaip algicidas maudymosi baseinuose, stabdantis vandens žaliavimą ir dumblių augimą. Jis populiaresnis uz BAC‘a, nes turi mežesnę putojimo gebą.

Medienos pramonėje didecildimetilamonio chloridas naudojamas kaip antiseptikas ar antiseptinis impregnantas apsaugantis medieną nuo puvinio ar grybelinio ardymo. Taip pat jis naudojamas siekiant sunaikinti puvinį pažeistoje medienoje. Naudojant DDAC‘ą privalumas yra jo skaidrumas, t.y. mediena nepakeičia savo spalvos, bet tai yra tuo pačiu trūkumas, nes apdirbant medieną, nesimato kur buvo apdirbta.

Popieriaus pramonėje DDAC‘as naudojamas popieriaus ruošime, kad sumažinti biologinį užterštumą, bei tuo pačiu suteikiant stiprumo ir antistatinių savybių pagamintam popieriui.

Sodininkystėje didecildimetilamonio chloridas turi platų panaudojimą dėl medžiagos efektyvumo prieš pelėsį, miltligę, samanas, grybus ir dumblius, todėl naudojamas jų naikinimui tiek kaip augalų apsaugos priemonė, tiek ir kaip įvairių paviršių dezinfekavimo priemonė.

Polimerų ir dangų pramonėje DDAC naudojamas kaip antistatinis agentas, emulsiklis bei konservantas, kuris padeda paviršiams tapti labiau hidrofobiniams, o hidrofobiniams paviršiams lengviau ir tolygiau būti padengiamiems įvairiomis dangomis.

Gyvulinkystėje DDAC‘as naudojamas įvairiuose veterinariniuose preparatuose skirtuose kanopų, ragų grybelinėms ligoms gydytis, gyvūnų gyvenamųjų vietų dezinfekcijai, bei kai kurių odos ligų gydyme.

Svarbu: įdėkite prekę į krepšelį, užpildykite gavėjo anketos duomenis ir patvirtinkite užsakymą. Ačiū!

Taupydami Jūsų brangų laiką, užsakytas prekes pristatysime nurodytuoju adresu Jums patogiu metu visoje Lietuvoje!

*- Prekių nuotraukos gali neatitikti realios prekių ir jų pakuotės išvaizdos, spalvos, komplektacijos ar formos. Informacija prekės aprašyme yra bendro pobūdžio, todėl gali nesutapti su informacija ant prekės pakuotės, bei nėra tikslus prekės panaudojimo būdas. Pateikti duomenys apie prekių likučius ir kainas tam tikrais atvejais gali skirtis nuo realios prekių kainos ir jų likučių

**- Prekyba nuodingomis (toksinėmis) medžiagomis vykdoma laikantis LR Nuodingųjų medžiagų kontrolės įstatymo (aktuali redakcija) numatytomis nuostatomis. Pirkėjas prieš įsigydamas nuodingas medžiagas privalo pateikti leidimą dirbti su nuodingomis medžiagomis

Signalinis žodis: PAVOJINGA

Pavojaus piktogramos:

Pavojingumo frazės:

H301 Toksiška prarijus.

H314 Smarkiai nudegina odą ir pažeidžia akis.

H318 Sukelia rimtą akių pažeidimą.

Atsargumo frazės:

P264 Po naudojimo kruopščiai nusiplaukite rankas.

P260 Neįkvėpti dulkių/dūmų/dujų/rūko/garų/purslų

P301/P310 PRARIJUS: Nedelsiant skambinti į APSINUODIJIMŲ KONTROLĖS IR INFORMACIJOS BIURĄ arba kreiptis į gydytoją.

P303/P361/P353 PATEKUS ANT ODOS (arba plaukų): Nedelsiant nusivilkti/nusivilkti visus užterštus drabužius. Nuplaukite odą su vanduo / dušas.

P305/P351/P338 PATEKUS Į AKIS: Kelias minutes atsargiai skalaukite vandeniu. Išimkite kontaktinius lęšius, jei yra ir lengva padaryti. Tęsti skalavimą.

Panašios prekės

(8 other products in the same category)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Arba Reset password